Hastanede Hırsızlığa Teşebbüs, Polis Memuru ve Güvenlik Görevlilerine Saldırı İddiası

Hastanede Hırsızlığa Teşebbüs, Polis Memuru ve Güvenlik Görevlilerine Saldırı İddiası

Eskişehir'de, Bir Hastane Bahçesindeki Hurda Malzemeleri Çalmaya Teşebbüs Edip, Kendilerine Müdahale Eden Bir Polis Memurunu Yaralayarak 2 Güvenlik Görevlisine de Hakaret Ettikleri İddia Edilen 2 Kişi Gözaltına Alındı.

Hastanede Hırsızlığa Teşebbüs, Polis Memuru ve Güvenlik Görevlilerine Saldırı İddiası

Eskişehir'de, bir hastane bahçesindeki hurda malzemeleri çalmaya teşebbüs edip, kendilerine müdahale eden bir polis memurunu yaralayarak 2 güvenlik görevlisine de hakaret ettikleri iddia edilen 2 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Yunusemre Devlet Hastanesi Avukat Mail Büyükerman Hemodializ Merkezi yanındaki hurda malzemeleri çalmaya teşebbüs ettikleri iddia edilen A.Ç. (27) ile R.G.'ye (26), polis memuru Sefa N. (33) ile güvenlik gönrevlileri Murat G. (23) ve Mehmet Y. (27) müdahale etti. Polis memuruna kimlik göstermeyen şahıslardan A.Ç.'nin üst aramasında tornavida bulundu. Bu esnada A.Ç., cüzdanlarını ceplerinden alan polis memuruna saldırdı. Şahsı zor kullanarak etkisiz hale getirmek isteyen Sefa N., güvenlik görevlilerinin tuttuğu diğer şüpheli R.G.'nin de saldırısına uğradı. Boğuşma yaşanırken, olay yerine takviye ekiplerin gelmesiyle şahıslar gözaltına alındı. Polis memuru Sefa N., mesleğine ve şahsına hakaret edip, yaralanmasına sebep olduklarını ileri sürdüğü A.Ç. ile R.G.'den şikayetçi oldu. Güvenlik görevlileri de kendilerine hakaret ettiklerini iddia ettikleri gençlerden davacı oldu.

Suçlamaları reddeden A.Ç. ile R.G.'nin ise, "Hurdaların sahipsiz olduğunu düşünerek almak istedik, amacımız hırsızlık değildi. Kimseye hakaret etmedik" diye ifade verdikleri öğrenildi.

161 promil alkollü çıktığı bildirilen A.Ç. ile 167 promil alkollü olduğu belirlenen R.G., işlemlerinin tamamlanmasının ardından "hırsızlığa teşebbüs, görevli memura mukavemet, tehdit ve hakaret" suçlarından adliyeye sevk edildi.

(OÖ)

25.03.2007 18:13 TSİ

Kaynak: İHA