Hatay: THY Yolcu Uçağının Kaçırılması

Hatay: THY Yolcu Uçağının Kaçırılması

Türk Hava Yolları'na (THY) Ait Uçağı Dün Tiran-istanbul Seferini Yaparken Hakan Ekinci ile Birlikte Kaçırdığı İleri Sürülen Mehmet Ertaş Hatay'daki Ailesinin Evinde Yaptığı Açıklamada Uçak Kaçırma Olayıyla Hiç Bir İlgisinin Olmadığını Söyledi.

Hatay: THY Yolcu Uçağının Kaçırılması

Türk Hava Yolları'na (THY) ait uçağı dün Tiran-İstanbul seferini yaparken Hakan Ekinci ile birlikte kaçırdığı ileri sürülen Mehmet Ertaş Hatay'daki ailesinin evinde yaptığı açıklamada uçak kaçırma olayıyla hiç bir ilgisinin olmadığını söyledi.

THY ait uçağı dün Tiran-İstanbul seferini yaparken Hakan Ekinci ile birlikte kaçırdığı ileri sürülen Mehmet Ertaş, aynı uçakta bulunan kardeşi Ali Ertaş ve amcasının oğlu Rüslem Ertaş ile birlikte akşam saatlerinde Hatay'da bulunan ailesinin evine geldi. Evinin kapısında basın mensuplarının sorularını cevaplayan Mehmet Ertaş, "Uçağın arıza nedeniyle İstanbul'a değil, İtalya'ya ineceğini söylediler. Arıza giderildikten sonra gideceğiz dediler, biz sonradan kaçırıldığımızı anladık. Sonra pazarlık yapıldı ve korsan teslim oldu" dedi.

"Hakan Ekinci'yi hiç tanımıyorum. O İzmirli, ben Hataylıyım. Ben uçağın en arka kısmındaydım o en ön kısmında arkasındaydı. Ayrıca ben işçiyim orada, korsanın ne yaptığı beni hiç ilgilendirmez" diyen Ertaş, "Adalet Bakanlığı'nın yaptığı suçlamadan benim hiç haberim olmadı, eve geldiğimde haberim oldu. Her şey yanlış anlaşılmadan ibaret. Ben İstanbul'da ifademi verdim, çektim geldim. Benim yapabileceğim şey savcılığa ifade vermek. Ben gazetecilere ifade vermek zorunda değilim. Havaalanında çok sayıda gazeteci vardı, ben de arka kapıdan kaçtım. Babam beni düğün yapmak için çağırdı, bu yüzden geldim. Ama geldiğime pişman oldum orda kalsaydım daha iyiydi. Geri dönüp dönmeyeceğimi bilmiyorum" diye konuştu.

Mehmet Ertaş'ın kardeşi Ali Ertaş ise abisinin kameralar karşısına çıkmadığı için böyle bir suçlama ile karşılaştığını söyledi.