Hasanbey Köyü İlköğretim Okulu İstiyor

Hasanbey Köyü İlköğretim Okulu İstiyor

Balıkesir'in Gönen İlçesi'ne Bağlı Hasanbey Köyü Muhtarı Cenan Şen, Köylerinde Barakalarda Eğitim Gören Öğrencilere Yeni Bir İlköğretim Okulu Yaptırabilmek İçin 2 Yıldır Mücadele Verdiğini Belirterek, Yeni Okul İçin Yetkililerden Yardım İstedi.

Hasanbey Köyü İlköğretim Okulu İstiyor

Balıkesir'in Gönen İlçesi'ne bağlı Hasanbey Köyü Muhtarı Cenan Şen, köylerinde barakalarda eğitim gören öğrencilere yeni bir ilköğretim okulu yaptırabilmek için 2 yıldır mücadele verdiğini belirterek, yeni okul için yetkililerden yardım istedi.

Köylerine ilköğretim okulu yaptırmak için 2 yıldır çalmadığı kapı bırakmadığını söyleyen Muhtar Cenan Şen köy arazisinden tahsis edilen 10 bin metre kare alanın tapusunu milli eğitime verdiklerini de kaydetti. Halen köylerinde 270 öğrenci olduğunu ifade eden Muhtar Şen "Köyümüz dışardan öğrenci almıyor. Buna karşın 270 öğrencimiz var. Birçok köyde okullar doldurulamıyor atıl durumda bulunuyor. Hasanbey köyünde öğrencilerimiz barakalarda eğitim görmeye mahkûm edildi. Ayrıca köyümüze ilköğretim okulu yapılabilmesi için köy tüzel kişiliği bütçesinden de destekleyeceğimiz gibi hafriyatına ve betonuna elimizdeki imkânları kullanarak ücret ödemeyeceğiz" dedi.

(BD-MEY)

11.02.2007 15:55 TSİ