Hayırsever İşadamı Tarafından Yaptırılan Sağlık Ocağı Törenle Açıldı

Hayırsever İşadamı Tarafından Yaptırılan Sağlık Ocağı Törenle Açıldı

Şanlıurfa'da Hayırsever Bir İşadamı Tarafından Annesinin Adını Yaptırılan Sağlık Ocağı Törenle Açıldı. Şanlıurfa Valisi Yusuf Yavaşcan Tarafından Açılışı Yapılan ve 150 Bin YTL'ye Mal Olan Sağlık Ocağı Mahalle Sakinlerinin Oturduğu 20 Bin Kişiye Sağlık Hizmeti Verecek.

Hayırsever İşadamı Tarafından Yaptırılan Sağlık Ocağı Törenle Açıldı

Şanlıurfa'da hayırsever bir işadamı tarafından annesinin adını yaptırılan sağlık ocağı törenle açıldı. Şanlıurfa Valisi Yusuf Yavaşcan tarafından açılışı yapılan ve 150 bin YTL'ye mal olan sağlık ocağı mahalle sakinlerinin oturduğu 20 bin kişiye sağlık hizmeti verecek.

Şanlıurfa'da hayırsever işadamı İbrahim Öncel tarafından annesi Zeliha Öncel adına yaptırılan sağlık ocağı törenle hizmete girdi.

Yapımı 12 ay içerisinde tamamlanan sağlık ocağı Karşıyaka ve Veysel Karani Mahallesi sakinlerine hizmet verecek. Yaklaşık 20 bin insana sağlık hizmeti verecek olan sağlık ocağı Şanlıurfa genelinde açılan 80. sağlık ocağı oldu.

Tören sırasında bir konuşma yapan Şanlıurfa Valisi Yusuf Yavaşcan, Karşıyaka ve Veysel Karani Mahallesi'nde oturan ve yaklaşık 20 bin vatandaşa hizmet verecek sağlık ocağının özellikle anne adayı olan kadınlara annelikle ilgili bilgilerin verileceğini söyledi.

Vali Yavaşcan, 500 bebeğe aşı hizmetlerinin verileceği sağlık ocağında 5 bin kişiye de ayakta tedavi ve hastalıklarının teşhisi konulacağını kaydetti.

Sağlık İl Müdürü Hasan Demir ise, Şanlıurfa'da hayırsever işadamı tarafından yaptırılan sağlık ocağının diğer işadamlarına örnek teşkil etmesi gerektiğini ve devlet millet el ele örneğinin burada yaşadıklarını söyledi.

Konuşmalarından ardından açılışı yapılan sağlık ocağını gezen Vali Yusuf Yavaşcan'ın yanına çocuğuyla gelen bir kadın Sırrın Mahallesi'nde de sağlık ocağının yapılması için istekte bulundu.

Vali Yavaşcan da mahallede boş arsa ayarlanması için ilgileneceklerini ve halinde imkanları dahilinde sağlık ocağının yapılacağını söyledi.

Kaynak: CHA