Hasandağı'ndan İnen Liseli Dağcılar Jandarma Komutanlığı'na Getirildi

Hasandağı'ndan İnen Liseli Dağcılar Jandarma Komutanlığı'na Getirildi

Aksaray Hasandağı'nda Rüzgar Fırtınası Nedeniyle Bir Süre Mahsur Kalan Ancak Daha Sonra Kendi İmkanlarıyla Dağdan İnen Kadıköy Anadolu Lisesi Öğrencileri, Sivil Savunma, 122 Acil Servis ve Jandarma Araçlarıyla Aksaray İl Jandarma Komutanlığı'na Getirildi. Liseli Dağcıların, Aksaray'da Gece Konakladıktan Sonra İstanbul'a Hareket Edecekleri Öğrenildi.

Hasandağı'ndan İnen Liseli Dağcılar Jandarma Komutanlığı'na Getirildi

Aksaray Hasandağı'nda rüzgar fırtınası nedeniyle bir süre mahsur kalan ancak daha sonra kendi imkanlarıyla dağdan inen Kadıköy Anadolu Lisesi öğrencileri, sivil savunma, 122 Acil Servis ve jandarma araçlarıyla Aksaray İl Jandarma Komutanlığı'na getirildi. Liseli dağcıların, Aksaray'da gece konakladıktan sonra İstanbul'a hareket edecekleri öğrenildi.

Aksaray İl Sivil Savunma Dağcılık ekipleri tarafından Hasandağı'nda aranan dağcıların rüzgar fırtınası nedeniyle bir süre dinlendikleri ve daha sonra dağdan kendi imkanlarıyla inmeye devam ettikleri öğrenildi. Dağda mahsur kalmadıklarını vurgulayan Kadıköy Anadolu Lisesi Dağcılık Kulübü Başkanı Savaş Bat, "Biz kesinlikle mahsur kalmadık. Şoförümüze gecikebileceğimizi bildirdik, o da bizim mahsur kaldığımızı düşünerek yetkililere bildirmiş. Hasandağı'na rüzgar fırtınası nedeniyle çıkamayacağımızı anlayınca zaten geri dönüyorduk. Yol üzerinde sivil savunma ekipleriyle karşılaştık" dedi.

Araçlarla Aksaray İl Jandarma Komutanlığı'na götürülen dağcılar, geceyi Aksaray'da geçirdikten sonra yarın İstanbul'a hareket edecek.

(HÇ-İP-SN-SN-Y)