Hayırsever İşadamı Memleketine İki Okul Yaptıracak
Haberler » Güncel » Haber

Hayırsever İşadamı Memleketine İki Okul Yaptıracak

Adıyaman Valiliği'nce Başlatılan "Okulumu Yap" Kampanyası Çerçevesinde Adıyamanlı İşadamı Mahmut Celalettin Bilgiç, İki Okul Sözü Verdi. Bilgiç, Adıyaman Merkezde Yapacağı İki Okulun Protokolünü İmzaladı.

Hayırsever İşadamı Memleketine İki Okul Yaptıracak

Adıyaman Valiliği'nce başlatılan "Okulumu Yap" kampanyası çerçevesinde Adıyamanlı İşadamı Mahmut Celalettin Bilgiç, iki okul sözü verdi. Bilgiç, Adıyaman merkezde yapacağı iki okulun protokolünü imzaladı.

Vali Ramazan Sodan'ın makamında şehir merkezinde yapacağı iki okulun protokolünü imzalayan Adıyamanlı işadamı Mahmut Celalettin Bilgiç, eğitimin her şeyden önce geldiğini belirterek, Vali Sodan tarafından başlatılan "Okulum Yap" kampanyasına katılmaktan büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti. Eğitimin ülkenin ana sorunlarından biri olduğunu kaydeden işadamı Bilgiç, "Ülkenin eğitimi konusunda işadamı olarak üzerimize düşen görevi yerine getirmemiz gerektiğini düşünüyorum. İnşallah hayırlı kazançlar sağladığımız müddetçe ülkemizin temiz ve mütevazi insanları ile saygıdeğer yöneticilerimizin şemsiyesi altında bu tür kampanyalara destek vererek, eğitim sorununa bir nebze de olsa katkılarımızın olması bizim için büyük onur olacaktır." dedi.

Adıyaman merkezde yapacakları iki okulun açılışında da tekrar bir araya gelerek o mutluluğu Adıyamanlı hemşehrilerine yaşatmak istediklerini belirten Bilginç, sözlerini şu şekilde tamamladı: "Herkesin doğup büyüdüğü topraklara karşı bir borcu var. Biz borcumuzu eğitime yatırım yaparak ödemek istedik. Eğitimin olduğu yerde huzurun, refahın, birlik ve beraberliğin olduğuna inanıyorum."

Vali Ramazan Sodan ise 'Okulumu Yap' kampanyası çerçevesinde işadamı Mahmut Celalettin Bilgiç'in merkez Yunus Emre Mahallesi'nde dedesinin adını taşıyan 24 derslikli 720 öğrenci kapasiteli bir ilköğretim okulu ve yine Adıyaman merkez Güçlü Un Fabrikası yanında, babasının ismini taşıyan 24 derslikli 720 öğrenci kapasiteli ortaöğretim okulu yapacağı sözünü verdiğini belirtti. Sodan, "Bu söz çerçevesinde işadamımız Cellalettin Bilgiç ilimize gelerek bugün bu protokolü imzalıyoruz. Değerli hemşehrimiz örnek bir hareket göstererek, hem eğitime destek verdiğini hem de doğup büyüdüğü toprakları unutmadığını belirtti." dedi.

Vali Ramazan Sodan, imkanı olan tüm işadamlarından eğitime destek vermelerini istedi. Konuşmaların ardından işadamı Bilgiç ile Vali Sodan, hazırlanan protokolü imzaladı. (CİHAN)