Havran'da Develer Güreş Sahasını Savaş Alanına Çevirdi

Havran'da Develer Güreş Sahasını Savaş Alanına Çevirdi

Balıkesir'in Havran ilçesinde düzenlenen deve güreşlerinde develer, vatandaşların bulunduğu tel örgüleri yıkıp seyircilerin bulunduğu alana düştü.

Havran'da Develer Güreş Sahasını Savaş Alanına Çevirdi

Balıkesir'in Havran ilçesinde düzenlenen deve güreşlerinde develer, vatandaşların bulunduğu tel örgüleri yıkıp seyircilerin bulunduğu alana düştü. Bir araç hasar görürken güreşleri izleyen seyirciler şans eseri develerin altında kalmaktan kurtuldu. Güreşlerde bazı develer ayaklarını sakatladı. Bazı develer arenadan kaçarken, bazıları da tel örgüleri yıkarak seyircilerin arasına düştü. Güreşlerde bazı araçlar ile satıcıların tezgahları da zarar gördü.

Havran Belediyesi ve Havran Deveciler Derneği'nin organize ettiği geleneksel deve güreşlerinin bu yıl üçüncüsü yapıldı. Ege ve Marmara Bölgesi'nin değişik il ve ilçelerinden gelen 100 devenin katıldığı güreşlerde büyük heyecan yaşandı. Ayrıca, güreş severlerin saha kenarındaki davullu klarnetli mangal keyfi de etkinliklere ayrı bir renk katarken, kıran kırana geçen deve güreşlerinde hızını alamayan kimi develer tel örgüleri yıkarak seyircilerin arasına daldı. Adeta savaş alanına dönen güreş sahasında rakiplerinden korkan develerden bazıları arenadan kaçarken, güreş esnasında develerden birinin ön ayaklarından birini sakatladı. Bazı develer güreş esnasında kanlar içinde kaldı. Gözünden darbe alan bir devenin gözyaşları kameralara yansıdı. Heyecanlı dakikaların yaşandığı deve güreşleri esnasında, zaman zaman deve sahipleri arasında gergin anlar da yaşandı. Güzel havanın tadını çıkaran güreş severler güreşleri piknik havasında izledi. Deve güreşlerine Havran Kaymakamı Mustafa Eldivan, Havran Belediye Başkanı Hasan Lofçalıoğlu, Ziraat Odası Başkanı Emin Ersoy ve güreş severler katıldı.