Hayat Ağacı Haberleri

Hayat Ağacı haber, Hayat Ağacı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hayat Ağacı - 23.02.2018
Dha Yurt Bülteni-13
Afrin'de bulunan askerler için dua edilmesinin ardından Sağlık İl Müdürlüğü çalışanlarının aralarında topladıkları para ile alınan 5 kurban tekbirler  eşliğinde kesildi. Kurban kesiminin ardından açıklama yapan Sağlık İl Müdürü Fethullah Selçuk Moğulkoç, "Personelimizin  arzusuyla onların gönlünden gelerek Afrin'de görev yapan askerimize, polisimize manevi bir destek olması açısından kurbana niyetlendi kardeşlerimiz. Organize ederek bugün de yerine getirdik. Rabbim orada hizmet eden, çarpışan askerimizi, polisimizi muhafaza etsin" dedi.  Kesilen kurbanlar Hayat Ağacı Derneği bünyesindeki Gıda Bankası'na bağışlanarak ihtiyaçlı ailelere dağıtılacak.
Hayat Ağacı - 23.02.2018
Afrin'deki Güvenlik Güçleri İçin Kurban Kesildi
Afrin'de bulunan askerler için dua edilmesinin ardından Sağlık İl Müdürlüğü çalışanlarının aralarında topladıkları para ile alınan 5 kurban tekbirler  eşliğinde kesildi. Kurban kesiminin ardından açıklama yapan Sağlık İl Müdürü Fethullah Selçuk Moğulkoç, "Personelimizin  arzusuyla onların gönlünden gelerek Afrin'de görev yapan askerimize, polisimize manevi bir destek olması açısından kurbana niyetlendi kardeşlerimiz. Organize ederek bugün de yerine getirdik. Rabbim orada hizmet eden, çarpışan askerimizi, polisimizi muhafaza etsin" dedi.  Kesilen kurbanlar Hayat Ağacı Derneği bünyesindeki Gıda Bankası'na bağışlanarak ihtiyaçlı ailelere dağıtılacak.
Hayat Ağacı - 22.02.2018
Öğrencilerden Gıda Bankası'na Ziyaret
Necip Fazıl Kısakürek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Hayat Ağacı Derneği Gıda Bankası'nı gezdi.
Hayat Ağacı - 22.01.2018
Öğrencilerden Hayat Ağacı Derneğine Yardım
Sivas'ta, İstiklal İlkokulu öğrencileri, yardım amacıyla topladıkları gıda malzemelerini Hayat Ağacı Derneğine teslim etti.
Hayat Ağacı - 18.01.2018
Öğrencilere Mont ve Bot Yardımı
Sivas Belediyesi Hayat Ağacı Derneği, merkezde ihtiyaç sahibi bazı öğrencilere dağıtılmak üzere mont ve botları, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne teslim etti.
Hayat Ağacı - 10.01.2018
Suriyeli Muhammed'in Tekerlekli Sandalye Sevinci
Sivas'ta hayırseverlerin katkılarıyla ihtiyaç sahiplerine destek veren Hayat Ağacı Derneği, Suriyeli Alavad ailesini de unutmadı.
Hayat Ağacı - 08.01.2018
Sivas'tan Hama'daki Çocuklara Oyuncak
Sivas Hayat Ağacı Derneği tarafından düzenlenen kampanya kapsamında, hayırseverlerin bağışlarıyla temin edilen bir kamyon oyuncak, Suriye'nin Hama kentindeki çocuklara dağıtıldı.
Hayat Ağacı - 30.12.2017
'Kültür Oskarı' Sahibi Bakır ve Hat Sanatı Buluşturuldu
Sivas'ta oturan evli ve 3 çocuk babası Necmettin Sadıkoğlu, 7 yıldan bu yana Sivas Belediyesi İhramcızade Kültür Sanat Merkezi'nde bakır rölyef eğitmeni olarak çalışıyor. Burada meraklılarına ve üniversite öğrencilerine kendi branşı ile ilgili ücretsiz kurslar veren Sadıkoğlu, ayrıca Sivas Halk Eğitim Merkezi, Kapalı Cezaevi ve Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde de bakır kabartma sanatını öğretmeye çalışıyor. Sakarya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nden mezun olan Necmettin Sadıkoğlu'nun eserleri, boyut ve içeriğine göre 250 ila 5 bin TL'den satılıyor. Sanatını, 'hat ile bakırın buluşması' olarak nitelendiren Sadıkoğlu ortalama boyuttaki bir tabloyu 2 gün içinde tamamladığını söyledi. Necmettin Sadıkoğlu, ev, ofis ve camilerin duvar süslemelerinde kullanılan objelerin tasarımını yaptığını anlattı. Sadıkoğlu, şöyle dedi: "Çoğu bakırdan takı olarak düşünüyor ama o tamamen ayrı bir sanattır. Bizimki rölyef sanatı, kabartma sanatıdır. Bu da alçak ve yüksek kabartma olarak ikiye ayrılır. Biz daha ziyade Sivas'a özgü motifler olan çift başlı kartal, hayat ağacı, Kongre Binası, Çifte Minare, Gök Medrese, Ulu Cami gibi eserleri hat sanatıyla bakıra taşıyoruz.
Hayat Ağacı - 30.12.2017
Dha Yurt Bülteni-5
Sanatını, hat sanatı ile bakırın buluşması olarak adlandıran Necmettin Sadıkoğlu ortalama boyuttaki bir tablosunun 2 gün zamanını aldığını söyledi. Sadıkoğlu, "Bakırdan genellikle süs eşyaları dediğimiz ev, ofis, cami gibi bu yerlerin duvar süslemelerinde kullanılan objelerin tasarımını yaparak hayata geçirme işi diyoruz. Çoğu bakırdan takı olarak düşünüyor ama o tamamen ayrı bir sanattır. Bizimki rölyef sanatı kabartma sanatıdır. Bu da alçak ve yüksek kabartma olarak ikiye ayrılır. Bizim daha ziyade Sivas'a özgü motifler olan çift başlı kartal, hayat ağacı, Kongre Binası, Çifte Minare, Gökmedrese, Ulu Cami gibi eserleri hat sanatıyla bakıra taşıyoruz.
Hayat Ağacı - 29.12.2017
Hoca Ahmet Yesevi ve Anadolu Yıldızları" Programı
Değerler eğitimi olarak ele aldıklarının, aslında milletin özünde var olan asli değerler olduğunu dile getiren Yılmaz, şunları söyledi: "Biz, evlatlarımızın özünde var olanı ortaya çıkarmaya, sahip olduklarının farkına varmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Bu değerler hem millidir hem evrenseldir. Bu değerleri hayatlarına uygulayarak değerleri somutlaştıran, kendi mensubu olduğu topluma karşı sorumlu, milli ve manevi değerlerine bağlı evrensel değerlere açık birey olacaktır. Bu eğitimde de önemli bir mesafenin alındığını düşünüyoruz. Eğer millet 15 Temmuz'da 'Vatan sizden görev bekliyor, iradene sahip çık.' denildiğinde, 7'den 77'ye sokağa çıktıysa, bu, değerlerin evlatlarımıza aktarıldığının bir göstergesidir." Notlar Program sonrasında Emine Erdoğan'a, Sivas Gök Medrese Camisi'nin girişindeki kapı üzerine taş oyma tekniğiyle yapılmış "hayat ağacı" motifinden esinlenerek hazırlanan tablo, Milli Eğitim Bakanı Yılmaz ve eşi Hatun Yılmaz tarafından takdim edildi.
Hayat Ağacı - 27.12.2017
Öğrencilerden Anlamlı Davranış
Gazi Paşa Ortaokulu Rehber öğretmeni Abdullah Karataş ile topladıkları yardımları teslim etmek için Hayat Ağacı Derneğini ziyaret eden öğrenciler, Gıda Bankasını gezdi.
Hayat Ağacı - 21.12.2017
Bodrum'da "Nartugan" Kutlaması
Peynir Çiçeği Gündoğan Gönüllüleri Derneğince, Gündoğan Mahallesi sahilinde gerçekleştirilen etkinlikte katılımcılar, sembolik hayat ağacına renkli çaputlar bağlayıp, dilek diledi.
Hayat Ağacı - 20.12.2017
Öğrenciler Hayat Ağacı Derneğini Gezdi
Sivas'ta bir ilkokulun öğrencileri Hayat Ağacı Derneğini gezerek, faaliyetleri hakkında bilgi aldı.
Hayat Ağacı - 21.11.2017
Hayat Ağacı Dergisi'nin 33. Sayısı Çıktı
Sivas'ın şehir dergisi "Hayat Ağacı"nın 33. sayısı çıktı.
Hayat Ağacı - 10.11.2017
Sivas Belediyesi İhtiyaç Sahiplerine Odun Dağıtacak
Belediye bünyesinde faliyet gösteren Hayat Ağacı Derneği de her bir aileye, toplamda 500 kilogram, piyasa değeri ise yaklaşık 300 lira olan 10'ar torba odun dağıtacak.
Hayat Ağacı - 28.10.2017
Öğrencilerden Gıda Bankası'na Ziyaret
Sivas Şeyh Şamil İlkokulu 4. sınıf öğrencileri, Hayat Ağacı Derneği bünyesinde faaliyet gösteren Gıda Bankasını ziyaret etti.
Hayat Ağacı - 24.10.2017
Anıt Ağacın Zeytinlerinin Yağı 50 Bin Liraya Satıldı
İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay da zeytinin sağlık açısından yararına işaret ederek, "Zeytin ağacı hayat kaynağı, hayat ağacıdır.
Hayat Ağacı - 23.10.2017
Hayat Ağacı'na Bir Kamyon Kıyafet Yardımı
İstanbul'da yaşayan hayırsever iş adamı, Hayat Ağacı Derneği'ne bir kamyon kıyafet yardımında bulundu.
Hayat Ağacı - 18.10.2017
Sivas'tan İdlibli Çocuklara 5 Bin Oyuncak
Sivas Hayat Ağacı Derneği tarafından düzenlenen oyuncak kampanyası kapsamında, Sivas'ta hayır sahiplerinin bağışlarıyla temin edilen 5 bin oyuncak, Suriye'nin İdlib kentindeki çocuklara dağıtıldı.
Hayat Ağacı - 02.10.2017
Hayat Ağacı Derneği Genel Kurul Yaptı
Sivas Belediyesi bünyesinde kurulan Hayat Ağacı Derneği genel kurulunu yaptı.
Hayat Ağacı - 25.09.2017
Mardin'de Kadına Yönelik Şiddet İçin "Hayat Ağacı" Sergisi
Ressam Şegra Aydoğan, kadına yönelik şiddete dikkati çekmek için Mardin'de "Hayat Ağacı" sergisi açtı.
Hayat Ağacı - 22.09.2017
Astana'nın Sembolü Bayterek Kulesi
"Hayat ağacı" anlamına gelen Bayterek Kulesi'nin rehberlerinden Bibigul Raşidhan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu yapının inşa edilmesi fikrinin Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev'e ait olduğunu söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hayat Ağacı Haberleri | Hayat Ağacı Haber - Haberler - Sayfa 7 - Hayat Ağacı haberleri, son dakika hayat ağacı haber ve gelişmeleri burada. Öğrencilerden Çocuklar İçin Oyuncak Kampanyası.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.4.2021 03:27:43. #1.15#

title