Hayırsever İş Adamından Eğitime Katkı

Hayırsever İş Adamından Eğitime Katkı

Kahramanmaraş’’ın Onikişubat ilçesinde hayırsever iş adamı Abdullah Çinkay tarafından yaptırılan lise törenle eğitim öğretime açıldı.

Hayırsever İş Adamından Eğitime Katkı

Kahramanmaraş"ın Onikişubat ilçesinde hayırsever iş adamı Abdullah Çinkay tarafından yaptırılan lise törenle eğitim öğretime açıldı.

Üngüt Mahallesi'nde yaptırılan Abdullah Çinkay Anadolu Lisesi'nin açılış törenine Çinkay ailesi ile birlikte Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, AK Parti Gurup Başkan Vekili Mahir Ünal, AK Parti Milletvekilleri Veysi Kaynak, Mehmet Uğur Dilipak, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Onikişubat Belediye Başkanı Hanifi Mahçiçek ve çok sayıda davetli katıldı.

Vali Güvençer, burada yaptığı konuşmada, "Saygıdeğer iş adamımıza şehrimiz adına teşekkür ediyorum. Ben böyle kurum açılışlarında kendimi daha mutlu hissediyorum. Şehrimize yeni hizmetler kazandırmak ve daha fazla çalışmamız lazım" dedi.

İş adamı Abdullah Çinkay, okulun 24 derslikli olduğunu ve lise ile birlikte anaokulu da olduğunu belirtti. Ülke olarak eğitime önem verilmesi gerektiğini dile getiren Çinkay, "Türkiye olarak yetişmiş insan gücüne olan ihtiyacımız fazladır. Çağımızda ülkeler arasında bilgi ve teknoloji toplumu olmak, rekabette üstünlük sağlamak amacıyla amansız ve acımasız bir yarış devam etmektedir. Ülkemizinde bu yarışta başarılı olması ve çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkabilmesinin yolu, iyi bir eğitim sistemi ve donanımlı okullarından geçmektedir" diye konuştu. - KAHRAMANMARAŞ

Kaynak: İHA