HASAN RUHANİ HABERLERİ

Hasan Ruhani haber, Hasan Ruhani son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hasan Ruhani

Hasan Ruhani

Doğum Yeri İran
Doğum Tarihi 12.10.1948 - ...

Hasan Ruhani Kimdir ?

Hasan Ruhani 12 Kasım 1948, Surhe, Simnan Eyaleti, İranlı siyasetçi, din adamı, hukukçu ve İran'ın günümüzdeki cumhurbaşkanı. Hasan Ruhani 12 Kasım 1948'de Simnan Eyaleti'nin Surhe şehrinde dindar bir ailede doğdu. Babası Hac Esedullah Feridun, Surhe'de bir baharat dükkanına sahipti.
Biyografinin devamı için tıklayın
Hasan Ruhani - 24.10.2020
İran'da Kovid-19 tedbirleri kapsamında 43 şehirde iş yerleri kapatılacak
Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin başkanlık ettiği Koronayla Mücadele Ulusal Kurulu, ülkede tırmanışa geçen salgının yayılmasını önlemek için bir dizi yeni kararlar aldı.
Hasan Ruhani - 22.10.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.Saygılarımızla.
Avustralya'nın başkentinde 104 gün sonra yeniden Kovid-19 vakası görüldü İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Kovid-19 salgınının kriz seviyesine çıktığı 43 şehirde sıkı kısıtlamalara gidilmesi ve ülke genelinde yaygın testler yapılması talimatını verdi.
Hasan Ruhani - 22.10.2020
Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Erdoğan Ruhani ile görüştü
Son dakika haberleri... CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Hasan Ruhani - 22.10.2020
Son dakika haberleri: CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN RUHANİ İLE GÖRÜŞTÜ
Son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Hasan Ruhani - 22.10.2020
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Hasan Ruhani - 22.10.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile telefonda görüştü
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Hasan Ruhani - 22.10.2020
Ruhani, Kovid-19'un kriz seviyesine ulaştığı 43 şehirde sıkı kısıtlamalar getirilmesi talimatı verdi
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının kriz seviyesine çıktığı 43 şehirde sıkı kısıtlamalara gidilmesi ve ülke genelinde yaygın testler yapılması talimatını verdi.
Hasan Ruhani - 22.10.2020
İran, ABD seçimlerine müdahale suçlamaları üzerine İsviçre Büyükelçisi'ni bakanlığa çağırdı
Biden, seçimleri kazanması halinde Başkan Yardımcısı olduğu dönemde İran ile imzalanan nükleer anlaşmaya geri döneceğini açıklamıştı. Buna karşılık Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani başta olmak üzere İranlı yetkililer, ABD'deki seçim sonuçlarının İran için önemli olmadığını savunuyor.
Hasan Ruhani - 21.10.2020
Ruhani: "ABD'de iş başına gelecek kişi, İran'a karşı teslim olmak zorunda"
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD'deki başkanlık seçimini kimin kazanacağının kendileri için önemli olmadığını belirterek, "ABD'de iş başına gelecek kişi, İran'a karşı teslim olmak zorunda.
Hasan Ruhani - 18.10.2020
Son dakika haberi... İran Cumhurbaşkanı Ruhani: "İran düşmanları, içerideki ihtilaflara özel yatırım yaptı"
Son dakika haberler... İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ülkesine düşman güçlerin, içerideki tartışmalara ve ihtilaflara özel yatırım yaptığını söyleyerek, "Rejimin ve ülkenin tüm yetkililerini ve gönüldaşlarını sükuneti korumaya davet ediyorum.
Hasan Ruhani - 17.10.2020
Son dakika haberi: İran'da Cumhurbaşkanı Ruhani için "azil" çağrısı
Son dakika haber... İran Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Mücteba Zünnur, ülkedeki sorunların sorumlusu olarak gösterdiği Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani hakkında azil soruşturması başlatılması için milletvekillerine destek çağrısında bulundu.
Hasan Ruhani - 15.10.2020
Son Dakika | İran'da ekonomik sorunların kaynağı yaptırımlar mı yönetimsel mi?
Bu konuşmadan iki hafta önce ise Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, "Eğer halk yokluk ve sorunlarla ilgili birini suçlamak istiyorsa adresi Beyaz Saray'dır.
Hasan Ruhani - 14.10.2020
Ruhani: "18 Ekim'den itibaren istediğimiz ülkeden silah alabiliriz"
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ülkesine yönelik silah ambargosunun18 Ekim'de sona ereceğini belirterek, "Pazar gününden itibaren istediğimiz ülkeye silah satabiliriz, istediğimiz yerden de silah alabiliriz." dedi.
Hasan Ruhani - 14.10.2020
İran'da Kovid-19 tedbirleri kapsamında 5 büyük kente giriş-çıkış yasağı
Nemeki, Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'ye salgını kontrol altına almak ve yayılmasını önlemek amacıyla vakaların yüksek olduğu Tahran, Kerec, Meşhed, İsfahan ve Urumiye'ye 15-17 Ekim tarihlerinde giriş-çıkış yasağı getirilmesini önerdiğini aktardı.
Hasan Ruhani - 13.10.2020
Ruhani: "Yurt dışında bloke edilen döviz kaynaklarımızı kullanabilmek için uğraşıyoruz"
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, yurt dışında bloke edilen döviz kaynaklarını kullanabilmek için uğraştıklarını söyledi.
Hasan Ruhani - 12.10.2020
İran'ın Karabağ siyaseti diplomatik esneklikle imkansızlıklar arasına sıkışmış durumda
27 Eylül'de gerçekleşen Ermenistan saldırısı ve devamındaki çatışmalar, yaklaşık otuz yıllık Karabağ ve ilişiğindeki işgal altındaki topraklar meselesini yeni bir boyuta taşıdı.
Hasan Ruhani - 10.10.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, salgın tedbirleri kapsamında, maske takmayanlara, virüse yakalandığını gizleyenlere ve sağlık protokollerine uymayan iş yerlerine 50 bin tümenden bir milyon tümene varan cezalar uygulanacağını açıkladı.
Hasan Ruhani - 10.10.2020
Son dakika haber: Ruhani, Putin ile Dağlık Karabağ'daki geçici ateşkesi görüştü
Son dakika haberi... İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Azerbaycan ve Ermenistan arasında ilan edilen geçici ateşkesi memnuniyetle karşıladıklarını belirterek, Dağlık Karabağ'daki sorunun uluslararası hukuk ve toprak bütünlüğüne saygı temelinde müzakere yoluyla çözülmesi için her türlü desteğe hazır olduklarını...
Hasan Ruhani - 10.10.2020
İran'da Kovid-19 önlemleri artırılıyor
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında maske takmayanlara, virüse yakalandığını gizleyenlere ve sağlık protokollerine uymayan iş yerlerine 50 bin tümenden bir milyon tümene varan cezalar verileceğini açıkladı.
Hasan Ruhani - 9.10.2020
İran Cumhurbaşkanı Ruhani: "ABD, İran bankalarına yaptırımla gıda ve ilaç ithalatımızı engellemeye...
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, 18 İran bankasına yaptırım kararı alan ABD yönetimini Tahran'ın gıda ve ilaç ithalatını engellemeye çalışmakla suçlayarak, söz konusu kararı "insanlık dışı" olarak niteledi.
Hasan Ruhani - 9.10.2020
İran Karabağ sorununun taşıdığı riskleri görmezden geliyor
Tahran Irak, Suriye, Lübnan ve Yemen'de olduğu gibi Azerbaycan'da da vekil güçler oluşturma çabası içsinde olmuş, ancak Azerbaycan'ın tedbirleri sayesinde bu çaba engellenmişti. İran'ın bölge ülkeleri içinde silahlı ve siyasi uydu örgütler kurma çabası, bölgesel barış ve istikrara başlı başına tehdit niteliğindedir. Tahran'ın son günlerde sıkça işlemeye çalıştığı "tekfirci güçlerin Türkiye tarafından Azerbaycan'ın İran sınırına yerleştirildiği" ve "bunun İran için tehditler barındırdığı" iddiaları da gerçekten uzaktır. Tahran bu söylemlerle İran'daki Türk kamuoyunu bir kez daha DEAŞ benzeri bir tehdit ve algı operasyonu ile kandırabileceğini düşünüyorsa yanılgı içindedir. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile yapılan telefon görüşmesinde, İran'ın sınır güvenliği konusundaki kaygılarını dile getiren İran Cumhurbaşkanı'na, söz konusu bölgenin işgalden en kısa sürede kurtarılarak güvenli hale getirileceğini belirterek gerekli mesajı iletmiştir.
Hasan Ruhani - 7.10.2020
Son dakika haber! İran'da Ruhani hükümeti ile Meclis Başkanı arasındaki ilişki geriliyor
Son dakika gündem haberine göre İran Meclis Başkanı Muhammed Bakır Kalibaf'ın ülkedeki ekonomik sorunlar konusunda Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani hükümetini hedef alan açıklamalarıyla başlayan tartışmalar, iki tarafın da katılacağı üst düzey toplantının Ruhani tarafından yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını "bahanesiyle"...
Hasan Ruhani - 7.10.2020
İran yönetiminin Dağlık Karabağ konusundaki tutumu ne?
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani de bugünkü kabine toplantısı sonrasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Teröristlerin, bazı bahanelerle sınırımıza taşınmasını kabul edemeyiz.
Hasan Ruhani - 7.10.2020
Ruhani: "Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki çatışmalar bölgesel bir savaşa dönüşmemeli"
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Ermenistan'ın Dağlık Karabağ'daki işgalinden kaynaklı çatışmaların bölgesel bir savaşa dönüşmemesi gerektiğini söyledi.
Hasan Ruhani - 6.10.2020
Ruhani ile Aliyev Dağlık Karabağ'daki çatışmaları görüştü
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Ermenistan'ın işgalinden kaynaklanan Dağlık Karabağ'daki çatışmalarla ilgili, "Komşuların toprak bütünlüğü bizim için yüksek öneme sahiptir.
Hasan Ruhani - 6.10.2020
Ruhani'den yaptırımlara uyan ülkelere "ABD'nin insanlık karşıtı eylemlerine ortak olmayın" çağrısı
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD yaptırımları nedeniyle merkez bankalarında kendilerine ait paraların bloke edildiği ülkelere çağrıda bulunarak, ABD'nin "insanlık karşıtı" eylemlerine ortak olmamalarını istedi.
Hasan Ruhani - 5.10.2020
İran Cumhurbaşkanı Ruhani: "Ekonomik savaş daha fazla süremez"
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD'nin ülkesine karşı yürüttüğü "ekonomik savaş"ın daha fazla süremeyeceğini söyledi.
Hasan Ruhani - 4.10.2020
İran Planlama ve Bütçe Kurumu Başkanı, hiçbir bankanın ülkesiyle "1 dolarlık dahi" alışveriş...
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, geçen ay yaptığı bir konuşmada, ülkesinin petrol gelirinin son 8 yılda 120 milyar dolardan 20 milyar dolara düştüğünü söylemişti.
Hasan Ruhani - 3.10.2020
Tahran'da korona virüs yasakları yeniden gündemde
"Tahran'da denetim ve yasakları artıracağız" İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ise, korona virüs ile mücadele konseyi toplantısıda Tahran için sıkı koronavirüs tedbirlerinin gündemde olduğunu söyledi.
Hasan Ruhani - 2.10.2020
İran Meclis Başkanı Kalibaf'tan Ruhani hükümetine "ülkenin kötü yönetildiği" eleştirisi Açıklaması
İran Meclis Başkanı Muhammed Bakır Kalibaf, Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani başkanlığındaki hükümetin başta ekonomik sorunlar olmak üzere ülkeyi yönetmede yetersiz kaldığını söyledi.
Hasan Ruhani - 2.10.2020
Son dakika haberleri: İran'da bir eyalette daha Kovid-19 kısıtlamaları geri getiriliyor
Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, 24 Eylül'de Koronavirüsle Ulusal Mücadele Kurulu toplantısında yaptığı konuşmada, "Sağlık talimatlarına riayet edilmemesi ve toplumda yeni dalgalarla karşılaşmamız halinde bazı kısıtlamalar getirmek zorunda kalacağız.
Hasan Ruhani - 1.10.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, vaka sayılarının yükselişe geçmesi nedeniyle sağlık kurallarına uymayanlara ceza uygulanacağını söyledi.
Hasan Ruhani - 1.10.2020
İran'da dolar ilk kez 30 bin tümeni aşarak yeni bir rekor kırdı
Ülkede doların Nisan 2018'de 4 bin tümenden 6 bin 100 tümen seviyelerine çıkması üzerine İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin başındaki hükümet tümenin döviz kurlarına karşı değer kaybını önlemek amacıyla 10 Nisan 2018'de doları 4 bin 200 tümen olarak sabitlemiş ve ülkede devlet kuru ile serbest piyasa kuru olarak iki ayrı döviz kuru ortaya çıkmıştı.
Hasan Ruhani - 1.10.2020
İran'da Kovid-19 kurallarına uymayanlara ceza verilecek
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yükselişe geçmesi nedeniyle sağlık kurallarına uymayanlara ceza uygulanacağını söyledi.
Hasan Ruhani - 30.9.2020
Son dakika haberi! İran Cumhurbaşkanı Ruhani: "Bölgesel sorunlar uluslararası hukuk ve toprak bütünlüğü çerçevesinde...
Son dakika haberine göre İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Ermenistan'ın Azerbaycan topraklarını işgalinden kaynaklanan çatışmaların sona erdirilerek iki ülke arasındaki anlaşmazlığın uluslararası hukuk ve toprak bütünlüğü çerçevesinde çözüme kavuşturulması gerektiğini söyledi.
Hasan Ruhani - 30.9.2020
Ruhani: "3 yıldır ekonomik savaşla karşı karşıyayız"
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ülkesinin daha önce yaptırıma maruz kaldığını ancak son 3 yıldır ekonomik savaşla karşı karşıya olduğunu söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hasan Ruhani Haberleri | Hasan Ruhani Kimdir - Haberler - Hasan Ruhani haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Hasan Ruhani kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika haberi... İran lideri Hamaney'den muhafazakarların Ruhani'ye yönelik hakaret
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.10.2020 08:28:29. #1.15#
title