HASAN RUHANİ HABERLERİ

Hasan Ruhani haber, Hasan Ruhani son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hasan Ruhani 3.9.2019
Ruhani'nin bakan adayları meclisten güvenoyu aldı
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin, yeni kurulan Kültürel Miras, El Sanatları ve Turizm Bakanlığı ve istifayla boşalan Eğitim Bakanlığı için belirlediği isimler meclisten güvenoyu aldı.
Hasan Ruhani 3.9.2019
İran Cumhurbaşkanı Ruhani: "ABD ile müzakereye ilişkin bir karar almadık"
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD ile İran arasında bir müzakere kararının olmadığını belirtti.
Hasan Ruhani 3.9.2019
"ABD ile ikili müzakerelere ilişkin hiçbir kararımız yok"
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Washington yönetimi ile ikili müzakerelere ilişkin bir kararlarının olmadığını ve ABD'nin ancak yaptırımları sona erdirmesi durumunda 5+1 toplantılarına katılabileceğini söyledi.
Hasan Ruhani 29.8.2019
İran Yargı Erki Başkanı'ndan Ruhani'nin eleştirilerine cevap
İran Yargı Erki Başkanı İbrahim Reisi, Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin ülkedeki yargılamalara "siyasi şaibe" bulaşmaması yönündeki eleştirilerine karşılık, "Söylenen sözlerin hiçbirine itibar etmeyeceğiz.
Hasan Ruhani 29.8.2019
Hamaney'in ofisinden Ruhani'ye "ABD ile müzakere" uyarısı
İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'in ofisi, ABD yönetimiyle müzakereye hazır olduğuna ilişkin açıklaması nedeniyle Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'yi dolaylı olarak uyardı.
Hasan Ruhani 28.8.2019
Ruhani'nin eski danışmanı kefaletle serbest bırakıldı
Eşini öldürmekle suçlanan Tahran'ın eski Belediye Başkanı ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin eski danışmanı Muhammed Ali Necefi, bir milyar tümen (500 bin lira) kefaletle serbest bırakıldı.
Hasan Ruhani 28.8.2019
"Dünya ile konuşmalı ve ilişki halinde olmalıyız"
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD Başkanı Donald Trump ile görüşme sinyali verdiği için yapılan eleştirilerle ilgili, "Dünya ile konuşmalı ve ilişki halinde olmalıyız. Hükümetin görevi slogan atmak değil halka hizmet etmektir.
Hasan Ruhani 27.8.2019
Ruhani: "Yaptırımlar kaldırılmadıkça müzakere yok"
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD'nin İran'a karşı uyguladığı yaptırımları kaldırmaması halinde müzakere masasına oturmayacaklarını söyledi.
Hasan Ruhani 27.8.2019
"Olumlu gelişmelerin anahtarı Washington'un elinde"
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD-İran ilişkilerinde olumlu gelişmelerin anahtarının Washington'un elinde olduğunu ve bunun için öncelikle yaptırımların kaldırılmasının gerektiğini söyledi.
Hasan Ruhani 27.8.2019
Ruhani: tüm yaptırımlar kaldırılırsa durum değişebilir
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, "Eğer ABD tüm yaptırımları kaldırırsa, durum o zaman değişebilir" dedi.
Hasan Ruhani 26.8.2019
ruhani: nükleer anlaşmadaki taahhütlerimizi daha da azaltabiliriz
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, katıldığı programda nükleer anlaşmaya ilişkin "Anlaşmadaki taahhütlerimizi daha da azaltabiliriz. Ancak diplomasi yolunu açık bırakmak ve müzakere fırsatı bulmak için (Avrupalı taraflara) iki aylık süre verildi" dedi.
Hasan Ruhani 26.8.2019
Ruhani'den "fırsatları kaçırmamalıyız" açıklaması
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif'in Fransa ziyaretine ilişkin, "yüzde 10-20 başarı ihtimali dahi olsa çaba gösterilmesi ve fırsatların kaçırılmaması gerektiğini" söyledi.
Hasan Ruhani 22.8.2019
İran Cumhurbaşkanı Ruhani: "Yaşanan son olaylar ABD'nin bir tehdit gördüğünde ilk kaçan ülke...
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ülkesinin yerli imkanlarla ürettiği Baver 373 Füze Savunma Sistemi'nin tanıtımında, tehlikeli bir durumda bölgeden ilk ABD'nin kaçacağını söyledi.
Hasan Ruhani 21.8.2019
Ruhani'den "Batı'ya petrolümüz engellenirse deniz yolları güvende olmaz" tehdidi
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ülkesinin petrol ihracatının tamamen engellenmesi halinde uluslararası deniz yollarının eskisi gibi güvenli olmayacağını söyledi.
Hasan Ruhani 7.8.2019
DHA DIŞ - Ruhani: ABD yaptırımları insanlık suçu
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD'nin İran'a yönelik yaptırımlarının 'insanlığa karşı bir suç' olduğunu belirterek, sıradan vatandaşların, hatta hastaların bile ABD baskılarından acı çektiğini belirtti.
Hasan Ruhani 6.8.2019
Ruhani: "İran'la savaş tüm savaşların anasıdır"
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, "İran'la savaş tüm savaşların anasıdır" dedi.
Hasan Ruhani 1.8.2019
İran "dünyanın en büyük el dokuma halısını" tanıttı
İran devlet medyasında yer alan haberlerde, 600 metrekarelik halının Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin açılışını yaptığı Tebriz Uluslararası Halı Fuarı'nda sergilendiği belirtildi.
Hasan Ruhani 1.8.2019
İran'dan ABD'nin Zarif kararına sert tepki
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD'nin ön şartsız müzakereye hazırız mesajı verirken, Dışişleri Bakanına yaptırım uygulamasının büyük bir acizlik ve korku olduğunu söyledi.
Hasan Ruhani 31.7.2019
İran milli parasından 4 sıfırı atma kararı aldı
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani tarafından bugün gerçekleştirilen hükumet toplantısında, merkez bankasının İran milli parasından 4 sıfır atma teklifinin kabul edildiği duyuruldu.
Hasan Ruhani 24.7.2019
İran Cumhurbaşkanı: "Yasal ve adil bir müzakereye hazırız"
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani müzakere fırsatını kaçırmadıklarını söyleyerek, "Ben iktidarda olduğum sürece sorunların çözümü için adil, yasal ve onurlu bir müzakereye tam hazırlıklı olacağız" dedi.
Hasan Ruhani 24.7.2019
DHA DIŞ - İran Cumhurbaşkanı Ruhani : Görüşmelere hazırız
Bugün gerçekleşen bakanlar kurulu toplantısında konuşan, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani "Görüşmelere hazırız, ancak görüşme adı altında teslim olmayacağız" dedi.
Hasan Ruhani 24.7.2019
İran Cumhurbaşkanı Ruhani'den Macron'a mesaj
İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Abbas Arakçi, Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin mesajını iletmek üzere geldiği Paris'te, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile görüştü.
Hasan Ruhani 23.7.2019
"Sınır şehirlerinden komşu ülkelere indirimli yakıt satılabilmelidir"
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ülkenin sınır şehirlerinde yaşayanların komşu ülkelere indirimli yakıt satarak sahip oldukları avantajlardan yararlanması gerektiğini söyledi.
Hasan Ruhani 22.7.2019
Irak Başbakanı Abdulmehdi'den Tahran'a sürpriz ziyaret
Irak Başbakanı Adil Abdulmehdi, Tahran'da İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile bir araya geldi.
Hasan Ruhani: Ruhani 'ABD ile ateşkes' istediHasan Ruhani 18.7.2019
Hasan Ruhani 14.7.2019
İran Cumhurbaşkanı Ruhani, Avrupa Birliğini uyardı
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Avrupa Birliği (AB) ülkelerini uyararak, "Eğer anlaşma ihlal edilirse bizde ihlal ederiz ve eğer taahhütlerine uymazlarsa bizde uymayız" dedi.
Şu an buradasınız: Hasan Ruhani Haberleri | Hasan Ruhani Kimdir - Haberler - Sayfa 8 - Hasan Ruhani haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Hasan Ruhani kimdir, hayatı ve biyografisi. Trump ön şartsız Ruhani ile görüşmeye hazır.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.5.2020 15:33:45. #1.15#
title