Hastane Önüne Bırakılan Bebeğe Sağlık Personeli Sahip Çıktı

Hastane Önüne Bırakılan Bebeğe Sağlık Personeli Sahip Çıktı

Hastane Önüne Bırakılan Bebeğe Sağlık Personeli Sahip Çıktı
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Hünüz 1 2 günlük olduğu belirlenen kız bebeğe hastane yönetimi tarafından "Nisan" ismi verildi.

Tefenni'de bir çanta içerisinde hastane önüne bırakılan kız bebeğe sağlık personeli sahip çıktı. 

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Tefenni Entegre İlçe Hastanesi acil servis kapısı önünde bir çanta içerisinde kız bebek bulan güvenlik görevlileri, durumu hastane yönetimine bildirdi. 

Sağlık personeli tarafından teslim alınan ve kontrolden geçirilen bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu belirlendi. 

Hastane müdürü Murat Şenözdemir, gazetecilere, bebeğin görevliler tarafından zamanında fark edilmesiyle hayatının kurtarıldığını söyledi.

Yapılan kontroller ve üzerinde bulunan kandan bebeğin henüz 1 veya 2 günlük olduğunu belirlediklerini anlatan Özdemir, bebeğin çantasından bir not ya da mektup çıkmadığını kaydetti. 

Özdemir, bebeğin kordon bağının iple kopartılması sebebiyle doğumun ev ortamında gerçekleştiğini düşündüklerini ifade etti.

Hastanedeki nöbetçi hemşireler tarafından bebeğin anne şefkatiyle bakıma alındığını ve sahip çıkıldığını dile getiren Özdemir, "Nisan ayında olmamız nedeniyle kız bebeğin ismini 'Nisan' koyduk. Nisan bebeğimizi resmi prosedürler kapsamında Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'ndan gelecek arkadaşlara teslim edeceğiz" dedi.

Öte yandan güvenlik güçleri, bebeğin anne ve babasının bulunması için çalışma başlattı. - Burdur

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title