Hatice Cengiz Haberleri

Hatice Cengiz haber, Hatice Cengiz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hatice Cengiz - 26.06.2019
Callamard, Kaşıkçı cinayetinde Suudi Arabistan'ı işaret etti
Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz de Konseyin bugünkü oturumunda konuşma yapacak.
Hatice Cengiz - 26.06.2019
Kaşıkçı'nın nişanlısı Cengiz'den "uluslararası soruşturma" çağrısı
Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz, Birleşmiş Milletler (BM), Avrupa Birliği (AB) ve ABD Kongresine, Kaşıkçı cinayetine ilişkin uluslararası cezai soruşturma çağrısında bulundu.
Hatice Cengiz - 25.06.2019
"Suudi Arabistan'daki soruşturmanın meşruiyeti kalmadı"
Suudi Arabistan'ın İstanbul'daki Başkonsolosluğunda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz, Birleşmiş Milletler (BM) Özel Raportörünün geçen hafta açıkladığı raporda, Suudi Arabistan yönetiminin cinayete ilişkin delilleri yok ettiğine işaret edildiğini belirterek, "Bu...
Hatice Cengiz - 25.06.2019
Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda vahşi bir cinayete kurban giden Suudi gazeteci Cemal...
Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda vahşi bir cinayete kurban giden Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz, "Bu bir skandal. 9 aydan beridir ifade etmiyorlar.
Hatice Cengiz - 19.06.2019
Kaşıkçı'nın nişanlısından "Washington elinden geleni yapmadı" açıklaması
NEW Suudi Arabistan'ın İstanbul'daki Başkonsolosluğunda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz, "Washington, Cemal'in katillerini adaletin önüne çıkarmak için elinden geleni yapmadı.
Hatice Cengiz - 31.05.2019
Türk Arap Medya Derneği Geleneksel İftarı
İftara, AK Parti Genel Başkan Danışmanı Prof. Dr. Yasin Aktay, Arap Toplulukları Yüksek Kurulu Kurucu Başkanı Seyit Hazım Antar, Türk Arap Medya Derneği üyeleri, Anadolu Ajansı İstanbul Bölge Müdürü Hüseyin Altınalan, Anadolu Ajansı Arapça Haberleri Editör Yardımcısı İbrahim Kılıç, merhum gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz, A&B Holding Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Akkuş, Türk ve Arap gazetecilerin yanı sıra sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, iş insanları ve çok sayıda davetli katıldı.
Hatice Cengiz - 17.05.2019
ABD Kongresinde "Cemal Kaşıkçı'yı Anma Etkinliği" Düzenlendi
ABD Kongresinde düzenlenen ve Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz'in de yer aldığı "Cemal Kaşıkçı'yı anma etkinliğine" katılan ABD'li siyasetçiler, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.
Hatice Cengiz - 17.05.2019
Hatice Cengiz'den ABD Kongresine "Kaşıkçı" Çağrısı
ABD Kongresinde konuşan merhum Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz, cinayetin üzerinden 7 ay geçmesine rağmen ABD'nin hala bir adım atmamasını eleştirerek, "ABD, uluslararası bir soruşturmayı Kongre bünyesinde yapabilir.
Hatice Cengiz - 03.05.2019
Kaşıkçı'nın Nişanlısı Adalet ve Bazı Cevaplar Arıyor"
NEW Amerikan New York Times (NYT) gazetesi, Suudi Arabistan'ın İstanbul'daki Başkonsolosluğunda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz'in, cinayet hakkındaki birçok soruya cevap ve adalet arayışında olduğunu yazdı.
Hatice Cengiz - 12.03.2019
Ab, Cemal Kaşıkçı İçin Adaletin Sağlanması Adına Sesini Yükseltmeli"
Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz'in geçen ay AP'de yaptığı konuşmada, "Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine gereken cevap verilmezse, tüm yaşananlar aydınlatılamazsa, bu insan hakları mücadelesinde korkunç bir leke olarak kalır" sözlerini anımsatan Panzeri, Cengiz'in bu değerlendirmesinin insan haklarının önemine işaret ettiğini belirtti.
Hatice Cengiz - 19.02.2019
Kaşıkçı'nın Nişanlısı Cengiz'den AP'ye Ziyaret
Öldürülen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz, Avrupa Parlamentosu'nu (AP) "insani görevini" yerine getirmek için ziyaret ettiğini söyledi.
Hatice Cengiz - 14.02.2019
Geniş Haber) İstanbul Emniyet Müdürlüğü: Hatice Cengiz Nişanlısı Gibi O Vahşetin İkinci Kurbanı...
İSTANBUL Emniyet Müdürlüğü yayınladığı almanakta gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili detaylara yer verdi.
Hatice Cengiz - 14.02.2019
Emniyet, Kaşıkçı Soruşturmasında Milli Duruş Sergiledi"
"Dünya, Türkiye'ye komplo kurulamayacağını anladı" Kamuoyunda sıklıkla dile getirilen "İnfaz timini İstanbul'dan götüren özel jetlerden birincisinin neden kontrol edilmediği" konusunun aydınlatılması gerektiği bildirilen raporda, "Cemal Kaşıkçı 13.12'de giriş yapıyor. Hatice Cengiz durumu saat 16.
Hatice Cengiz - 14.02.2019
İstanbul Emniyet Müdürlüğü: Hatice Cengiz Nişanlısı Gibi O Vahşetin İkinci Kurbanı Olacaktı (1)
Çağatay KENARLI, İstanbul DHA - İSTANBUL Emniyet Müdürlüğü yayınladığı almanakta gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili detaylara yer verdi.
Hatice Cengiz - 08.02.2019
Hatice Cengiz Anlatıyor, Cemal Kaşıkçı Hayatı-mücadelesi-sırları" Kitabının Tanıtımı Yapıldı
"Hatice Cengiz anlatıyor, Cemal Kaşıkçı Hayatı-Mücadelesi-Sırları" isimli kitap için düzenlenen basın toplantısına katılan Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz, "Bu haber uzun süre gündemde kalmış olmasına rağmen uluslararası yaptırımlarda çok ciddi adımlar maalesef atılamadı.
Hatice Cengiz - 08.02.2019
Hatice Cengiz Anlatıyor, Cemal Kaşıkçı Hayatı-mücadelesi-sırları" Kitabının Tanıtımı Yapıldı
"Hatice Cengiz anlatıyor, Cemal Kaşıkçı Hayatı-Mücadelesi-Sırları" isimli kitap için düzenlenen basın toplantısına katılan Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz, "Bu haber uzun süre gündemde kalmış olmasına rağmen uluslararası yaptırımlarda çok ciddi adımlar maalesef atılamadı.
Hatice Cengiz - 08.02.2019
Hatice Cengiz Anlatıyor, Cemal Kaşıkçı Hayatı-Mücadelesi-Sırları" Kitabının Tanıtımı Yapıldı
Haber-Kamera: Mehmet İlkay ÖZER-İlkay DİKİCİ-İSTANBUL DHA"Hatice Cengiz anlatıyor, Cemal Kaşıkçı Hayatı-Mücadelesi-Sırları" isimli kitap için düzenlenen basın toplantısına katılan Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz, "Bu haber uzun süre gündemde kalmış olmasına rağmen uluslararası yaptırımlarda...
Hatice Cengiz - 08.02.2019
Kaşıkçı'nın Nişanlısı Hatice Cengiz, "Kral Selman'ın Vicdanlı Olduğunu Düşünüyorum"
Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın evlilik işlemleri için 4 ay önce gittiği Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda öldürülmesinin hikayesi kitap haline getirildi.
Hatice Cengiz - 31.01.2019
BM Özel Raportörü Callamard'tan Kaşıkçı Soruşturmasıyla İlgili Açıklama
Bugünse Şişli'de bir otelde Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz ile basına kapalı bir görüşme gerçekleştiren heyet adına gazetecilere açıklama yapan Callamard, şunları söyledi: "Soruşturmayla ilgili talep ettiğimiz bilgilere ulaşamadığımız için hayal kırıklığı yaşıyoruz.
Hatice Cengiz - 31.01.2019
BM Raportörü Callamard: "Bazı Verilere Ulaşamadığımız İçin Hayal Kırıklığı Yaşadık"
Çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Callamard, Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz ile de görüştüğünü söyledi.
Hatice Cengiz - 11.12.2018
Eskişehir'deki Fetö/pdy Davasında Karar
Mahkeme heyeti, tutuklu sanık Hatice Cengiz'e "terör örgütüne üye olmak" suçundan 6 yıl 10 ay 15 gün hapis cezası verdi.
Hatice Cengiz - 17.11.2018
New York Times'tan "Kaşıkçı Cinayeti" Videosu
Videoda, Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz ile İstanbul'daki evlendirme dairesindeki görüntülerine de yer verildi.
Hatice Cengiz - 16.11.2018
Londra'da Cemal Kaşıkçı İçin Gıyabi Cenaze Namazı
MAB Başkanı Enes el-Tikriti de gıyabi cenaze namazını Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz'in çağrısı üzerine örgütlediklerini vurguladı.
Hatice Cengiz - 12.11.2018
Dha İstanbul Bülteni - 1
Kaşıkçı'nın ölümünün üzerinden 40 gün geçtiğini hatırlatan Aktay, "Cemal Kaşıkçı'nın şehadetinin nasıl bir dönüşüme neden olduğunu hep birlikte gördük. Tam da şehitliğin en güçlü anlamını bulduğu şahitlik boyutu onun bu şehadetiyle bütün dünyanın şahit olduğu bir hadise haline geldi. Gerçekten şehitle birlikte gelen bir mucizeyle karşı karşıyayız. Ne yapmak istediler ama neden oldu? Ne yapmak istediler ama neyle karşı karşıya geldiler" dedi. Yasin Aktay, Kaşıkçı'nın cesedini eritseler de kalemini eritemediklerini aktararak, şöyle devam etti: "Yok edemediler. Bilakis o, şehadetiyle bütün cahilliklerini, zalimliklerini, gaddarlıklarını, çirkinliklerini ve komplolarını gözler önüne serdi. O bütün kötülükleri hepimizin gözünün önüne serdi. Kötülüklerine, komplolarına ve cahiliyelerine şahit kıldı. Yok edeceklerini ve onun fikirlerini bastırabileceklerini zannettiler. Onun kalemini kırabileceklerini zannettiler. Kendi cahilliklerinin kurbanı haline geldiler. 40 günün sonunda hala onun cesedine ulaşamadık. Bütün detaylarıyla ona ne yaptıklarını itiraf etmiş değiller. Her şey ortaya döküldü. Hiç kimsenin görmezden gelemeyeceği bir hadise haline geldi Cemal Kaşıkçı. Korktular. Onun fikirlerinden korktular" Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz de anma etkinliğine katıldı.
Hatice Cengiz - 12.11.2018
Dostları Cemal Kaşıkçı'yı Andı
Kaşıkçı'nın ölümünün üzerinden 40 gün geçtiğini hatırlatan Aktay, "Cemal Kaşıkçı'nın şehadetinin nasıl bir dönüşüme neden olduğunu hep birlikte gördük. Tam da şehitliğin en güçlü anlamını bulduğu şahitlik boyutu onun bu şehadetiyle bütün dünyanın şahit olduğu bir hadise haline geldi. Gerçekten şehitle birlikte gelen bir mucizeyle karşı karşıyayız. Ne yapmak istediler ama neden oldu? Ne yapmak istediler ama neyle karşı karşıya geldiler" dedi. Yasin Aktay, Kaşıkçı'nın cesedini eritseler de kalemini eritemediklerini aktararak, şöyle devam etti: "Yok edemediler. Bilakis o, şehadetiyle bütün cahilliklerini, zalimliklerini, gaddarlıklarını, çirkinliklerini ve komplolarını gözler önüne serdi. O bütün kötülükleri hepimizin gözünün önüne serdi. Kötülüklerine, komplolarına ve cahiliyelerine şahit kıldı. Yok edeceklerini ve onun fikirlerini bastırabileceklerini zannettiler. Onun kalemini kırabileceklerini zannettiler. Kendi cahilliklerinin kurbanı haline geldiler. 40 günün sonunda hala onun cesedine ulaşamadık. Bütün detaylarıyla ona ne yaptıklarını itiraf etmiş değiller. Her şey ortaya döküldü. Hiç kimsenin görmezden gelemeyeceği bir hadise haline geldi Cemal Kaşıkçı. Korktular. Onun fikirlerinden korktular" Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz de anma etkinliğine katıldı.
Hatice Cengiz - 11.11.2018
Konsolosun Binası Kaşıkçı'ya Kabir Olarak Tahsis Edilsin"
Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz de anma etkinliğine katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hatice Cengiz Haberleri | Hatice Cengiz Kimdir - Haberler - Sayfa 3 - Hatice Cengiz haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Hatice Cengiz kimdir, hayatı ve biyografisi. Washington Post'tan Kaşıkçı'nın ölüm yıl dönümüne özel sayfa.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.2.2021 18:57:54. #1.16#
title