Havana: Hindistan ve Pakistan Arasındaki Görüşmelerin Yeniden Başlaması

Havana: Hindistan ve Pakistan Arasındaki Görüşmelerin Yeniden Başlaması

Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref, Hindistan ile Pakistan Arasındaki Keşmir Sorununa İlişkin Müzakerelerin Yeniden Başlaması İçin "Tarihi Bir Fırsatın" Yakalandığını Söyledi.

Havana: Hindistan ve Pakistan Arasındaki Görüşmelerin Yeniden Başlaması

Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref, Hindistan ile Pakistan arasındaki Keşmir sorununa ilişkin müzakerelerin yeniden başlaması için "tarihi bir fırsatın" yakalandığını söyledi.

Hindistan ile Pakistan arasındaki Keşmir konusu, yeniden müzakere edilebilir. Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref, iki ülke arasındaki sorunun yeniden müzakere edilebileceğinin sinyallerini vererek, bu konunun tekrar ele alınması için tarihi bir fırsat yakalandığını söyledi. Bağlantısızlar Zirvesi'nde konuşan Müşerref, "Pakistan ve Hindistan liderleri için, Keşmir sorununu ele almak üzere tarihi bir fırsat yakalanmıştır" dedi.

Öte yandan Küba'nın başkenti Havana'da gerçekleştirilen zirveye katılan Hindistan Başbakanı Manmohan Singh ve Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref'in, onlarca yıldır devam eden Himalaya bölgesindeki Kaşmir sorununu ele almak üzere, toplantılar haricinde biraraya gelmeleri bekleniyor. Kaşmir'in bulunduğu coğrafya, her iki ülke tarafından paylaşılmış durumda ancak hem Pakistan hem Hindistan, Kaşmir üzerinde hak iddia ediyor.

Kaynak: İHA