Hayat Ağacı Haberleri

Hayat Ağacı haber, Hayat Ağacı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hayat Ağacı - 28.02.2019
Rektör Yıldız'dan 'Motif' Açıklaması
Selçuklu şehri Sivas'ta ve Üniversitede de 'Selçuklu yıldızı'nın önemli bir simge olduğunu ifade eden Prof. Dr. Alim Yıldız, "Emeviler döneminden itibaren görülmeye başlayan eserlerde gördüğümüz bu motifler Türklerde daha çok kullanılmıştır. Bizim habere konu olan kapımız Recep Tayyip Erdoğan Kapısı. Orada bizim kullandığımız simge 'Hayat Ağacı' motifi, Üniversitemizin duvarında da asılıdır.
Hayat Ağacı - 12.02.2019
Polisin Operasyonunda Tarihi 4 Kitapla Yakalanan 4 Şüpheli Tutuklandı
HAZRETİ İSA'YI TASVİR EDEN 1000 YILLIK KİTAP Ele geçirilen tarihi eserler Denizli Müze Müdürlüğü ve Pamukkale Üniversitesi görevlilerince incelemeye alındı. Tarihi kitapların yapılan incelemenin ardından orijinal ve paha biçilemeyen eserler olduğu tespit edildi. Papirüs kağıt üzerine altın yaldızlı işlemelerin olduğu kültür varlığı kitaplardan 2'sinin yaklaşık 1000 yıllık diğer 2'sinin de 1600-1700 tarihleri arası döneme ait olduğu belirlendi. Deri ciltli kitapların iç yapraklarının erguvan renginde olması ise eserlerin dönemin saray ailesi tarafından talep edilmiş olabileceği bildirildi. Kitapların Süryanice ve Aramice yazılmış oldukları belirtilirken, dünyayı çeviren burçlar ve ayrıca hayat ağacı, çift başlı kartal, ölen kişilerin ruhları ile ilgili konuları ve Meryem Ana'nın müjde sahnesini tasvirlediği ve İsa'nın buluşma figürünün bulunduğu değerlendirildi.
Hayat Ağacı - 12.02.2019
Denizli'de Yakalandı, Değerine Paha Biçilemiyor
Kitaplarda burçlar da anlatılıyor Yine bir diğer kitabın ise dünyayı çeviren burçlar ve Orta Asya Türkleri'nden Ejder burcu gibi burçların genelini ve hayat ağacı, çift başlı kartal, ölen kişilerin ruhları ile ilgili konuları ele aldığı tespit edildi.
Hayat Ağacı - 30.01.2019
Sivas Tarihi Gök Medrese'de 22 Yıllık Hasret Son Buldu
HAYRANLIK UYANDIRAN MOTİFLER 1399 yılında şehri istila eden Timur'un hayran kaldığı eser olarak da bilinen, astronomi bilimi alanında derslerin verildiği Gök Medrese, Evliya Çelebi'nin seyahatnamesine de konu oldu. Portal süslemeleri ile anıtsal özellik kazanan, dönemin ve bugünün en önemli eserleri arasında yer alan eserde kapı kemerinin her iki yanında 12 hayvan başı kabartması yer alıyor. Bunun dışında pek çok motifin görüldüğü kapıda, iri yıldız motifleri, hayat ağacı, küçük kuşlar, kartallar, çeşitli bitkisel motifler bulunuyor.
Hayat Ağacı - 22.12.2018
Marmaris ve Bodrum'da "Nardugan" Kutlandı (2)
Marmaris Yeni Yıl Festivali etkinlikleri kapsamında 19 Mayıs Gençlik Meydanı'nda gerçekleştirilen kutlamada, sembolik hayat ağacına renkli çaputlar bağlanarak dilekler tutuldu.
Hayat Ağacı - 22.12.2018
Marmaris ve Bodrum'da "Nardugan" Kutlandı
Marmaris Yeni Yıl Festivali etkinlikleri kapsamında 19 Mayıs Gençlik Meydanı'nda gerçekleştirilen kutlamada, sembolik hayat ağacına renkli çaputlar bağlanarak dilekler tutuldu.
Hayat Ağacı - 21.12.2018
Muğla'da "Nartugan" Kutlaması
Peynir Çiçeği Gündoğan Gönüllüleri Derneğince, Gündoğan Mahallesi sahilinde gerçekleştirilen etkinlikte, katılımcılar, sembolik hayat ağacına renkli çaputlar bağlayarak, dilek diledi.
Hayat Ağacı - 21.12.2018
Siraç, Vücudundaki Yanıklar Yüzünden Okula Gitmiyor
Kent merkezindeki müstakil bir evde yaşayan Tuncay Uluhan ve Kader Uluhan çiftinin 4 çocuğundan biri olan Siraç, Ocak ayında annesi ile birlikte Nevşehir'in Ürgüp 'te yaşayan anneannesi Gürcü Demirtaş'ın yanına gitti. Küçük Siraç bahçedeki odunlukta bulunan içi benzin dolu bidon ile oynamaya başladı. Daha sonra evden aldığı çakmağı ateşledi. Üzerine sıçrayan benzinin alev alması sonucu Siraç'ın vücudunda ciddi yanıklar oluştu. Nevşehir Devlet Hastanesi'nde yapılan tedavinin ardından annesiyle Sivas'a döndü. Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Servisi'nde tedavisi devam etti. Ancak küçük çocuğun boyun, yüz ve vücudunun çeşitli bölgelerinde derin yanık izleri kaldı. Daha önce anaokulunda eğitim gören ve bu yıl Vali Lütfi Fikret Tuncel İlkokulu'na kaydı yaptırılan Siraç, vücudundaki yanıklar nedeniyle okula gitmiyor. Psikolojik tedavi de gören Siraç'ın boynu ve yüzündeki izlerin kaybolması için estetik olması gerekiyor. Aile, Sivas Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan nakdi ve Hayat Ağacı Derneği'nden ise gıda yardımı alıyor.
Hayat Ağacı - 11.12.2018
Minik Öğrencilerden Hayat Ağacı'na Yardım
Sivas'ta özel bir kolejin 2. sınıf öğrencileri, gıda malzemesi, temizlik ürünü ve oyuncak toplayarak Hayat Ağacı Derneği'ne bağışladı.
Hayat Ağacı - 30.11.2018
Afrikalı Öğrenciler, Sivas'ta Kabartma Sanatını Öğreniyor
'ÖĞRENCİLERİN İLGİSİNİ ÇEKİYOR' Bakır rölyef ustası Necmettin Sadıkoğlu, bu sanatın özellikle Müslüman ülkelerden gelen yabancı öğrencilerin ilgisini çektiğini ifade ederek, "35 ülkeden yaklaşık 65 yabancı öğrencimize bakır rölyef sanatını ders olarak vermekteyiz. Öğrencilerin derse ilgisi çok güzel. Okulda spor ve sanat aktivitelerinde bakır rölyef sanatını yabancı öğrencilere tanıtıyorum. Bakır levhalara Besmele-i Şerif gibi dini figürlerin yanı sıra Sivas'taki Çifte Minareli Medrese, Hayat Ağacı, Kongre Binası'nı da işliyoruz.
Hayat Ağacı - 22.11.2018
Hayat Ağacı'na "Hingel" Bağışı
Sivas'ta gıda sektörü üzerine faaliyet gösteren bir firma, Hayat Ağacı Derneği'ne Sivas'ın yöresel lezzetlerinden patatesli "hingel" bağışladı.
Hayat Ağacı - 20.11.2018
Cü'de Sanat Tarihi Öğrenci Kulübünce Panel Düzenlendi
Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Öğrenci Kulübü tarafından "15 Yıllık Yayın Macerası: Hayat Ağacı Dergisi ve Şehir Kültürü" konulu panel düzenlendi.
Hayat Ağacı - 13.11.2018
Karakeçili Kilimleri Yeniden Tezgahla Buluştu
-"Dokuduğumuz kilimlerin dili vardır" Karakeçili kilimlerinde kullanılan desenlerin her birinin ayrı değer taşıdığını dile getiren Yazıcı, şunları kaydetti: "Eli belinde deseni kadını, anneliği ve anneliğin şefkatini, sevgisini temsil eder. Tarak kısmı ise bereketi temsil eder. Hayat ağacı desenimiz bir aileyi ve bu ailedeki bağlılığı, kadın ve kocanın birbirine bağlılığını ve sevgisini anlatır.
Hayat Ağacı - 31.10.2018
Sivas'ta Gıda Bankası Yardımları
Sivas Belediyesi Hayat Ağacı Derneği bünyesinde faaliyet yürüten Gıda Bankasının ihtiyaç sahiplerine yönelik yardımları sürüyor.
Hayat Ağacı - 31.10.2018
Trump'tan Silahlı Saldırı Yapılan Sinagoga Taziye Ziyareti
Donald Trump, eşi Melania, kızı Ivanka ve damadı Jared Kushner'le silahlı saldırı sonucu 11 kişinin öldüğü ve 6 kişinin yaralandığı "Hayat Ağacı" isimli sinagogu ziyaret etti.
Hayat Ağacı - 27.10.2018
ABD'de Sinagog Saldırısı; Ölü Sayısı 11'e, Yaralı Sayısı 6'ya Çıktı (5)
Saldırıyı gerçekleştiren 46 yaşındaki Robert Bowers'ın Musevilik karşıtı söylemlerle girdiği Hayat Ağacı Sinagog'unda, Şabat ayinini yerine getiren kişilerin üzerine AR 15 tipi otomatik saldırı tüfeği ve tabancalarla ateş açtığı, polislerle de çatışmaya girdiği belirtildi.
Hayat Ağacı - 27.10.2018
Sinagog Saldırısında Ölü Sayısı 11'e Yükseldi
ABD'nin Pensilvanya eyaleti Pittsburgh Polis Şefi Scott Schubert, Hayat Ağacı Sinagogu'na yapılan saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısının 11'e yükseldiğini duyurdu.
Hayat Ağacı - 27.10.2018
Sinagog Saldırısında 10 Kişinin Öldüğü Doğrulandı
ABD'nin Pensilvanya eyaleti Pittsburgh Kent Konseyi Başkanı Curt Conrad, Hayat Ağacı Sinagogu'na yapılan saldırıda 10 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.
Hayat Ağacı - 27.10.2018
ABD'de Sinagog Yakınında Silahlı Saldırı
ABD'nin Pennsylvania eyaletine bağlı Pitsburgh kentinde bir sinagog yakınlarında silahlı saldırı meydana geldi. Yerel bir haber kanalı, saldırıda en az 4 kişinin öldüğünü duyurdu. Saldır üzerine, Hayat Ağacı Sinagog'unun bulunduğu bölgeye çok sayıda polis, itfaiye ve ilk yardım aracı sevke edildi.
Hayat Ağacı - 27.10.2018
Netanyahu ABD'deki Sinagog Saldırısını Kınadı
İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu, ABD'nin Pensilvanya eyaletinin Pittsburgh kentindeki Hayat Ağacı Sinagogu'na düzenlenen saldırıyı kınadı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hayat Ağacı Haberleri | Hayat Ağacı Haber - Haberler - Sayfa 4 - Hayat Ağacı haberleri, son dakika hayat ağacı haber ve gelişmeleri burada. Çifte Minareli Medrese motifleriyle göz kamaştırıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.4.2021 05:45:57. #1.15#

title