Hava Harp Okulu 'Tasarla Yap Uçur' Yarışması

Hava Harp Okulu 'Tasarla Yap Uçur' Yarışması

Hava Harp Okulu Tarafından Birinci "Tasarla, Yap, Uçur" Yarışması Hezarfen Havaalanı'nda Yapıldı. Yarışma Sonucunda ODTÜ Anatolian Craft Takımı Birinci, İTÜ Atlantis Takımı İkinci, Hava Harp Okulu Fırtına Takımı İse Üçüncü Oldu.

02.05.2010 16:09 | Son Güncelleme: 02.05.2010 16:09
Hava Harp Okulu 'Tasarla Yap Uçur' Yarışması

Geleneksel hale getirilmesi planlanan yarışma sonucunda öğrencilerle birlikte toplu fotoğraf çektiren Hava Harp Okulu Komutanı Hv.Plt. Tümg. İsmail Taş, öğrencileri başarılarından dolayı tebrik ettiğini söyleyerek, "Önümüzdeki yıl Hava Harp Komutanlığı’nın yüzüncü kuruluş yıl dönümü etkinliklerinde kapsamında 'Tasarla, Yap, Uçur' yarışmasını uluslararası düzeyde gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Bu kapsamda daha fazla katılım olmasını temenni ediyoruz" diye konuştu.

AMAç İNSANSIZ HAVA ARAçLARI YAPIMINI TEŞVİK ETMEK

"Tasarla, Yap, Uçur" yarışmasına havacılıkla ilgili üniversite ve yüksek okulla, kurum ve kuruluşların da bulunduğu 24 takım başvurdu. Ancak yarışmaya başarılı 10 takım katılabildi. İnsansız hava araçlarının tasarlanıp geliştirilmesini teşvik etmek amacıyla düzenlenen yarışmanın ödül töreninde, birinci olan ODTü Anatolian Craft takımına 2 bin TL, ikinci olan İTü Atlantis Takımına bin 500 TL, üçüncü olan Hava Harp Okulunun Fırtına takımına ise bin TL ödül verildi. Yarışmaya katılan ODTü Anatolian Craft takımı öğrencileri ve Hava Harp Okulunun Fırtına takımı öğrencileri, yarışmaya girmekten duydukları memnuniyeti dile getirerek, proje uçakları hakkında bilgi verdi.

Hakime TORUN- Hasan YILDIRIM/ İSTANBUL, (DHA)

Kaynak: DHA

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
title