Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Başarılı Sporcuları Ödüllendirdi

Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Başarılı Sporcuları Ödüllendirdi

Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Branşlarında Başarı Gösteren Sporcuları Ödüllendirdi.

Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Başarılı Sporcuları Ödüllendirdi

Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, branşlarında başarı gösteren sporcuları ödüllendirdi.

Antakya Yüzme Havuzu'nda düzenlenen ödül töreninde branşlarında başarı göstererek, Türkiye şampiyonalarında dereceye giren sporcuların yanı sıra tekerlekli sandalye basketbol takımı ve okçuluk takımı da ödüllendirildi. Havuz başında gerçekleştirilen ödül törenine Hatay Valisi Ahmet Kayhan, İl Emniyet Müdürü Osman Çapalı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Rıza Tütüncüoğlu, İl Sağlık Müdürü Bayram Kerkez ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan Ali Rıza Tütüncüoğlu, "Bugüne kadar

engelli okçuluk alanında büyük başarılar elde eden ve Avrupa şampiyonasında da dereceye giren okçuluk takımımızla gurur duyuyoruz. Öte yandan, tekerli sandalye basketbol liglerinde şehrimizi en iyi şekilde temsil eden takımlarımızdan İskenderun Engelliler Spor Kulübü tekerlekli sandalye basketbol takımının bir üst lige yükselmesi, bizleri daha da çok mutlu etmiştir. Bu nedenle biz sporcularımızın daha büyük başarılara imza atabilmeleri için onlara malzeme yardımında bulunuyoruz. Hatay'daki tesislerde her

yıl büyük başarılara imza atan onlarca sporcu yetiştiriyoruz. 2008'de Pekin'de düzenlenecek olan olimpiyatlarda yarışmak üzere, olimpiyatların ilk şehri olan Antakya'dan mutlaka bir sporcu göndereceğiz" dedi.

Daha sonra bir konuşma yapan Vali Kayhan ise, sportif alanlarda elde edilen başarılardan mutluluk duyduğunu belirterek, "İlimizin sporun her alanında başarılı olabilmesi için gereken her türlü desteği sunacağız" diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından tekerlekli sandalye basketbol takımına 5 adet tekerlekli sandalye, okçuluk takımına ise 2 adet yay hediye edildi. Sporcular, ödüllerini Hatay Valisi Ahmet Kayhan'ın elinden aldı.

(OK-MFS-OK-Y)