Hatay'da Terör Örgütü Operasyonu

Hatay'da Terör Örgütü Operasyonu

Hatay'ın Hassa İlçesinde Amanos Dağları'nda Bölücü Terör Örgütü PKK'ya Yönelik Sürdürülen Operasyonda 1 Terörist Ölü Olarak Ele Geçirilirken, Yaralanan 2 Teröristin Kaçtığı Bildirildi.

Hatay'da Terör Örgütü Operasyonu

Hatay'ın Hassa ilçesinde Amanos Dağları'nda bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik sürdürülen operasyonda 1 terörist ölü olarak ele geçirilirken, yaralanan 2 teröristin kaçtığı bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, Hassa ilçesi Amanos Dağları eteğindeki Söğüt beldesi kırsalında Hatay İl Jandarma Alay Komutanlığı'na bağlı birlikler tarafından operasyon başlatıldı. Operasyon sırasında sabaha karşı bir grup PKK'lı teröristle sıcak çatışmaya giren jandarma birlikleri, 1 kadın teröristi ölü olarak ele geçirdi. Operasyonda yaralanan 2 teröristin ise kaçmayı başardığı bildirildi. Ölü teröristin cenazesi, cumhuriyet savcısının olay yerinde yaptığı incelemenin ardından Hassa Devlet Hastanesi morguna

kaldırıldı. Ölen teröristin kimliği henüz belirnemezken, bölgede operasyonların sürdüğü belirtildi.

Operasyonların devam ettiği Söğüt beldesi sakinleri, bölgede var olan terör gruplarının bir an önce yok edilmesini istiyor. Belde sakinlerinden Adnan Büyükboz, "10 gün önce beldemizdeki bazı çocuklar çağla toplamak için ormana gitti. Çocuklar ormanda eli silahlı 7 adam ve 1 de kadın görmüş, gelip bize haber verdiler. Biz de jandarmaya haber verdik. Daha sonra da jandarma bölgede çalışma başlattı. Bugün de çatışmalar sırasında 1 teröristin öldüğünü öğrendik" dedi.

Beldenin gençlerinden Mehmet Ali Kırlangıç ise, bölgede yaşanan çatışmalar nedeniyle gece geç saatlere kadar uyuyamadıklarını belirterek, "Hem bizim köyümüzde hem de diğer köylerde insanlar korkuyor. Geç saatlere kadar çatışmalar devam ediyor. Silah sesleri geliyor. Askerler sürekli çatışmaya gidip geliyorlar. Biz de askerlere yemek götürüyoruz. Onlara destek olmaya çalışıyoruz. Bıraksalar bizler de askerimize destek olmak için onların yanında dağa çıkarız. 1 askerimizin şehit olması bizi derinden

üzüyor"diye konuştu.

(OK-HT-OK-Y)