Hava Durumu Bugün Nasıl Olacak? 2 Aralık Cuma Hava Durumu

Hava Durumu Bugün Nasıl Olacak? 2 Aralık Cuma Hava Durumu

Hava durumu bugün nasıl olacak? Hava durumunu sizler için derledik. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, yurdun iç ve doğu kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacağı, kuzeybatı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor. İşte 2 Aralık Cuma hava durumu...

Hava Durumu Bugün Nasıl Olacak? 2 Aralık Cuma Hava Durumu

Yapılan son değerlendirmelere göre, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Eskişehir, Alanya, Düzce, Bartın, Karabük ve Zonguldak çevreleri ile akşam saatlerinden itibaren Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz, Tekirdağ, Çanakkale'nin iç kesimleri, Balıkesir, Kütahya, Uşak, Afyon, Eskişehir, Ankara ve Kırıkkale çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimler ve Güneydoğu Anadolu ile Iğdır çevrelerinde yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde yoğun kar, Sivas, Nevşehir ve Kayseri çevreleri ile Yozgat'ın doğu ilçelerinde kuvvetli kar şeklinde etkili olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

İL İL HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, yurdun iç ve doğu kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacağı, kuzeybatı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın ise genellikle güney ve güneybatı, sabah saatlerinde İç Anadolu ile akşam saatlerinden sonra Marmara ve Batı Karadeniz kıyılarında batı ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Güney Ege kıyıları ile Antalya Körfezi'nde kuzey ve kuzeybatı, Marmara, Doğu Anadolu'nun doğusu ile akşam saatlerinden itibaren Batı ve Orta Karadeniz'de batı ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) ve yer yer kısa süreli fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı 4
İstanbul: Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu 11
İzmir: Parçalı ve çok bulutlu 11
Adana: Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 16
Bursa: Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmurlu, zamanla karla karışık yağmurlu ve yüksekleri kar yağışlı 9
Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, sabah ilk saatlerde Alanya çevreleri sağanak yağışlı 16
Samsun: Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu 8
Trabzon: Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı 6
Erzurum: Parçalı çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı 1
Diyarbakır: Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı 10

TUNCELİ'DE OKULLARA KAR TATİLİ

Tunceli'de okullar yoğun kar nedeniyle 1 gün tatil edildi. Tunceli'de etkili olan kar yağışı eğitimi sekteye uğrattı. Tunceli'nin Pülümür İlçesi'nde yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullardaki eğitime bir gün ara verildi. Tunceli Valiliği'nden yapılan açıklamada, Pülümür İlçesi'nde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitim ve öğretime bir gün ara verildiği bildirildi. Tunceli'de hava sıcaklığının en düşük 0°C, en yüksek ise 3 °C olması bekleniyor. Tunceli'de kar yağışının ise önümüzdeki 5 gün boyunca devam edeceği bildiriliyor. Kar yağışının devam ettiği diğer günlerde okulların tatil olup olmayacağı merak konusu.

ÇORUM'DA OKULLARA KAR TATİLİ

Çorum'da okullar yoğun kar nedeniyle 1 gün tatil edildi. Çorum'da etkili olan kar yağışı eğitimi sekteye uğrattı. Çorum'da kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitim yapan okullar 1 gün süreyle tatil edildi. ÇORUM'da kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitim yapan okullar 1 gün süreyle tatil edildi. Çorum Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Hıfzısıhha Kurulu 2 Aralık 2016 Cuma merkez köylerinden il merkezine taşıma ile gelen öğrencilerle sınırlı kalmak kaydıyla tatil kararı alındı" denildi. Çorum'da bugün hava sıcaklığının en düşük -3°C, en yüksek ise 1 °C olması bekleniyor. Çorum'da kar yağışının 5 Aralık Pazartesi gününe kadar devam etmesi bildiriliyor.

GÜMÜŞHANE'DE OKULLARA KAR TATİLİ

Gümüşhane'de okullar yoğun kar nedeniyle 1 gün tatil edildi. Gümüşhane'de etkili olan kar yağışı eğitimi sekteye uğrattı. Okullar il genelinde tatil edildi. Milli Eğitim İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada "Kar yağışı nedeniyle ilimiz genelinde bulunan okul öncesi, ilköğretim, orta öğretim, özel okul ve kurumlarında 2 Aralık Cuma günü 1 gün süreyle ara verilmiştir" denildi. Gümüşhane'de hava sıcaklıkğının en düşük -2°C, en yüksek ise 0°C olması bekleniyor. Kar yağışının ise önümüzdeki 5 gün boyunca devam edeceği bildiriliyor. Kar yağışının devam ettiği diğer günlerde okulların tatil olup olmayacağı merak konusu.