HAYRETTİN ÇAKMAK HABERLERİ

Hayrettin Çakmak haber, Hayrettin Çakmak son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hayrettin Çakmak - 04.07.2013
Denizli Down Sendromu Derneği'nden Başkan Zolan'a Ziyaret
Denizli Down Sendromu Derneği Başkanı Hayrettin Çakmak ve Yönetim Kurulu üyeleri, Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan'ı ziyaret etti.
Hayrettin Çakmak - 19.06.2013
Bursa'ya Yön Verenler ve Değer Katanlar Ödüllendirildi
Bursa Muhtarlar Derneği Başkanı Nedim Serbestol gecenin düzenlenmesinde emeği geçen Altepe'ye teşekkür ederek, yaptıkları tüm çalışmalarda Altepe'nin desteğini arkalarında görmenin ayrıcalığını yaşadıklarını belirtti. Serbestol, bu yıl ilki gerçekleştirilen "Büyükşehir'den Bütünşehire 26 Yılda Bursa'ya Yön Verenler, Değer Katanlar" isimli organizasyonun süreciyle ilgili salondakileri bilgilendirdi.  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç adına plaketi Bursa eski milletvekili Hayrettin Çakmak, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik adına plaketi Bursa eski milletvekili Niyazi Pakyürek alırken Altepe'ye ise plaketi Bursa Muhtarlar Derneği Genel Sekreteri Dilek Tez takdim etti.
Hayrettin Çakmak - 27.05.2013
Vatandaş En Çok Altepe'yi Tanıyor
Milliyetçi Hareket Partisi'nin eski İçişleri Bakanı Mehmet Gazioğlu da Bursalı vatandaşların tanıdığı siyasiler arasında yerini aldı. Vatandaşların tanıdıkları siyasiler arasında Ak Parti İl Başkanı Sedat Yalçın, AK Parti Bursa eski milletvekilleri Sedat Kızılcıklı, Hayrettin Çakmak ve Mehmet Emin Tutan da yer aldı.
Hayrettin Çakmak - 07.05.2013
Bursa'dan Afrika'ya Açılan Pencere
Açılışını Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk, AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın, eski Bursa Millletvekili Hayrettin Çakmak'ın yaptığı sergide 2005 yılından beri Afrika'nın en yoksul ülkesi Nijer'e 14 kez giden Gönüllüler Platformu ekiplerinin çektiği 120 fotoğraf sergileniyor.
Hayrettin Çakmak - 22.04.2013
Dağ Yöresinin Kalkınması İçin Özel Ekip
Harmancık'ta dağ yöresi muhtarlarıyla buluşan Başkan Altepe, AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın ve AK Parti 23. Dönem Bursa Milletvekili Hayrettin Çakmak'ın da katıldığı toplantıda, Büyükşehir Belediyesi'nin dağ yöresi için planladığı yatırımlara ve 2014 yerel seçimlerin hemen ardından yürürlüğe girecek Büyükşehir Yasası'na değindi.
Hayrettin Çakmak - 02.04.2013
İzmir'de İşçi Eylemi
Türk-İş'e bağlı Türk Metal Sendikası 2 Nolu Şube Başkanı Hayrettin Çakmak da işten çıkarılan 23 işçinin işe geri alınmasını talep ettiklerini ifade ederek, sendikal mücadeleye devam edeceklerini bildirdi.
Hayrettin Çakmak - 26.03.2013
Bursa´da ´Yeni Anayasa´ Paneli
Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Osman Can, geçmiş anayasaların hiçbirinin topluma ait olmadığını vurgulayarak, Türkiye´nin yeni anayasaya ihtiyacı olduğunu savundu. Halkın tercihleri dışında yapılan anayasaların mutluluk getirmediğinin defalarca görüldüğünü hatırlatan Can, "Çünkü bugüne kadar yapılan anayasalar, milletten çok belli bir ideolojiyi ayakta tutmak için kurgulanmıştı. İktidara kim gelirse gelsin, toplumun tercihlerini devre dışı bırakan bir sistemi garanti ediyordu. Egemenlik topluma aitti fakat toplum sahip olduğu egemenliği kullanmaktan acizdi. O yüzden yeni anayasaya şiddetle ihtiyacımız var" dedi. Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdullah Karadağ, AK Parti 23. Dönem Milletvekili Hayrettin Çakmak ve Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Enver Karakoç tarafından panelistlere İznik çinili plaket verildi.
Hayrettin Çakmak - 14.02.2013
Çakmak'tan Kan Bağışına Destek
Eski AK Parti Bursa Milletvekili Hayrettin Çakmak, Ayyıldız Platformu Derneği'nin kan bağışı kampanyasına destek verdi.
Hayrettin Çakmak - 30.01.2013
Aliağa'da İşçi Eylemi
Türk Metal-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Hayrettin Çakmak, işçilerin maaşlarının düzenli ödenmediğini, sosyal haklarının ellerinden alındığını, çalışma koşullarının yetersiz olduğunu belirterek sorunlara dikkat çekmek üzere böyle bir eylem gerçekleştirildiğini ifade etti.
Hayrettin Çakmak - 13.10.2012
Bülent Arınç, Nikah Şahidi Oldu
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 23.dönem AK Parti Bursa Milletvekili Hayrettin Çakmak'ın oğlunun nikah töreninde şahitlik yaptı.23...
Hayrettin Çakmak - 13.10.2012
Arınç'tan Şehit Evine Ziyaret
BAŞBAKAN 3'Ü 5'E ÇIKARDI, BEN SAYI SÖYLEMEYECEĞİM Arınç taziye ziyaretinden sonra Ak Parti eski Bursa Milletvekili Hayrettin Çakmak'ın oğlu Ali Haydar Çakmak ile Tuğba Su'nun Almira Otel'de düzenlenen nikah törenine eşi Münevver Arınç ile birlikte katıldı.
Hayrettin Çakmak - 13.10.2012
Bülent Arınç, Nikah Şahidi Oldu
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AK Parti eski Bursa Milletvekili Hayrettin Çakmak'ın oğlunun düğününde nikah şahidi oldu.
Hayrettin Çakmak - 13.10.2012
Başbakan Yardımcısı Arınç, Nikah Şahidi Oldu
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, eski Ak Parti Bursa milletvekili Hayrettin Çakmak'ın oğlu Ali Haydar Çakmak ile Tuğba Su'nun nikah şahitliğini yaptı.
Hayrettin Çakmak - 02.10.2012
Hem İşvereni Hem Sendikayı Protesto Ettiler
Ede Demir Çelik Fabrikası çalışanlarından 50 kişilik grup, son iki aydır maaşlarının sadece yüzde 40'ını alabildiklerini ve sendikalarının kendilerine sahip çıkmadığını öne sürdü. Metal-İş Sendikası İzmir 2 Nolu Şube önünde toplanan işçiler, alkışlarla ve ıslıklarla çalıştıkları kurumu ve sendika yöneticilerini protesto etti. Geçen yılın maaşlarını da tam anlamıyla alamadıklarından yakınan işçiler, son iki aydır da sadece yüzde 40'ı aldıklarını belirtti. Artık çalışacak ve idare edecek güçlerinin kalmadığını belirten çalışanlar, Türk Metal Sendikası İzmir 2 Nolu Şube'ye bağlı olduklarını, Şube Başkanı Hayrettin Çakmak'ın kendinlerine sahip çıkmadığını öne sürdü.
Hayrettin Çakmak - 02.10.2012
Hem İşvereni, Hem Sendikayı Protesto Ettiler
Ede Demir Çelik Fabrikası çalışanlarından 50 kişilik grup, son iki aydır maaşlarının sadece yüzde 40'ını alabildiklerini ve sendikalarının kendilerine sahip çıkmadığını öne sürdü. Metal-İş Sendikası İzmir 2 Nolu Şube önünde toplanan işçiler, alkışlarla ve ıslıklarla çalıştıkları kurumu ve sendika yöneticilerini protesto etti. Geçen yılın maaşlarını da tam anlamıyla alamadıklarından yakınan işçiler, son iki aydır da sadece yüzde 40'ı aldıklarını belirtti. Artık çalışacak ve idare edecek güçlerinin kalmadığını belirten çalışanlar, Türk Metal Sendikası İzmir 2 Nolu Şube'ye bağlı olduklarını, Şube Başkanı Hayrettin Çakmak'ın kendinlerine sahip çıkmadığını öne sürdü.
Hayrettin Çakmak - 18.08.2012
Başkan Dündar İftariyelik Dağıttı
Başkan Dündar, daha sonra Kozahan'a geçerek AK Parti Bursa eski Milletvekili Hayrettin Çakmak, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Cihat Çini, belediye bürokratları ve vatandaşlarla birlikte Osmangazi Belediyesi tarafından hazırlanan iftariyeliklerle iftar etti.
Hayrettin Çakmak - 25.07.2012
AK Parti Teşkilatları Sokak İftarlarında Halkla Kucaklaşıyor
AK Parti Yıldırım İlçe Başkanlığı, ilçe teşkilatıyla iftar yemeğinde bir araya geldi. Yunus Emre Spor Kompleksi'nde gerçekleşen iftar programına AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, AK Parti Bursa Milletvekili Bedrettin Yıldırım, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, AK Parti eski Bursa Milletvekili Hayrettin Çakmak, AK Parti İl Teşkilat Başkanı İsmail Hakkı Edebali, İl Yöneticisi Sadettin Cangül ve bin 500'ü aşkın davetli katıldı.
Hayrettin Çakmak - 06.01.2012
Yusuf Bilgin, Dualarla Son Yolculuğuna Uğurlandı
Emirsultan Camii son yıllardaki tarihi günlerinden birini daha yaşadı. Cuma namazında cami bahçesinde adım atılacak yer kalmadı. Bursa İl Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Ay Cuma namazını kıldırdı. Ay, Yusuf Bilgin için "Alimin ölmesi alemin ölmesi gibidir." dedi. Yusuf Bilgin hoca için Kur'an kursu öğrencileri ve cami cemaati tarafından 100'ü aykın Hatmi şerif okundu. Bilgin'in cenaze namazını Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden emekli Yrd. Doç. Dr. Mustafa Öztürk'ün kıldırdı. Cenaze törenine Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, AK Parti Bursa Milletvekilleri Mustafa Kemal Şerbetçioğlu ve Mustafa Öztürk, eski milletvekili Hayrettin Çakmak, ile Şevket Orhan, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, Bursa İl özel idaresi Genel Sekreteri Kemal Demirel, Bursa İl Müftüsü Mehmet Emin ay ile yüzlerce vatandaş katıldı.
Hayrettin Çakmak - 23.10.2011
Yeşil Bursa Rallisi'nde Zafer Burak Çukurova'nın
Yarışmanın sonunda Holiday Inn Otel önünde düzenlenen ödül töreninde, dereceye girenlere kupaları 23. dönem AK Parti Bursa Milletvekili Hayrettin Çakmak ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdullah Karadağ tarafından verildi.
Hayrettin Çakmak - 08.09.2011
"Anadolu Basını Özendirme Yarışması 2010"
Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünün 91. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen "Anadolu Basını Özendirme Yarışması 2010" ödülleri, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın katıldığı törenle sahiplerine verildi. Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisi'nde düzenlenen törende konuşan Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Murat Karakaya, günümüzde medyanın çağdaş demokrasinin en önemli unsurlarından ve demokrasinin bir bakıma turnusol kağıdı olduğunu söyledi. "Bir ülkedeki özgür ve güçlü bir medyanın varlığı, demokrasinin en önemli kanıtıdır" diyen Karakaya, genel müdürlüğün çalışma alanının, yerel, yaygın ve yurt dışı boyutlarıyla medya olduğunu dile getirdi. Karakaya, genel müdürlüğün, etkin bir medya yapısının Türkiye'de yerleşmesi amacıyla çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek, şunları söyledi: "Geçtiğimiz günlerde yayımlanan kanun hükmünde kararname ile daha etkin bir kurum olma yolunda adım attık. Bu düzenleme genel müdürlüğümüz için yeni bir heyecan ve motivasyon kaynağı olacaktır. Bu mutlu gelişmenin hayata geçmesini sağlayan Başbakan Yardımcımız Bülent Arınç'a huzurlarınızda şahsım ve çalışma arkadaşlarım adına şükranlarımı arz ediyorum. " Murat Karakaya, konuşmasında, genel müdürlüğün görevleri ve teşkilat yapısı hakkında da bilgi verdi. Basın kartlarını kurum olarak verdiklerini anımsatan Karakaya, Türkiye'de 13 bin civarında basın kartı taşıyan basın çalışanı olduğunu vurguladı. Yerel medya eğitimleri verdiklerine de değinen Karakaya, yerel basının sorunlarını yerinde dinlemek için Anadolu'nun dört bir yanına gittiklerini bildirdi. Gazetecilere yönelik hizmet damgalı pasaport uygulaması hakkında da çalışmalar yaptıklarını dile getiren Karakaya, basın kartı taşıyan gazetecilere yönelik yabancı dil eğitimlerinin de süreceğini kaydetti. -ÖDÜLLER- "Anadolu Basını Özendirme Yarışması 2010" sonuçları şöyle: "Yerel Haber" dalında birinciliğe, "O Ne Ala! Denize Sıfır Baz" başlıklı haberiyle Bursa'da yayımlanan mudanya gazetesinden Yavuz Gerçekçi layık görüldü. Aynı dalda ikinciliği, "Sınırda Hizmet Yok!" haberiyle Van'da yayımlanan Bölge gazetesinden Bişar Ulutaş alırken, üçüncülüğü, "Otoyolda Gelin Takası" başlıklı haberiyle Şanlıurfa'da yayımlanan Hizmet gazetesinden Faruk Deveci ve "Batman'ın Tek Kadın Çayçısı" başlıklı haberiyle Batman'da yayımlanan Batman Çağdaş gazetesinden Hasan Göker paylaştı. Dereceye girenler, ödüllerini Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'tan aldı. Yarışmanın "Makale-Yorum" dalında ise "Oldu mu Yani?" başlıklı yazısıyla Çorum'da yayımlanan Çorum Hakimiyet gazetesinden Recep Mebet birinci oldu. Bu dalda ikinciliği, "Çığlık Çığlığa Tükeniyoruz" başlıklı yazısıyla Antalya'da yayımlanan Hürses gazetesinden Reha İlhan, üçüncülüğü "Namus ile İrfan Sözü" başlıklı yazısıyla Gümüşhane'de yayımlanan Kuşakkaya gazetesinden Turan Tuğlu kazandı. Dereceye girenlere ödüllerini AK Parti eski Bursa Milletvekili Hayrettin Çakmak verdi.
Hayrettin Çakmak - 08.09.2011
Ödüller Sahiplerini Buldu
Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünün 91. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen "Anadolu Basını Özendirme Yarışması 2010" ödülleri, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın katıldığı törenle sahiplerine verildi. Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisi'nde düzenlenen törende konuşan Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Murat Karakaya, günümüzde medyanın çağdaş demokrasinin en önemli unsurlarından ve demokrasinin bir bakıma turnusol kağıdı olduğunu söyledi. "Bir ülkedeki özgür ve güçlü bir medyanın varlığı, demokrasinin en önemli kanıtıdır" diyen Karakaya, genel müdürlüğün çalışma alanının, yerel, yaygın ve yurt dışı boyutlarıyla medya olduğunu dile getirdi. "Anadolu Basını Özendirme Yarışması 2010" sonuçları şöyle: "Yerel Haber" dalında birinciliğe, "O Ne Ala! Denize Sıfır Baz" başlıklı haberiyle Bursa'da yayımlanan Mudanya gazetesinden Yavuz Gerçekçi layık görüldü. Aynı dalda ikinciliği, "Sınırda Hizmet Yok!" haberiyle Van'da yayımlanan Bölge gazetesinden Bişar Ulutaş alırken, üçüncülüğü, "Otoyolda Gelin Takası" başlıklı haberiyle Şanlıurfa'da yayımlanan Hizmet gazetesinden Faruk Deveci ve "Batman'ın Tek Kadın Çayçısı" başlıklı haberiyle Batman'da yayımlanan Batman Çağdaş gazetesinden Hasan Göker paylaştı. Dereceye girenler, ödüllerini Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'tan aldı. Yarışmanın "Makale-Yorum" dalında ise "Oldu mu Yani?" başlıklı yazısıyla Çorum'da yayımlanan Çorum Hakimiyet gazetesinden Recep Mebet birinci oldu. Bu dalda ikinciliği, "Çığlık Çığlığa Tükeniyoruz" başlıklı yazısıyla Antalya'da yayımlanan Hürses gazetesinden Reha İlhan, üçüncülüğü "Namus ile İrfan Sözü" başlıklı yazısıyla Gümüşhane'de yayımlanan Kuşakkaya gazetesinden Turan Tuğlu kazandı. Dereceye girenlere ödüllerini AK Parti eski Bursa Milletvekili Hayrettin Çakmak verdi.
Hayrettin Çakmak - 01.08.2011
Tarihi Namazgah'ta İlk Teravi
Osmanlı İmparatorluğu'nun ilk dönemlerinde orduların savaşa giderken ve dönüşte topluca namaz kıldığı ve bu nedenle de merkez Yıldırım İlçesi'nde bulunduğu mahalleye adını veren tarihi 'Namazgah', Bursa Büyükşehir Belediyesi'nce temizlenerek ibadete açıldı. Namazgah'ta dün akşam ilk teravi namazı kılındı. Bursa'nın tarihi eserlerini restore edip, gelecek nesillere aktaran Bursa Büyükşehir Belediyesi, kentin unutulan kültürel değerlerini de yaşatıyor. Osmanlı İmparatorluğu'nun ilk dönemlerinde orduların savaşa giderken zafer, dönüşte ise şükür namazı kıldığı Namazgah, Büyükşehir Belediyesi tarafından temizlendi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Recep Altepe, Osmangazi Belediye Başkanı AK Partili Mustafa Dündar, AK Parti 23'üncü dönem Bursa Milletvekili Hayrettin Çakmak'ın yanısıra binlerce vatandaş, Ramazan'ın ilk teravi namazını mihrap ve minberi mermerden olan üstü açık tarihi mekanda kıldı.
Hayrettin Çakmak - 01.08.2011
Tarihi Namazgah'ta Yüzyıllık Gelenek Yaşatıldı
700 yıllık gelenek yaşatıldı Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, eski milletvekili Hayrettin Çakmak'ın yanı sıra binlerce vatandaş, Ramazan'ın ilk teravih namazını mihrap ve minberi mermerden olan, üstü açık tarihi mekanda kıldı.
Hayrettin Çakmak - 10.06.2011
Bülent Arınç, DOSABSİAD'da Sanayici Ve İşadamlarına Hitap Etti.
Bülent Arınç'a AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, Bursa milletvekilleri Canan Candemir Çelik, Hayrettin Çakmak, Mehmet Tunçak, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Milletvekili adayları Mustafa Öztürk ile Cafer Yıldız'da eşlik etti.
Hayrettin Çakmak - 04.06.2011
Bülent Arınç, Keles'te Vatandaşlara Hitap Etti
Başbakan Yardımcısı Arınç'ın Keles programı Güneybayır köyü girişindeki karşılamayla başladı. Vatandaşlar burada açtıkları pankartla köye su istedi. Arınç, cuma namazını Keles Merkez Camii'nde kıldı. Namazın ardından halk oyunları ekibinin gösterisini izleyen Arınç, ilçe merkezinde halka seslendikten sonra esnafını gezdi, selamlaştı… Arınç'ın Keles programına; Bursa milletvekilleri Hayrettin Çakmak, Mehmet Ocaktan, Canan Candemir Çelik, AK Parti Manisa milletvekili Recai Berber, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve İl Başkanı Sedat Yalçın da katıldı.
Hayrettin Çakmak - 01.06.2011
Timsah, Arenasına Kavuşuyor
Dev projeye ilk harç döküldü Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin Bursaspor taraftarlarına verdiği yeni stadyum vaadinde uygulamaya geçildi. Dünyanın ilk takımın sembolüyle projelendirilen stadyumu olan Büyükşehir Belediye Stadyumu'nun temeli görkemli bir törenle atıldı. İhale aşamasında gerekli altyapı ve deplase işlemlerinin tamamlandığı velodromda düzenlenen törene Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin yanı sıra Başbakan Yardımcısı Devlet Bakanı Bülent Arınç, Vali Şahabettin Harput, Milletvekilleri Altan Karapaşaoğlu, Ali Kul, Hayrettin Çakmak ve Canan Candemir Çelik, AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, Bursaspor Kulüp Başkanı İbrahim Yazıcı, Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Bursaspor Divan Kurulu Başkanı Kadri Şankaya, merkez ilçe belediye başkanları, amatör spor kulüplerinin yönetici ve oyuncuları ile çok sayıda taraftar katıldı.
Hayrettin Çakmak - 01.06.2011
Timsah, Arenasına Kavuşuyor
İhale aşamasında gerekli altyapı ve deplase işlemlerinin tamamlandığı velodromda düzenlenen törene Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin yanı sıra Başbakan Yardımcısı Devlet Bakanı Bülent Arınç, Vali Şahabettin Harput, Milletvekilleri Altan Karapaşaoğlu, Ali Kul, Hayrettin Çakmak ve Canan Candemir Çelik, AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, Bursaspor Kulüp Başkanı İbrahim Yazıcı, Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Bursaspor Divan Kurulu Başkanı Kadri Şankaya, merkez ilçe belediye başkanları, amatör spor kulüplerinin yönetici ve oyuncuları ile çok sayıda taraftar katıldı.
Hayrettin Çakmak - 28.05.2011
Bülent Arınç, Orhaneli’de Vatandaşlara Seslendi
Başbakan Yardımcısı Arınç, Bursa merkezindeki programının ardından Orhaneli'ye geçti. AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın ile Bursa Milletvekili Hayrettin Çakmak'ın eşlik ettiği Arınç'ı, Orhaneli Belediyle Başkanı İrfan Tatlıoğlu karşıladı.
Hayrettin Çakmak - 28.05.2011
Şampiyon Orhaneli’ye Modern Stadyum
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılacak olan Orhaneli Stadyumu'nun temeli Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Bülent Arınç'ın da katıldığı törenle atıldı. Bursa'nın sporda da öncü bir kent olması için kent merkezinin yanında merkeze bağlı ilçelerde de önemli spor yatırımlarını hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, Orhaneli'ye de modern stadyum kazandırıyor. 1. Amatör Ligi şampiyon olarak bitiren ve Süper Amatöre yükselen Orhanelispor'a kazandırılacak olan modern stadyumun temeli, Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Bülent Arınç'ın da katıldığı törenle atıldı. Bursa Milletvekili Hayrettin Çakmak, Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, Büyükorhan Belediye Başkanı Selami Selçuk Türkmen, Harmancık Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya, AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın ile çok sayıda davetlinin katıldığı törende konuşan Başkan Altepe, şampiyon Orhaneli'ye modern bir stadyumun yakışacağını söyledi.
Hayrettin Çakmak - 24.05.2011
Busmek’in 6’ncı Gurur Sergisi
Vatandaşlara sanatsal alanda beceri kazandırmak, mesleki ve sosyal gelişimlerini sağlamak ve unutulmaya yüz tutan geleneksel sanatlarını yaşatmak amacıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen BUSMEK, 6'ncı yaşını kutlarken, kursiyerlerin el emeği göz nuru olan eserler düzenlenen sergiyle görücüye çıktı. Merinos AKKM Fuaye alanında düzenlenen serginin açılışına Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Bülent Arınç, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Vali Şahabettin Harput, Bursa Milletvekilleri Ali Kul, Canan Candemir Çelik, Hayrettin Çakmak, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, İl Emniyet Müdürü Halil Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın ile kursiyerler katıldı.
Hayrettin Çakmak - 23.05.2011
Arınç, Cezaevinde Bulunan Gazeteciler Hakında Konuştu
Son zamanlarda Türkiye'de basın özgürlüğünün kısıtlandığı, bazı basın mensuplarının cezaevine girdiği yönünde herkesi ilgilendiren bir tartışma olduğuna dikkati çeken Arınç, şöyle devam etti: 'Bu tartışmaya bir yerden dahil olabiliriz. Ama pek çok olayda yargı sürecinin işlediğini de bilmeliyiz. Biz basın mensubu arkadaşlarımızın mutlaka basınla ilgili gazetecilik mesleğinden doğan hiç bir konuda zarar görmemesini, tutuklanmamasını gözaltına alınmamasını, şahsi hürriyeti bağlayıcı cezalar verilmemesini isteriz. Ama biliniz ki bugün cezaevinde bulunan, sayısı değişiyor 26-27 diyenler var. Bizim elimizde tam rakamlar var. Bu arkadaşlarımızın haklarındaki suçlama maddeleri terörle mücadele kanunu ile ilgilidir. Yani Terörle Mücadele Kanunu'nda terör örgütüne üye olmak, terör örgütü lehinde propaganda yapmak, eylemde bulunmak v. s. konuları Terörle Mücadele Kanunu var oldukça bir ceza maddesi olarak işleyecektir. Bu konuda tavrı gösterecek olan sizsiniz. Diyeceksiniz ki, Terörle Mücadele Kanunu'nun kalkması yada en azından gazetecilik sıfatını taşıyan bu insanların karşılaştıkları hukuki sonuç doğuracak eylemlerinden dolayı sorumlu olmamalarını' bunu diyebilirsiniz. Bunu derseniz sizi sadece dinlerler. Ama karşılığında şunu söyleyen çıkacaktır. 'Türkiye terörle mücadele ediyor. Halen bu mücadelesinde yüzde 100 başarılı olmuş değil. Örgüt var. Örgüt adına eylemde bulunanlar var. ve bu eylemleri kolaylaştıran ve bu eylemlere yol açan onların propagandasını yapan şunlar şunlar da var. ' ya bunları görmezden geleceksiniz, bu kanunu bu maddelerini bir şekilde çıkaracaksınız veya bu mücadeleyi zaafa uğratmamak adına 'bu kanun kalmalı bu maddeler yürürlükte bulunmalı' diyeceksiniz? diye konuştu. Arınç, terörle mücadelenin Türkiye için arz ettiği önem bilindiğine göre, gazetecilere düşenin konunun çarşaf çarşaf bu örgütün eylemlerini, eylem sahiplerinin birer kahraman haline getirmek veya İmralı'da konuşulduğu iddia edilen sözleri bir kahramanın ardından maletmek değil, ülkenin birlik ve bütünlüğüne daha fazla önem vererek suç işlememeye dikkat etmek olduğunu söyledi. Arınç şöyle devam etti. 'DÜZENLEME KADÜK OLDU' 'Türkiye öyle bir noktaya gelebilir ki bugün artık bu konuya ihtiyaç kalmadı denebilecek bir noktayı buluruz. TCK'da değişiklikler yapılması amenna buna katılıyorum, hazırlığını yaptım meclise de sevk ettim. Belirli olmayı gerektirecek bir düzenleme yaptık. bu da maalesef meclisin kapanmasına yakın geldi. Destek bulamadık. Dolayısıyla meclisin kapanmasıyla o da bir ölçüde kadük oldu. Ama inanıyorum ki TCK'den doğan ceza tehdidini ortadan kaldırabiliriz. Ama Terörle Mücadele Kanunu'ndan dolayı 'onu da kaldırın' diyenlere, 'gerekçelerinizi açıklayın' demekten başka çaremiz yok. Biz ülkenin karşı karşıya kaldığı temel korkulardan, endişelerden ve yaptığımız bizzat mücadelelerden çok zarar görmüş bir topluluk olduğumuzu düşünüyorum? INTERNET HABERCİLİĞİ YASASI ÇIKIYOR İnternet haberciliği ile ilgili de konuşan Arınç, 'Hazirandan sonra İnternet medyasıyla alakalı bir kanun parlamentoda görüşülmeye başlanacak. Bu 7 maddelik bir kanunudur. Biz paylaşım sitelerini hesaba katmadık. Sadece haber portallarını dikkate alarak onlara bir basın mensubu olarak, basın kanunu içersinde özledikleri, bekledikleri yeri verdik İnşallah yasalaştıracağız' dedi. Toplantıya, RTÜK Yönetim Kurulu Başkanı Davut Dursun, Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Hilmi Bengi, Bursa Milletvekili Hayrettin Çakmak ve Vali Şahabettin Harput katıldı.
Hayrettin Çakmak - 18.05.2011
Yeni Nesil Vagonlar Raya İndi
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bursa Milletvekilleri Hayrettin Çakmak ve Ali Kul, Bomberdier Hafif Raylı Sistemler Başkanı Germar Wacker, AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın ile çok sayıda vatandaşın katıldığı törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa'da toplu ulaşımın gün geçtikçe daha konforlu hale geldiğini söyledi.
Hayrettin Çakmak - 18.05.2011
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Öğle Yemeğini İşçilerle Yedi
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın, Bursa Milletvekilleri Hayrettin Çakmak ve Ali Kul, Bomberdier Hafif Raylı Sistemler Başkanı Germar Wacker ve kalabalık bir vatandaş topluluğunun katıldığı tören Özlüce İstasyonu'nda düzenlendi.
Hayrettin Çakmak - 14.05.2011
Ak Partililer Gövde Gösterisi Yaptı
Önder Matlı'nın seçim bürosu açılışına, AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, Milletvekilleri Ali Koyuncu ve Hayrettin Çakmak, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, AK Parti Bursa Milletvekili Adayı Ayşe Hacıoğlu, Karacabey Belediye Başkanı Ergün Koç, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, AK Parti Karacabey İlçe Başkanı Mustafa Çelik, Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Selim Yedikardeş, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, muhtarlar, mahalle temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Hayrettin Çakmak - 13.05.2011
Bülent Arınç'tan İnegöl Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası Açılışı
İnegöl-Alanyurt Köprülü kavşağın yanında bulunan İnegöl Belediyesi Ekmek Fabrikası açılış törenine Başbakan Yardımcısı bursa 1'nci sıra milletvekili adayı bülent arınç, vali yardımcısı ismail demirhan, kaymakam durmuş gençer, belediye başkanı alinur aktaş, ak parti il başkanı sedat yalçın, ak parti bursa milletvekilleri sedat kızılcıklı ve hayrettin çakmak, bursa milletvekili adayları, ak parti il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, bazı daire amirleri, okul müdürleri, oda ve dernek başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Hayrettin Çakmak - 11.05.2011
Ak Parti Bursa Milletvekili Adayı Mahmut Turunç’un Seçim İrtibat Bürosu Açıldı
Eski Hal Kavşağı'nda düzenlenen törene AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın, Bursa milletvekilleri Mehmet Ocakden ve Hayrettin Çakmak, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, çok sayıda milletvekili adayı ve vatandaşlar katıldı.
Hayrettin Çakmak - 09.05.2011
Büroyap Ofis Mobilyasında Çığır Açtı!
Açılışta, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Vali Şahabettin Harput, Milletvekilleri Canan Candemir Çelik, Ali Kul, Hayrettin Çakmak, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Ak Parti İl Başkanı Sedat Yalçın, Yıldırım İlçe Belediye Başkanı Özgen Keskin, Nilüfer İlçe Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, İl Emniyet Müdürü Halil Yılmaz, İl Müftüsü Mahmut Gündüz, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Celal Sönmez, Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İlhan Parseker, Bugiad Başkanı Hayati Canlılar, Bademli Rotary, Halk Bankası Bölge Müdürlüğü, Garanti Bankası Buttim Şubesi, Al Baraka Türk Bursa Şubesi, Al Baraka Türk Uludağ Şubesi, Al Baraka Türk Nilüfer Şubesi, Bursa Platformu, Nozze Home ve çok sayıda davetli, Hitit Şirketler Gurubu Başkanı Yakup Altınöz'ü yalnız bırakmadılar.
Hayrettin Çakmak - 07.05.2011
Devlet Bakanı, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bursa’da
'GÜNE O ADAMI ANARAK BAŞLAMA…' Bakan Arınç'ın Bursa programı Birlik Vakfı'nın Çekirge'deki şubesindeki kahvaltıyla başladı. Bakan Arınç'a, AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Milletvekilleri Hayrettin Çakmak, Canan Candemir Çelik ve 16 Bursa milletvekili adayı eşlik etti.
Hayrettin Çakmak - 07.05.2011
Büyükşehir’den Spora Bir Tesis Daha
Bursa'nın spor kenti kimliğini ön plana çıkarmak amacıyla eğitim kurumlarına spor salonları kazandırmak başta olmak üzere bu dönem 82 projenin startını veren Büyükşehir Belediyesi, amatör kulüplere destek zincirine bir halka daha ekledi. Vatan Spor Kulübü başta olmak üzere bölgedeki spor tesislerinin kullanımı için projelendirilen Vatan Spor Tesislerinin temeli düzenlenen törenle atıldı. Törene, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin yarı sıra Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Bülent Arınç, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, AK Partili milletvekilleri Hayrettin Çakmak, Canan Candemir Çelik ve Ali Kul, AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın, milletvekili adayları, Vatan Sporlu futbolcular ile vatandaşlar katıldı.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Hayrettin Çakmak Haberleri | Hayrettin Çakmak Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Hayrettin Çakmak haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Hayrettin Çakmak kimdir, hayatı ve biyografisi. Başkan Zolan Down Sendromlu Çocuklarla Bir Araya Geldi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.10.2021 17:11:21. #1.15#

title