Hava Sistemi Boşalan Belediye Otobüsü Faciaya Neden Oluyordu

Hava Sistemi Boşalan Belediye Otobüsü Faciaya Neden Oluyordu

Bursa'da Hava Yaptığı İçin Kilitlenenerek Duran Belediye Otobüsü, Sürücünün Yolcuları İndirdikten Sonra Arızaya Müdahele Ettiği Sırada Hareketlendi. Sürücü Olmadan Kontrolsüz Bir Şekilde 100 Metre Seyreden Araç, Kaldırımda Yüzlerce Kişinin Yürüdüğü Caddede Elektrik Direğine Çarparak Durdu.

Hava Sistemi Boşalan Belediye Otobüsü Faciaya Neden Oluyordu

Bursa'da hava yaptığı için kilitlenenerek duran belediye otobüsü, sürücünün yolcuları indirdikten sonra arızaya müdahele ettiği sırada hareketlendi. Sürücü olmadan kontrolsüz bir şekilde 100 metre seyreden araç, kaldırımda yüzlerce kişinin yürüdüğü caddede elektrik direğine çarparak durdu.

İlginç kaza saat 20.00 sıralarında Altıparmak Caddesinde Köşk Gazinosu karşısında meydana geldi. Bursa Büyükşehir Belediyesi Otobüs İşletmesi'ne ait Fikret Öztürk idaresindeki 16 YA 743 plakalı otobüs, Siteler - Çekirge Devlet Hastanesi seferini yaparken, Altıparmak Caddesi'nden inerken arızalandı. Otobüsü yol kenarına çeken 30 yıllık belediye otobüs şoförü önce arıza sebebiyle yolcuların aracı boşaltmalarını istedi. Otobüsün tahliyesinden sonra kilitlenen araca müdahele etmek için inen Fikret Öztürk (47), aracın hava durumunu kontrol ederken, araç yeniden hareketlendi. Hafif meyilli yolda hızlanan otobüs 100 metre sürücüsüz gittikten sonra, Osmangazi Kaymakamlığı önündeki trafik ışıklarına gelmeden 3 ağaç ile bir elektrik direğini devirerek durdu. Ağaçlardan birisinin darbesi ile yolda yürüyen 22 yaşındaki Yavuz Kocatepe belinden hafif yaralandı. Tonlarca ağırlıktaki otobüsün peşinden 30 metre koşturan şoför Fikret Öztürk, aracın hızına yetişemediğini, hava sıkışmasından dolayı kilitlenen araç, boş halde iken yeniden hareketlenince kazanın meydana geldiğini bildirdi. Olaydan sonra tansiyonu yükselen 30 yıllık belediye otobüs şoförü Fikret Öztürk, otobüsün içerisine oturarak uzun süre şaşkın şaşkın bakındı. Kazadan sonra olay yerine gelen 112 acil ekipleri sürücüye sakinleştirici yapdı.

Olayı gören vatandaşlar caddede hava sıcaklığının da yüksek olması ve akşam yoğunluğu sebebiyle yüzlerce kişinin bulunduğunu, ancak aracın kontrolsüz bir şekilde gelişi sırasında insanların etrafa kaçıştıklarını bildirdiler. Kaza sonrası savaş alanına dönen Altıparmak caddesinde trafik uzun süre aksadı.

(İRF-ÖK-ÖK-Y)