Hayat Boyu Öğrenme Projesi"

Hayat Boyu Öğrenme Projesi'
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Lüleburgaz Atatürk Anadolu Lisesi, 6 ülkeyle ortaklaşa Comenius projesi kapsamında yürüttüğü Hayat Boyu Öğrenme Projesi'nin Türkiye ayağına ev sahipliği yapıyor.

KIRKLARELİ (AA)- Lüleburgaz Atatürk Anadolu Lisesi, Avrupa Birliği Komisyonu'nun düzenlediği Comenius Programı kapsamında Avusturya, Romanya, İtalya, Yunanistan ve İspanya'yla ortaklaşa yürütüğü Hayat Boyu Öğrenme Projesi'nin ikinci ayağına ev sahipliği yapıyor.

Lüleburgaz Atatürk Anadolu Lisesi Müdürü Selahattin Temel, Halk Eğitim Merkezi'nde yaptığı konuşmada Hayat Boyu Öğrenme Projesi'nin Türkiye ayağını gerçekleştirdiklerini söyledi.

Projenin 2013- 2015 yıllarını kapsadığını belirten Temel, "Projenin ilk toplantısı 16 Kasım 2013 yılında Avusturya'da gerçekleştirildi. Bizim ev sahipliğimizde yapılan ikinci toplantı ise 4 Nisan'a kadar devam edecek. Burada misafirlerimize hem okullarımızı hem de ülkemizi tanıtmaya çalışacağız. Projenin de asıl amacı ülkelerdeki okular ve eğitim personeli arasında işbirliğini sağlamaktı" diye konuştu.

Temel'in konuşmasından sonra proje koordinatörleri program çerçevesinde neler yapıldığı ve nelerin yapılacağını anlattı. - Kırklareli

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title