Hatay Havaalanı'na İlk Uçak Yarın İnecek

Hatay Havaalanı'na İlk Uçak Yarın İnecek

AK Parti Grup Başkanvekili Sadullah Ergin, Başbakan Erdoğan'ın Hatay Mitingi Öncesinde, İnşaat Çalışmaları Devam Eden Hatay Havaalanı'na Ulaştırma Bakanı İsmet Yılmaz'ın Test Uçuşu Yapacağını Söyledi.

Hatay Havaalanı'na İlk Uçak Yarın İnecek

AK Parti Grup Başkanvekili Sadullah Ergin, Başbakan Erdoğan'ın Hatay mitingi öncesinde, inşaat çalışmaları devam eden Hatay Havaalanı'na Ulaştırma Bakanı İsmet Yılmaz'ın test uçuşu yapacağını söyledi.

İnşaat çalışmaları devam eden Hatay Havaalanı'na ilk uçak yarın saat 12.00 sıralarında inecek. Ulaştırma Bakanı İsmet Yılmaz ile Hatay Milletvekili ve AK Parti Grup Başkanvekili Sadullah Ergin'i taşıyacak uçağın yarın saat 11.00'de Ankara Esenboğa Havaalanı'ndan havalanarak saat 12.00 sıralarında Hatay Havaalanı'na inmesi bekleniyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, 21 Temmuz'da gerçekleştirilecek olan AK Parti Hatay mitingi için uçakla ile gelmesinin planlandığı, bu nedenle de test uçuşunun

gerçekleştirileceği belirtildi.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, "Ulaştırma Bakanı İsmet Yılmaz ile test amaçlı özel bir uçakla saat 11.00'de uçacağız. Hatay Havaalanı'na ilk uçağın muhtemelen saat 12.00 sıralarında inmesini umut ediyoruz. Pist uçuş için tamamen hazır duruma geldi. Üstyapı inşaatları da hızla sürüyor, en geç 2-3 ay içinde Hatay Havaalanı işler hale gelecek" dedi.

(OK-OK-OK-Y)