Hatay: İskenderun'da Noel Kutlamaları

Hatay: İskenderun'da Noel Kutlamaları

Hatay'ın İskenderun İlçesi'nde Bulunan Ortodoks Kilisesinde Düzenlenen Noel Ayininde Papaz Dimitri Yıldırım, Hıristiyan Aleminin Noel Bayramı'nı İslam Aleminin de Kurban Bayramı'nı Kutladı.

Hatay: İskenderun'da Noel Kutlamaları

Hatay'ın İskenderun İlçesi'nde bulunan Ortodoks kilisesinde düzenlenen Noel ayininde papaz Dimitri Yıldırım, Hıristiyan aleminin Noel Bayramı'nı İslam aleminin de Kurban Bayramı'nı kutladı.

İskenderun'da bulunan Ortodoks kilisesinde Noel kutlaması yapıldı. Kilise papazı Dimitri Yıldırım, kilisede düzenlenen kutlamalarda çeşitli dualar okurken, gençler de dualara eşlik etti. Yüzlerce Hıristiyan vatandaşın katıldığı Noel ayinine katılan İtalyan Katolik Kilisesi Anadolu Episkoposu ve Havarisel Vekili Monsenyör Luigi Padovese, Hıristiyan aleminin Noel Bayramı'nı kutladı. Ayin sonunda konuşan Ortodoks kilisesi papazı Dimitri Yıldırım, "Bir Noel Bayramı'nı daha yaşamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hıristiyan aleminin Noel Bayramı'nı, Müslüman aleminin de yaklaşmakta olan Kurban Bayramını kutluyor, her iki bayramın da dünyaya barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyorum" ifadelerini kullandı.

Ayin sonrasında kilise çıkışında Noel Baba kıyafetli gençler, ellerindeki torbalarla, çocuklara çeşitli hediyeler dağıttı. Bir gurup genç ise kilise bahçesinde gitar çalıp şarkı söyledi.

Kaynak: İHA