HASAN RUHANİ HABERLERİ

Hasan Ruhani haber, Hasan Ruhani son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hasan Ruhani 8.12.2019
İran Cumhurbaşkanı Ruhani: "Yeni yılın bütçesi yaptırımlarla mücadeleyi esas alacak"
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, 37 milyar dolarlık yeni bütçe taslağını meclise sundu ve 2020 yılı bütçesinin yaptırımlara karşı direniş ve mücadele bütçesi olacağını söyledi.
Hasan Ruhani 8.12.2019
Ruhani yeni yılın bütçesini Meclise sundu
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, yaklaşık 37 milyar dolarlık (4,84 katrilyon riyal) 2020 bütçe taslağını Meclis Başkanlığına sundu.
Hasan Ruhani 4.12.2019
Ruhani: Yaptırımlar kalkarsa ABD ile görüşebiliriz
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD'nin İran'a yönelik yaptırımlarını kaldırması halinde ülkesinin 2015 yılında imzalanan, İran Nükleer Anlaşması olarak bilinen, Ortak Kapsamlı Eylem Planı (JCPOA) hakkında ABD ile görüşmek istediğini söyledi.
Hasan Ruhani 4.12.2019
İran Cumhurbaşkanı Ruhani: "Yaptırımlar kalkarsa ABD ile görüşürüz"
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD'nin İran'ı aldatamayacağını söyleyerek, "Biz dünyaya ABD ile görüşme hususunda bir sorunumuz olmadığını gösterdik.
Hasan Ruhani 3.12.2019
Ruhani: "Benzin zammından gelecek 300 milyon doları alt gelir grubuna dağıtacağız"
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, benzin zammından elde edilecek yaklaşık 300 milyon doların tamamını gelir düzeyi düşük kesime dağıtacaklarını söyledi.
Hasan Ruhani 27.11.2019
Ruhani: "İran, düşmanların komplolarına teslim olmayacak"
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ülkesindeki benzin zammı protestolarına ilişkin, "İran, düşmanların komplolarına teslim olmayacak ve kendi yolunda yürümeye devam edecek.
Hasan Ruhani 25.11.2019
İran'ın kronik sorunları protestoları tetikliyor
İran'da mevcut Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin selefi olan Mahmud Ahmedinejad, 2009'daki seçimleri güçlü rakibi Mir Hüseyin Musevi'nin açık ara önünde bitirince ülkede geniş çaplı protestolar meydana gelmişti.
Hasan Ruhani 20.11.2019
İran Cumhurbaşkanı Ruhani: "Halk, tarihi sınavdan çıktı, sıra bizde"
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ülke genelindeki gösterilerde halkın tarihi bir sınav verdiğini ve bu sınavdan başı dik çıktıklarını söyleyerek, "Şimdi halkın sorunlarını azaltmak için sıra bizde" dedi.
Hasan Ruhani 20.11.2019
İran Cumhurbaşkanı Ruhani: "Halk, tarihi sınavdan çıktı, sıra bizde"
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ülke genelindeki gösterilerde halkın tarihi bir sınav verdiğini ve bu sınavdan başı dik çıktıklarını söyleyerek, "Şimdi halkın sorunlarını azaltmak için sıra bizde" dedi.
Hasan Ruhani 20.11.2019
İran'da protestolar: Cumhurbaşkanı Ruhani'den 'zafer kazandık' açıklaması
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ülkede düzenlenen gösterilerin arkasında dış güçlerin bulunduğunu söyleyerek "İran halkı yine tarihi bir sınavda başarılı oldu ve düşmanların yararlanmalarına izin vermeyeceklerini gösterdi." açıklamasında bulundu.
Hasan Ruhani 20.11.2019
İran Cumhurbaşkanı Ruhani: "Halk tarihi sınavdan başı dik çıktı"
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, benzin zammı nedeniyle ülkede patlak veren protestoların halkın sağduyusu sayesinde başarısız olduğunu söyledi.
Hasan Ruhani 19.11.2019
İran Cumhurbaşkanı Ruhani: "Nükleer anlaşmanın çökmesi dünyanın zararına olacaktır"
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, nükleer anlaşmanın çökmesinin tüm dünya ülkelerinin zararına olacağını bu nedenle herkesin uluslararası çıkarları korumaya odaklanması gerektiğini söyledi.
Hasan Ruhani 14.11.2019
İran Cumhurbaşkanı Ruhani, "ABD bölgeye kan ve ölüm getirdi"
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ABD'nin bölge ve İslam ülkeleri için dost ve müttefik olmadığını vurgulayarak, "ABD bölgeye sadece kan ve ölüm getirdi" dedi.
Hasan Ruhani 12.11.2019
İran Cumhurbaşkanı Ruhani: "Eğer başka bir ABD Başkanı olsaydı müzakere yapabilirdik"
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani son New York ziyaretinde kendisine iyi önerilerin verildiğini ancak mevcut şartlar altında ABD Başkanı Donald Trump'a güvenemeyeceklerini söyledi.
Hasan Ruhani 11.11.2019
İran Cumhurbaşkanı Ruhani: "Nükleer anlaşmada kalmamız halinde silah ambargosu gelecek yıl kalkacak"
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, nükleer anlaşmanın geçerliliğini koruması halinde Tahran'a uygulanan silah ambargosunun gelecek yıl kalkacağını söyledi.
Hasan Ruhani 11.11.2019
Ruhani'den "dünya ile irtibat kurmazsak yalnızlaşırız" açıklaması
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, dünya ülkeleri ile irtibat kurmamaları halinde yalnızlaşacaklarını bu nedenle menfaatleri doğrultusunda her müzakere masasına oturacaklarını söyledi.
Hasan Ruhani 10.11.2019
Ruhani: 53 milyar varil büyüklüğünde petrol sahası keşfettik
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, yaptığı açıklamada ülkenin güneybatısında petrol rezervi içeren yeni bir alan bulduklarını açıkladı.
Hasan Ruhani 10.11.2019
İran Cumhurbaşkanı Ruhani: "53 milyar varil rezerve sahip petrol sahası bulduk"
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ülkenin güneyinde 53 milyar varil rezerve sahip yeni petrol sahası bulduklarını duyurdu.
Hasan Ruhani 5.11.2019
İran nükleer anlaşmadaki taahhütlerini askıya almada dördüncü adıma geçiyor
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani yarın nükleer anlaşmadaki taahhütlerini askıya almada dördüncü adıma geçeceklerini söyledi.
Hasan Ruhani 5.11.2019
Ruhani: İran'ın yarından itibaren 1,044 santrifüje uranyum gazı enjekte edecek
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, katıldığı bir açılış töreninde, İran'ın yarından itibaren 1,044 santrifüje uranyum gazı enjekte etmeye başlayacağını açıkladı.
Hasan Ruhani 4.11.2019
Ruhani'den Kral Selman'a "barış mektubu"
İran Hükümet Sözcüsü Ali Rebii, Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz'e bölgede barış ve istikrarı konu alan mektup gönderdiğini söyledi.
Hasan Ruhani 16.10.2019
"Stratejik meselelerde neticeye ulaşamazsak referanduma gitmeliyiz"
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ülkedeki stratejik konularda neticeye ulaşılmaması halinde referanduma gidilmesi gerektiğini söyledi.
Hasan Ruhani 9.10.2019
İran Cumhurbaşkanı Ruhani: "Türkiye, güney sınırındaki endişeleri konusunda haklı"
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Türkiye'ye güney sınırlarındaki endişelerinden dolayı hak verdiklerini söyleyerek, "Bu konuda doğru ve sağlıklı bir yol izlenmeli.
Hasan Ruhani 9.10.2019
Ruhani: "Türkiye güney sınırındaki endişeleri konusunda haklı"
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, "Türkiye güney sınırındaki endişeleri konusunda haklı" dedi.
Hasan Ruhani 2.10.2019
Ruhani: haklarımıza saygı gösterildiği sürece diplomasi yolu kapanmaz
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, nükleer anlaşmanın uygulanmasına yönelik diplomasi yolunun hala açık olduğunu ve Avrupalı devletlerle bu yönde ortak çalışmalarının bulunduğunu belirterek, "Diplomasi yolu İran halkının haklarına saygı gösterildiği sürece kapanmaz. Bu yol açıktır" dedi.
Şu an buradasınız: Hasan Ruhani Haberleri | Hasan Ruhani Kimdir - Haberler - Sayfa 5 - Hasan Ruhani haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Hasan Ruhani kimdir, hayatı ve biyografisi. İran Cumhurbaşkanı Ruhani: Müslümanların birçok sorunu ABD müdahalesinden kaynaklıdır.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.5.2020 15:28:26. #1.15#
title