Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz Açıklaması
Haberler » Yerel » Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz Açıklaması - Haberler

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz Açıklaması

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, 19 Mayıs tarihinin, bağımsızlık mücadelesinin başladığı onurlu bir tarih olduğunu belirtti.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz Açıklaması

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. , Atatürk'ü Anma Gençlik ve Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, 19 Mayıs tarihinin, bağımsızlık mücadelesinin başladığı onurlu bir tarih olduğunu belirtti.


Rektör Prof. Dr. Yılmaz, mesajında, "İstiklal mücadelemizin sembolü olan 19 Mayıs 1919, Türk milletinin hayatındaki önemli dönüm noktalarından birisidir. Bugün, ulusumuzun Gazi 'ün öncülüğünde her şeyin bittiğini zannedenlere karşı, tüm yokluk ve yoksunluklara rağmen, azim, iman ve heyecanla makus talihini yenmek kararlılığını tüm dünyaya duyurduğu önemli ve tarihi bir gündür.97. yıldönümünü idrak ettiğimiz ve ülkemizin aydınlık geleceğinin ilk adımı olan 19 Mayıs, aynı zamanda bağımsızlık mücadelesinin başladığı onurlu bir tarihtir. Bu duygu ve düşüncelerle bizlere bu cennet vatanı bırakan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, sevgili gençlerimizin ve tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum, selam ve sevgilerimi sunuyorum" diye konuştu. - GAZİANTEP

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler