Havutçu: Denizli'ye Hediye Verdik

Beşiktaş Antrenörü Tayfur Havutçu, Gençlerbirliği Karşısında Aldıkları Galibiyeti, Hafta Başında Operasyon Geçiren Teknik Direktörleri Mustafa Denizli'ye Hediye Ettiklerini Söyledi.

Havutçu: Denizli'ye Hediye Verdik

Beşiktaş Antrenörü Tayfur Havutçu, Gençlerbirliği karşısında aldıkları galibiyeti, hafta başında operasyon geçiren teknik direktörleri Mustafa Denizli'ye hediye ettiklerini söyledi.

Havutçu, Gençlerbirliği karşısında güzel bir galibiyet aldıklarını ifade ederek, ''Bizim için çok önemli bir karşılaşmaydı. Gençlerbirliği, ligin en çok koşan ve mücadele eden ekiplerinden biri. İlk yarıda golü bulduk, sonra rakibimiz beraberliği yakaladı. Buna rağmen herkes çok arzuluydu ve maçı farklı kazandık. Hocamız bir operasyon geçirmişti. Böylece ona da güzel bir hediye vermiş olduk'' dedi.

Tabata'nın performansı ile ilgili bir soru üzerine Havutçu, ''Tabata iyi oynadı. Zaten geçen hafta da bunun sinyallerini vermişti'' dedi.

Taraftarların yönetimi protesto etmesinin futbolcuları etkileyip etkilemediği sorusunu da Havutçu, ''Sahadaki futbolcular her zaman taraftar desteğine ihtiyaç duyar. Neticede kongre olmuş. Başkan seçilmiş. Bundan sonra hep birlikte bu camiaya, yönetime destek vermek gerek. Hep birlikte olursak başarı gelir. Taraftarımızın pozitif desteğine ihtiyacımız var'' diye yanıtladı.

-HOLOSKO:''İYİYE GİDİYORUZ''-

Beşiktaş'ın Slovak futbolcusu Filip Holosko, Gençlerbirliği maçında iyi bir performans gösterdiklerini söyledi. Sadece ikinci yarının başında konsantrasyon eksikliği yaşadıklarını ve 1 gol yediklerini kaydeden Holosko, ''Sonra toparlandık ve sahadan farklı galip ayrıldık. Her maç daha iyiye gidiyoruz. Sezon sonunda şampiyonluğu biz elde edeceğiz'' dedi.

Slovak futbolcu, uzun süren sakatlığından sonra, şu anki performansından memnun olduğunu dile getirerek, ''Sonuç olarak oyunumuzu değerlendirecek olan hocamızdır. Artık eski Holosko dönüyor. Bir golün pasını verdim, bir de gol attım. Artık sakatlığımı tamamen atlattım'' ifadelerini kullandı.

Kupadan elendikten sonra tüm konsantrasyon ve güçlerini lige verdiklerini vurgulayan Holosko, ''Kupadan elenmek istemiyorduk, ama tek hedef lig kaldı. Onu kazanmak için elimizden geleni yapacağız'' diyerek sözlerini tamamladı.

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Thomas Doll ise Beşiktaş karşısında son 15 dakikada yaptıkları hatalar nedeniyle kaybettiklerini söyledi.

Maçın ikinci yarısına iyi başladıklarını kaydeden Doll, ''75. dakikaya kadar istediklerimizi sahaya yansıttık, fakat bu dakikadan sonra anlatılamayacak, bizim de anlamadığımız nedenlerle kalemizde 3 gol gördük. Hata yaparsanız maçı kaybediyorsunuz. Son 15 dakikada yaptığımız hatalar, alacağımız puan veya puanları Beşiktaş'ın hanesine yazdırdı'' ifadelerini kullandı.

Thomas Doll, Beşiktaş'tan teklif alıp almadığı sorusuna, ''Şu anda sorunuza ne cevap vereyim? Mustafa Denizli bu takımın teknik direktörü. Böyle soruları sormazsanız sevinirim. Böyle bir teklif gelirse ilk size söyleyeceğim'' diye yanıt verdi.

Kaynak: AA