Hayırsever İşadamı Doğduğu Mahalleye Okul Yaptıracak

Hayırsever İşadamı Doğduğu Mahalleye Okul Yaptıracak

Antalya'nın Korkuteli İlçesinde Hayırsever İşadamı İrfan Önal Tarafından Yaptırılacak 16 Derslikli İlköğretim Okulunun Temeli Düzenlenen Törenle Atıldı.

Hayırsever İşadamı Doğduğu Mahalleye Okul Yaptıracak

Antalya’nın Korkuteli ilçesinde hayırsever işadamı İrfan Önal tarafından yaptırılacak 16 derslikli ilköğretim okulunun temeli düzenlenen törenle atıldı.

Yatılı İlköğretim bölge okulu pansiyonu yanında yaptırılacak okulun temel atma törenine Antalya Vali yardımcısı Necdet Özeroğlu, İlçe Kaymakamı Rıza Dalan, Belediye Başkanı Adnan Uğurlu, Emniyet müdürü Murat Çevik, hayırsever iş adamları, çok sayıda vatandaş ve öğrenci katıldı.

Karşıyaka ilköğretim okulu halk oyunları ekibinini gösterisiyle başlayan törende konuşan iş adamı İrfan Önal, daha iyi ve daha kaliteli bir yaşama sahip toplum olmanın yolunun, bilgi ve kültür donanımlı genç nesiller yetiştirmekten geçtiğini belirti. Cehaletin eğitimle aşılacağını ifade eden Önal, “Çocukluğum Uzunoluk Mahallesi’nde geçti. Uzunoluk mahallesinin ilçenin en büyük mahalle olması nedeniyle birçok öğrenci ilçe içerisindeki okullara gidiyorlar. Bende düşündüm ve eğitime destek için babamın ismini vereceğim bir okulu yaptırma kararı aldım. Okul arsası bağışında bulunan Yüzbaşıoğlu ailesine şükranlarımı sunuyorum. Okul yaptırarak bölge insanına faydalı olacağıma inanıyorum. İz bırakacak olan bu değerli yatırımın altına imzamı atmaya karar verdim. İmkânı olan hayırseverleri de bu tür yatırımları desteklemeye çağırıyorum" dedi.

Törene katılan Antalya Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay ise, "Cehaleti, gençlere daha iyi bir eğitim vererek aşabiliriz. Bu konuda hayırsever iş adamlarına sonsuz teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Vali yardımcısı Necdet Özeroğlu, ise törende yaptığı konuşmada ülkelerin ekonomik ve sosyal kalkınmasının temelini eğitimin oluşturduğunu söyledi. Eğitimi yüksek ülkelerin toplumsal refahının da, buna paralel olarak yükseldiğine işaret eden Özeroğlu, Cumhuriyetin ilanı ile birlikte Türkiye'de de eğitim için çalışmaların başladığını hatırlattı. Devletin yanı sıra vatandaşların da eğitime destek olabilmeleri amacıyla başlatılan, "Eğitime Yüzde 100 Destek Kampanyası" ile önemli mesafeler alındığına işaret eden Vali yardımcısı Özeroğlu, İşadamı İrfan Önal’ın örnek teşkil etmesini istedi. Özeroğlu, “İmkanı olan herkesin eğitime destek vermesini istiyorum. Antalya nüfusu sürekli artıyor. Artan nüfus ile birlikte Antalya ve ilçelerinde hayırseverlerin de eğitime olan desteği artıyor. Antalya hayırseverleri yapmış olduğu okullar ile eğitime destek olmaya devam ediyor. Yapılan okulla önemli bir açığın kapatılacağına inanıyorum.” şeklinde konuştu.

Okulun toplam 1.5 milyon YTL’ye mal olması planlanıyor.

(AD-AT-Y)

16.05.2007 19:50 TSİ

Kaynak: İHA