Havuzbaşı Kent Meydanı İnşaatı Yeniden Başladı

Havuzbaşı Kent Meydanı İnşaatı Yeniden Başladı

Havuzbaşı Kent Meydanı İnşaatı Yeniden Başladı
CHA - Haberler | Yerel

Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin Havuzbaşı'nda başlattığı çok katlı yer altı otoparkı ve kent meydanı inşaatına kurul kararıyla yeniden başlandı.

Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu'nun projeye aykırı olarak durdurduğu Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin Havuzbaşı'nda başlattığı çok katlı yer altı otoparkı ve kent meydanı inşaatına kurul kararıyla yeniden başlandı.

Geçen ay yapım çalışmaları durdurulan eski halk eğitimi binası ve resim galeri binası alanındaki kent meydanı ve çok katlı otopark projesi inşaatı yeniden başladı. Erzurum Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu, kazı ve temel çalışmalarını projeye aykırı olarak durdurma kararı almıştı. Geçen hafta içerisinde toplanan kurul, projede usul yönünden yapılan değişikliğin ardından inşaat çalışmasının devamı yönünde karar aldı. Kararın, Büyükşehir Belediyesi'ne tebliğ edilmesinin ardından dün ihaleyi alan yüklenici firma kazı ve temel çalışmalarını başlattı. 130 gün içerisinde tamamlanması planlanan kent meydanı ve 168 araçlık yer altı otoparkının proje bedeli 6 milyon lira olarak kamuoyuna açıklanmıştı.

Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu Bölge Müdürlüğü yetkilileri, projede usul yönünden yapılan değişikliğin ardından, çalışmalara izin verildiğini belirtti.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, yaptığı açıklamada, hukuka aykırı hiç bir projelerinin bulunmadığını söyledi. Küçükler, şehrin görsel zenginliğine katkı sağlayacak olan Havuzbaşı Kent Meydanı Projesi'nin, Erzurum'un imajına katkı sağlayacağını dile getirdi. Erzurum'un en gözde mekanı olan Havuzbaşı'nda özel bir projeyi uygulamaya soktuklarını dile getiren Küçükler, "Kent meydanı projemiz yıl içerisinde tamamlanarak hizmete girecek. Erzurum'un bölgenin cazibe merkezi. Şehrimizin görselliğine katkı sağlayacak olan Kent Meydanı projesi yıl içerisinde hizmete açılacak. 10 yıllık dönemde şehrimizin temel altyapı problemlerini çözdük. Artık, şehrin görselliğine katkı sağlayacak projeleri uygulamaya sokma zamanı geldi. Bizim insanımız da artık güzel ve yaşanabilir bir şehirde yaşamanın huzur ve mutluluğunu yaşayacak." diye konuştu.

Havuzbaşı Kent Meydanı İnşaatı Yeniden Başladı
Havuzbaşı Kent Meydanı İnşaatı Yeniden Başladı

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title