Hasköy'de Din Görevlileri Toplantısı Düzenlendi - Haberler
Haberi Paylaş

Hasköy'de Din Görevlileri Toplantısı Düzenlendi

AA - Haberler | Yerel
Hasköy'de Din Görevlileri Toplantısı Düzenlendi

Vali Vedat Büyükersoy, "Vatandaşlar, imam, öğretmen ve kamu görevlilerini örnek alır. Onları kendilerine rol model olarak görür" dedi.

Vali Vedat Büyükersoy, "Vatandaşlar, imam, öğretmen ve kamu görevlilerini örnek alır. Onları kendilerine rol model olarak görür" dedi.

Hasköy İlçe Müftülüğü Toplantı Salonu'nda düzenlenen Din Görevlileri Toplantısı'na katılan Vali Büyükersoy, kamu hizmetlerinin daha iyi yürütülmesi için işbirliği yapmanın önem taşıdığını söyledi.

İmamların topluma örnek olması gerektiğini belirten Büyükersoy, şöyle konuştu:

"Örnek vasıflar taşırsak, çok iyi bir toplumun inşasına hizmet etmiş oluruz. Örnek vasıflar taşımazsak o zaman toplumun bozulmasına, fesadına sebep oluruz. Yaşantımızda nezaketli, kibar, temiz, tatlı dilli ve güler yüzlü olmalıyız ki vatandaşımız, komşumuz bizi örnek alsın. Aksi takdirde topluma faydalı olamayız. İmamlarımız nefret, kin ve öfke ile hareket edemez, etmemeli. İmamlarımız insanların etnik kökenini ön plana çıkarmamalı ve buna çıkmalıdır. İmam önce vatandaşın Müslüman olup olmadığını bakmalı."

İl Müftüsü Recep Uzun ise bu toplantılarda, Diyanet İşleri Başkanlığının talimatlarını, din görevlileriyle istişare ettiklerini ve daha kaliteli hizmeti sunmak için görüş alışverişinde bulunduklarını belirtti.

Toplantıya çok sayıda din görevlisi katıldı. - Muş

AA - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title