Haydi 'Türko'lar

Haydi 'Türko'lar

Euro 2008'de Bu Gece Milli Takımımız, Çeyrek Finalde Hırvatistan'la Karşılaşıyor...

Haydi 'Türko'lar

EURO 2008'DE BU GECE MİLLİ TAKIMIMIZ, ÇEYREK FİNALDE HIRVATİSTAN'LA KARŞILAŞIYOR...

İşte kadrolar:

Hırvatistan: Pletikosa, Pranjic, Simunic, Robert Kovac, Corluka, Niko Kovac, Modric, Rakitic, Kranjcar, Srna, Olic

Türkiye: Rüştü, Hamit, Gökhan Zan, Emre Aşık, Hakan Balta, Mehmet Topal, Sabri, Tuncay, Arda, Nihat, Kazım

Stat: Ernst Happel

Hakemler: Roberto Rosetti, Alessandro Griselli, Paolo Calcagno (İtalya)

Maç bizim başlama vuruşumuzla başladı...

1. Dakika: Arda sol kanattan taşıdığı topu ceza sahası içinde Nihat'a bırakmak istedi. Ancak son anda Hırvat savunması ayak koydu...Maça baskıyla başladı millilerimiz...

2. Dakika: Sabri'in uzun pasını Modric kesti. Modric kaptığı topu ceza sahasına girmeden kaleye gönderdi. Mehmet Topal'a çarpan top kornere gidiyor...

3. dakika. Millilerimiz savunmada çıkarken top kaybı yaptı. Modric ceza sahamıza sokulduğu anda yerden şutunu attı. Kendi arkadaşına çarpan meşin yuvarlak auta çıktı.

5. dakika. Millilerimiz rakip kaleye sol kanattan etkili indi. Nihat topla ceza sahasına sokulup yerden Hamit'e pasını bıraktı. Hamit topun gelişine sert vurdu. Meşin yuvarlak kalenin az farkla yanından auta çıktı.

6. dakika. Millilerimiz Sabri ile savunmada basit bir top kaybı yaptı. Modric ceza sahasına sol kanattan tehlikeli bir şekilde sokulup sıfırdan kale sahasına hareketlenen Kovaç'a pasını çıkarttı. Hakan Balta son anda kademeye girerek mutlak bir gol tehlikesini kornerle uzaklaştırdı.

7. dakika. Milliler oynadığı ilk 3 maçın aksine Hırvatlar karşısında oyuna ilerde baskı ile başladı. Bu ana kadar savunmamızda yaptığımız basit top kayıpları kalemizde etkili oldu. Şu ana kadar başabaş bir mücadele oluyor.

8. dakika. Mililer sol kanattan kaleye indi. Topla ceza sahasına sokulan Tuncay yerden şutunu attı. Zayıf giden meşin yuvarlak kaleci Pletikosa'ın ellerinde kaldı.

10. dakika. Milliler maça iyi başladı. Top daha çok bizim ayağımızda... Sağ kanattan gelişen atağımızda topla ceza sahasına sokulan Hamit yerden şut denedi. Meşin yuvarlak savunmaya çarparak rakipte kaldı. 0-0 eşitlik devam ediyor.

11. Dakika: Çok tehlikeli bir yerden serbest vuruş kazandık. Kaleyi tam karşıdan gören bir nokta. Her na gol gelebilir...

13. dakika. Milliler frikik atışını Hamit ile kullandı. Bu futbolcunun sert şutu barajda kaldı. İyi bir fırsattan sonuç alamadık.

15. dakika. Millilerimiz oyunun hakimi durumunda. Hırvatlar bu bölüme kadar olan bölümde daha çok kendi yarı sahalarında kalmayı tercih etti.

17. dakika. Maçta tempo düşük. Milliler atakları rakip ceza sahası içinde etkili pozisyonlara dönüşmeden sona eriyor. Hırvatlar ise yarı sahalarından çıkmakta güçlük yaşıyor. Topla oynama oranında rakibimize % 59'a 41'lık bir üstünlük kurmuk durumdayız.

18. dakika. Hırvatlar yarı sahalarından uzun topla çıktı. Sağ kanada atılan topa Srna hareketlendiği anda kademeye iyi giren Hakan Balta kafayı dokunarak tehlikeyi taçla kesti.

19. dakika. Hırvatistan gole Olic ile çok yaklaştı. Sağ kanattan Modric ceza sahasına sokulup sıfırdan pasını çıkarttı. Boş durumda Olic'in ayak koyduğu top üst direkten döndü. Rüştü'nün yerde olduğu pozisyonda Kovac'ın kafayı dokunduğu top yandan auta çıktı. Mililerimiz adına büyük şans anı.

20. dakika. Karşılaşmada 0-0 eşitlik sürüyor. Son bölümlerde Hırvatlar kalemize etkili gelmeye başladı. Sağdan gelişen atakta Modric topla buluştuğu anda kale sahasına ortasını yaptı. Olic vurduğu kafa yandan auta çıktı.

21. dakika. Mililer'de bu bölüme kadar Sabri yaptığı inanılmaz hatalarla rakibin en etkili ismi gibi görüntü sergiledi.. Savunmadan çıkarken 3 kez rakibe verdiği paslar kalemizde etkili ataklara dönüştü.