Hatay: 2006-2007 Eğitim-öğretim Yılının Başlaması

Hatay: 2006-2007 Eğitim-öğretim Yılının Başlaması

Hatay Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Ali Ezelsoy, Türkiye'de İlk Kez Sarı-lacivertli Kulübün Adını ve Renklerini Simgeleyen 8 Derslikli İlköğretim Okulunun Yeni Eğitim ve Öğretim Yılında Hizmete Gireceğini Söyledi.

Hatay: 2006-2007 Eğitim-öğretim Yılının Başlaması

Hatay Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Ali Ezelsoy, Türkiye'de ilk kez sarı-lacivertli kulübün adını ve renklerini simgeleyen 8 derslikli ilköğretim okulunun yeni eğitim ve öğretim yılında hizmete gireceğini söyledi.

Ezelsoy, basın mensuplarına yaptırmış oldukları okulu gezdirerek, çalışmalar hakkında bilgi verdi. Türkiye'de ilk olan Hatay Fenerbahçeliler İlköğretim Okulu, Antakya'nın fakir mahallelerinden biri olan Bağrıyanık Mahallesi'nde açıldı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve valilik oluruyla 4 derslikli Bağrıyanık İlköğretim Okulu'nu yeniden restore ederek 8 derslikli ilköğretim okulu haline getirdiklerini belirten Ezelsoy, "Okul içi ve dışının yanında, ana sınıfındaki yer halısı dahi sarı lacivertli renklerle süslenmiş durumda. Okulumuz kartonpiyer ve kat kaloriferli olarak dizayn edildi. Okulumuz, 3 kat, 8 derslik, 1 anasınıfı, 1 kütüphane, 4 laboratuar, 2 beden eğitimi için soyunma odası, iki öğretmen odası, 1 müdür ve 1 müdür yardımcısı odasından ibarettir. Bu proje, Türkiye'de ilk kez Hatay'da başlatıldı. 100. yılda 100 okulun hedeflendiği projenin ilk adımını Hatay'da başlatmaktan çok mutluyuz. Bilgisayarlarla donatılacak okulda ayrıca, eğitime başlayacak 340 öğrencinin kıyafetleri ve kırtasiyesini bizler karşılıyoruz. Türkiye'de ilk olma özelliğimizin tüm sivil toplum kuruluşlarına örnek oluşturmasını diliyoruz" dedi.

Eğitim-öğretim yılının başlamasından dolayı resmi açılışın 31 Ekim ya da 2 Kasım 2006 tarihine ertelendiğini kaydeden Ezelsoy, okulun resmi açılışına Fenerbahçe Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım başta olmak üzere tüm devlet büyüklerinin davet edileceğini belirterek, Hatay Valisi Ahmet Kayhan ile İl Milli Eğitim Müdürü Nazmi Bozoğlan'a teşekkür etti.

Kaynak: İHA