Hatay'da Yerel Yönetimler

Hatay'da Yerel Yönetimler

Hatay'ın İskenderun İlçesi'ne Bağlı Bekbele Beldesi'nde Alt Yapı Çalışmaları, Yapılan Temel Atma Töreniyle Başladı.

Hatay'da Yerel Yönetimler

Hatay'ın İskenderun İlçesi'ne bağlı Bekbele Beldesi'nde alt yapı çalışmaları, yapılan temel atma töreniyle başladı.

Bekbele Belediyesi tarafından İller Bankası'nın katkılarıyla 19 Ekim 2006 tarihinde 1 milyon 389 bin YTL fiyatla ihale edilen ve sözleşmesi 18 Aralık 2006'da imzalanan alt yapı projesinin çalışmaları, bugün yapılan temel atma töreniyle başladı. Temel atma törenine; AK Parti Hatay Milletvekili Mehmet Soydan, İskenderun Kaymakamı Cengiz Horozoğlu, İller Bankası Bölge Müdür Yardımcısı Mustafa Kaşgöz, belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Törenin açış konuşmasını yapan Bekbele Belediye Başkanı Beyazıt Bestami Bilgili, beldenin alt yapı çalışmalarının başlaması ile büyük sorunların da ortadan kalkacağını ifade ederek, "20 bin metre şebekeden oluşan bu yatırımın yapılması için bizlere desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum. Bu yatırımın ve daha nice yatırımların devletimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum" dedi.

AK Parti Hatay Milletvekili Mehmet Soydan da, alt yapıların zor, ancak geleceğe yönelik çok önemli yatırımlar olduğunu vurgulayarak, "KÖYDES'le Türkiye'deki alt yapı çalışmalarını başta içme suyundan başlayarak, yol çalışmalarıyla Türkiye'nin standardını yukarılara çekmeye çalışıyoruz. Biz, sizlerin yaşam standardını yukarıya çekmek, daha iyi yaşamak, daha iyi yaşatmak için çabalıyoruz. Yoksa biz sizlere AB standartlarını getirdikten sonra, onlar bizi alsınlar almasınlar bunlar hiç umurumuzda değil. Yeter ki biz 10-15 bin dolar kişi başına milli geliri yakalayalım, bu ülkedeki gençlere iş imkanı sağlayalım, bu ülkede standardı yüksek bir hayatı hep birlikte yaşayalım. Bizim tek hedefimiz budur. Biz bu ülkedeki değişimi hep birlikte yapıyoruz. Bu değişimi yapmak için de kararlıyız" diye konuştu.

Konuşmaların ardından, Kur'an-ı Kerim okundu ve temel atma törenine geçildi. Kurdele kesimi öncesi kurban kesilirken, sonrasında protokol üyeleri, birer kürek kum atarak çalışmaları başlattı.

(AS-MT-Y)

27.01.2007 15:07 TSİ

Kaynak: İHA