Hatay Valisi Lekesiz: Gazeteciler Demokrasinin En Önemli Değerlerindendir

Hatay Valisi Lekesiz: Gazeteciler Demokrasinin En Önemli Değerlerindendir

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü Yayınladığı Bir Mesajla Kutladı.

Hatay Valisi Lekesiz: Gazeteciler Demokrasinin En Önemli Değerlerindendir
08.01.2010 14:17 | Son Güncelleme: 08.01.2010 14:17

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü yayınladığı bir mesajla kutladı.

Canları pahasına da olsa yaşanan olayları kitlelere ulaştırmayı başaran fikir çalışanlarının sosyal ve ekonomik haklarını düzenleyen yasanın kabulüyle 10 Ocak tarihinin Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlandığını belirten Hatay Valisi Lekesiz, gazetecilerin gündem belirlemede önemli rol oynadıklarını altını çizdi.

Gazetecilerin medya etik kurallarını göz önünde bulundurarak haber yapma ve objektif değerlendirmelerle toplumu bilinçlendirme sorumlulukları bulunduğunun da altını çizen Vali Lekesiz mesajında, "Bütün bu sorumluluklarla birlikte gazetecilere düşüncelerini rahatlıkla ifade edebilecekleri özgür bir ortam ve belli başlı yasal hakların sağlanması gerekir. İşte bu yasa ile gazetecilere bu imkânlar sağlanmaktadır. Çünkü basın, demokrasinin en önemli değerlerindendir. Basının başarısı ve kalitesi, çalışanlarının niteliğiyle yükselir. Bu düşünceden hareketle, halkın haber alma hakkını kullanması ve kamuoyu oluşturulmasında etkin rol oynayan basın mensuplarının, görevlerini yerine getirirken; meslek ilkelerini ve etiğini gözetmesi, dünyanın en zengin dillerinden biri olan Türkçe'nin kullanılmasına ve korunmasına önem vermesi, kişilik haklarına, kişilik değerlerine, özel yaşama saygı göstermesi son derece önemlidir." ifadelerine yer verdi.

(CİHAN)

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Şu an buradasınız: Hatay Valisi Lekesiz: Gazeteciler Demokrasinin En Önemli Değerlerindendir - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 15.8.2020 05:41:24. #1.14#
title