Hatay: Dörtyol Devlet Hastanesi'ndeki Yangın Kontrol Altına Alındı

Hatay: Dörtyol Devlet Hastanesi'ndeki Yangın Kontrol Altına Alındı

Hatay'ın Dörtyol İlçesi Devlet Hastanesi'nde Çıkan Yangının Kontrol Altına Alındığı Bildirildi. Yangında Can Kaybı ve Yaralanan Kimse Olmazken, Hastanede Yatan Hastalar Başka Hastanelere Sevk Edildi.

Hatay: Dörtyol Devlet Hastanesi'ndeki Yangın Kontrol Altına Alındı

Hatay'ın Dörtyol İlçesi Devlet Hastanesi'nde çıkan yangının kontrol altına alındığı bildirildi. Yangında can kaybı ve yaralanan kimse olmazken, hastanede yatan hastalar başka hastanelere sevk edildi.

Dörtyol Devlet Hastanesi'nde çıkan yangının ardından olay yerinde gelerek incelemelerde bulunan Hatay Valisi Ahmet Kayhan, yangının kontrol altına alındığını kaydetti. Hastanenin çatı katında yapılan onarım çalışmaları sırasında çıktığı öğrenilen yangının çevre il ve ilçelerdeki itfaiye ekiplerinin de desteğiyle söndürüldüğünü aktaran Kayhan, soğutma çalışmalarının gerekirse sabaha kadar süreceğini ifade etti. Kayhan, hastanedeki 76 hastadan 7'sinin Adana, 69'unun ise İskenderun ve Osmaniye'deki hastanelere sevk edildiğini belirtti. Kayhan, yangında can kaybı veya yaralanmanın olmamasının sevindirici olduğunu bildirerek, yangının kesin çıkış nedeni ve ihmali bulunanlarla ilgili soruşturma başlatıldığını kaydetti.

Saat 18.30 sıralarında hastanenin çatı katında yapılan kaynak çalışmaları sırasında çıktığı belirtilen yangında, dumandan etkilenen çok sayıda hasta ve hasta yakını fenalık geçirmiş. İtfaiye, polis ve jandarma ekipleri tarafından kurtarılan vatandaşlar, ambulanslarla İskenderun Devlet Hastanesi'ne kaldırılmıştı.