Hayrunnisa Gül: "Konuşan Kitap Şenliği'nin Tüm Türkiye'ye Yayılması İçin Çalışacağız"

Hayrunnisa Gül: "Konuşan Kitap Şenliği'nin Tüm Türkiye'ye Yayılması İçin Çalışacağız"

Hayrunnisa Gül, Sultanahmet Parkı'nda Sabah Saatlerinde Açılışını Gerçekleştirdiği "Konuşan Kitap Şenliği"nin Tüm Türkiye'ye Yayılması İçin Çalışacağını Söyledi.

Hayrunnisa Gül:

Hayrunnisa Gül, Sultanahmet Parkı'nda sabah saatlerinde açılışını gerçekleştirdiği "Konuşan Kitap Şenliği"nin tüm Türkiye'ye yayılması için çalışacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrunnisa Gül, "Konuşan Kitap Şenliği" şerefine düzenlenen resepsiyona katıldı. Sultanahmet'te bulunan Türk ve İslam Eserleri Müzesi'nde gerçekleştirilen resepsiyonda konuşan Hayrunnisa Gül, Konuşan Kitap Şenliği'nin toplumun tüm kesimlerinin kitapla olan ilişkisini güçlendirmesi ve dalga dalga yayılmasını istediklerini ifade etti. Çocuk ve gençlerin hayran oldukları insanların kendilerine kitap okumasından büyük mutluluk duyduklarını da belirten Hayrunnisa Gül, şenliğe gösterilen büyük ilgiden çok memnun olduğunu dile getirdi.

Öte yandan resepsiyon çıkışı bina önünde bekleyen vatandaşlar Cumhurbaşkanı Gül ve eşi Hayrunnisa Gül'e sevgi gösterilerinde bulundu. Bu sırada, adının İsmet Baysal olduğu öğrenilen bir baba, sünnet kıyafetleri giymiş olan oğlu Furkan Baysal'ı (5) Abdullah Gül'e gösterdi. Cumhurbaşkanı Gül de küçük Furkan'ı bir süre sevdi. Cumhurbaşkanı Gül daha sonra vatandaşların tezahüratları arasında Sultanahmet'ten ayrıldı.