'Hasta Bize Getirildiğinde Çok Geçti'

'Hasta Bize Getirildiğinde Çok Geçti'

Yaklaşık 5 Gün Önce Ukrayna'ya Gelen Eski MHP İstanbul Milletvekili Mehmet Gül, Başkent Kiev'de Vefat Etti. Konuyla İlgili Hastane Doktoru Şu Açıklamayı Yaptı.

'Hasta Bize Getirildiğinde Çok Geçti'

Yaklaşık 5 gün önce Ukrayna'ya gelen eski MHP İstanbul Milletvekili Mehmet Gül, başkent Kiev'de vefat etti. Gül, dün akşam saat 10.00 gibi yüksek ateş belirtisiyle fenalaşarak Özel Boris Hastanesine kaldırıldı. Gül'ü hastaneye kaldıran işadamlarının hastaneyi yeterli bulmaması üzerine daha teşekkülü bir devlet hastanesine nakledilen Gül, kaldırıldığı Kiev 17. Numaralı Devlet Hastanesi'nde yaşam destek ünitesine bağlandı. Komaya giren Gül, saat 17.30'da hayata gözlerini kapadı.

Gül'ün doktoru ve hastanenin Başhekim Yardımcısı Ruslan Tışko, Cihan'a yaptığı açıklamada Gül'ün hastaneye çok ağır bir halde getirildiğini ve nasıl bu derece ağır hale geldiğini henüz tespit edemediklerini söyledi. Gül'ün hastaneye geldiği andaki durumun ağırlığına vurgu yapan Tışko, eski milletvekilinin 'o haliyle hangi ülkede olursa olsun hayatta kalma şansının çok az olduğunu' belirtti. Başhekim Yardımcısı, Gül'e dünya ve Avrupa standartları uygun şekilde ilk müdahalenin yapıldığını kaydetti. Tışko bütün müdahalelerine rağmen, 'Komaya giren Gül'ün hayati tehlikeyi atlatamadı' dedi.

Gül'ü hastanede yalnız bırakmayan yakınları, eski milletvekilinin ameliyat geçirmiş vücudunun Ukrayna'daki yoğun çalışma temposunu kaldıramadığını ifade ettiler. Gül'ün yüksek ateş belirtisiyle acile kaldırdıklarını anlatan yakınları, rahatsızlığının büyük ihtimalle soğuk algınlığı nedeniyle başladığını aktardılar.

8 Mart'ta Ukrayna'ya gelen işadamı ve eski milletvekili Gül, Çernovskiy ve Çerkasy şehirlerinde temaslarda bulunmuş ve daha sonra Kiev'e geçmişti. Gül'ün resmi ölüm işlemleri, işadamı arkadaşları ve bir akrabası tarafından yarın Ukrayna nüfus ve Türkiye büyükelçiliğinde yapılacak. Gül'ün naaşı ise Cumartesi günü Kiev-İstanbul uçağıyla yurda getirilecek.

Mehmet Gül'e 2007 yılında Hepatit-B'den siroza dönüşen hastalığı sonucu karaciğer nakli yapılmıştı. Yozgat'ta, 1950 yılında doğan Mehmet Gül, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Gül, 21. Dönem milletvekili olarak TBMM'ye girmişti.

Mehmet Gül, evli ve 3 çocuk babasıydı.