Hayırsever İşadamı, Taşköprü'de Cami Yaptırıyor

Hayırsever İşadamı, Taşköprü'de Cami Yaptırıyor

Kastamonu'nun Taşköprü İlçesinde, Hayırsever İş Adamı Bahri Alp'in Annesi Adına Yaptırdığı 750 Kişi Kapasiteli Caminin İnşaatına Başlandı. İlçede Daha Önce Sağlık Ocağı, Anaokulu ve İlköğretim Okulu Yaptıran Hayırsever İş Adamı Bahri Alp,tekke Mahallesi Fidanlık Sokak Üzerinde Yaptıracağı Camiye Annesinin Adını Vereceğini Söyledi.

Hayırsever İşadamı, Taşköprü'de Cami Yaptırıyor

Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde, hayırsever iş adamı Bahri Alp'in annesi adına yaptırdığı 750 kişi kapasiteli caminin inşaatına başlandı. İlçede daha önce sağlık ocağı, anaokulu ve ilköğretim okulu yaptıran hayırsever iş adamı Bahri Alp,Tekke Mahallesi Fidanlık Sokak üzerinde yaptıracağı camiye annesinin adını vereceğini söyledi.

Taşköprü Müftülüğü karşısına yapılacak 400 metrekarelik ve 750 kişi kapasiteli cami inşatı için hafriyat çalışmalarına başlandı. İlçede hayırseverliğiyle tanınan işadamı Bahri Alp, hizmet zincirine son halka olarak kendi mahallesi olan Tekke Mahallesi'ne bir cami yaptırarak devam edeceğini ve annesinin adı olan Cemile Hatun ismini vereceğini ifade etti.

Cami arazisinin Taşköprü Belediyesi tarafından tahsis edildiğini, yapımına başlanan caminin çift minareli olarak inşa edileceğini kaydeden Alp, camide ayrıca şadırvan ve tuvaletin de bulunacağını söyledi.

Yapılacak olan camide insanların rahatça ibadetlerini yerine getirebileceğini belirten Bahri Alp, cami yapımının en kısa sürede tamamlanarak Taşköprülüler'in hizmetine açılacağını belirtti.

(AD-SN-SN-Y)

Kaynak: İHA