Hatay, Adana, Mersin ve Antalya'da Yerel Seçim Anketi

Hatay, Adana, Mersin ve Antalya'da Yerel Seçim Anketi

Akdeniz Bölgesi'nin 4 büyükşehrinde yapılan yerel seçim anketine göre; Hatay ve Adana'da AK Parti, Mersin ve Antalya'da CHP önde.

Hatay, Adana, Mersin ve Antalya'da Yerel Seçim Anketi

ORC Araştırma Şirketi'nin Hatay, Adana, Mersin ve Antalya seçmeninin siyasi parti ve aday tercihlerini tespit etmek amacıyla gerçekleştirmiş olduğu yerel seçim anketinin sonuçları açıklandı.

17-24 Ekim 2013 tarihleri arasında, 16040 denek ile yüz yüze görüşülerek gerçekleştirilen araştırmada Antalya ve Mersin'de CHP ipi göğüslerken, Adana ve Hatay'da halk tercihini AK Parti'den yana kullandı.

HATAY

Hataylı seçmenin yüzde 43,5'i tercihini AK Parti'den yana kullanıyor. Hatay'da CHP'yi destekleyenlerin oranı yüzde 32,1 olarak belirlendi. Bu ilde MHP'yi destekleyenlerin oranı ise 13,8'de kaldı.

ADANA

Adana'da AK Parti ile CHP arasındaki fark yüzde 6. Bu ilde yerel seçimlerde halkın yüzde 36'sı AK Parti'nin adayını destekleyecekleri yönünde görüş belirtirken, CHP'ye destek verenlerin oranı yüzde 30,3'te olarak belirlendi. Adalı seçmenin yüzde 20,5'i de MHP'yi destekliyor.

MERSİN

Mersin'de ibre CHP'den yana. Bu ilde yaşayanların yüzde 27,9'u CHP'yi, yüzde 25,2'si de AK Parti'yi destekleyeceklerini açıkladı. Adana'da halkın yüzde 25'inin desteğini alan MHP, AK Parti ve CHP'yi zorluyor.

ANTALYA

CHP'nin kalelerinden biri olarak gösterilen Antalya'da AK Parti ile CHP arasındaki fark 5 puan. Halkın yüzde 37'sinin desteğini alan CHP, Antalya'da birinci parti konumunda yer aldı. Yerel seçimlerde bu ili almak isteyen AK Parti'ye ise destek yüzde 32,6'da kaldı.