Hatay: Hatay'daki Sel Felaketi

Hatay: Hatay'daki Sel Felaketi

Hatay'ın İskenderun İlçesi'nde, Sağanak Yağışla Meydana Gelen Sel Felaketinin Ardından Oluşturulan Kriz Masasına Şuana Kadar 4 Bin Kişi Başvurdu.

Hatay: Hatay'daki Sel Felaketi

Hatay'ın İskenderun İlçesi'nde, sağanak yağışla meydana gelen sel felaketinin ardından oluşturulan kriz masasına şuana kadar 4 bin kişi başvurdu.

Hatay Valiliği ve İskenderun Kaymakamlığı tarafından İskenderun Emniyet Müdürlüğü içerisinde Vali Ahmet Kayhan başkanlığında oluşturulan kriz masası çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 20 bin kişiyi etkileyen sağanak yağıştan olumsuz etkilenen ev ve işyerlerinin belirlenmesi amacıyla oluşturulan kriz masasına şu ana kadar 4 bin kişi başvuru yaptı. Çevre il ve ilçe belediyelerinden İskenderun'a gönderilen arozözlerle binalarda biriken su boşaltılmaya çalışılırken, aşırı yağmurun oluşturduğu sel sularıyla gelen moloz ve çöpler de vatandaşlar tarafından toplanmaya çalışılıyor. Öte yandan 39. Tugay Komutanlığı'na bağlı bir askeri araçla selden mağdur olan vatandaşlara ekmek dağıtımı yapılıyor. Kızılay ve diğer sivil savunma kuruluşları da kentteki çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

İskenderun Emniyet Müdürlüğü'ndeki kriz masası 1 emniyet müdür yardımcısı, 2 amir ve 2 polis memuruyla sabah kadar çalışmalarını sürdürecek.

Kaynak: İHA