Hasan Hüseyin Özese Haberleri

Hasan Hüseyin Özese haber, Hasan Hüseyin Özese son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hasan Hüseyin Özese - 13.12.2012
Çok Yüksek Tansiyonlu Ergenekon Davasının İlk Bölümünde Bunlar Oldu
MAHKEME BAŞKANI: GEREKİRSE İZLEYECİSİZ DURUŞMA YAPARIZ Saat 10.00'da mahkeme heyeti duruşma salona girdi. Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, "Burası duruşma salonu.
Hasan Hüseyin Özese - 13.12.2012
"Ergenekon" Davası
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hasan Hüseyin Özese, duruşmadaki nizam kurallarını hatırlatarak, "Herkes sorumluluğunu bilsin.
Hasan Hüseyin Özese - 13.12.2012
Ergenekon Davasında Alkışlı Protesto
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 66'sı tutuklu 275 sanıklı Ergenekon Davası'nın 270. duruşmasına ara verildi. Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese duruşmanın başlamasının ardından dava dosyasına gelen evrakları okudu.
Hasan Hüseyin Özese - 13.12.2012
"Ergenekon" Davası
"Ergenekon" davasına bakan İstanbul 13.Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hasan Hüseyin Özese, davayla birleşen yeni bir dosyanın iddianamesinin okunacağı kararına avukatların tepsi göstermesi ve izleyicilerin de alkışlaması üzerine, duruşmaya...
Hasan Hüseyin Özese - 13.12.2012
"Ergenekon" Davası
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın 270. duruşması başladı. Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese'nin, birleşen bir dava dosyasının iddianamesini okuyacağını belirtmesi üzerine, sanık avukatları söz istedi.
Hasan Hüseyin Özese - 13.12.2012
Mahkeme Başkanı'ndan Sert Uyarı
Duruşma başlamadan önce mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, seyircilere uyarılarda bulundu.
Hasan Hüseyin Özese - 27.11.2012
(Geniş Haber)- Ergenekon Davası'nda Karara Doğru
Ergenekon Davası'na bakan İstanbul 13.Ağır Ceza Mahkemesi tarafından alınan 4 sayfalık ara kararlar Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese tarafından açıklandı.
Hasan Hüseyin Özese - 27.11.2012
"Ergenekon" Davası
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, savcı Mehmet Ali Pekgüzel ile sanık ve avukatların taleplerine ilişkin alınan ara kararlar, Mahkeme Heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Özese tarafından açıklandı.
Hasan Hüseyin Özese - 27.11.2012
"Ergenekon" Davası
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, savcı Mehmet Ali Pekgüzel ile sanık ve avukatların taleplerine ilişkin alınan ara kararlar, Mahkeme Heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Özese tarafından açıklandı.
Hasan Hüseyin Özese - 27.11.2012
CHP Milletvekili Mustafa Balbay: Köprüden Önce Son Çıkış
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon Davası'nda 269. duruşmasında hakkında yakalama kararı bulunan YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler'in çapraz sorgusu yapıldı. Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, Taşdeler'e 8 Ağustos 2011 yılında çıkarılan yakalama emrini okudu.
Hasan Hüseyin Özese - 26.11.2012
Orgeneral Nusret Taşdeler: Terörist Değilim
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon Davası'nda hakkında yakalama kararı bulunan YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler, "itiraf etmeliyim ki, iddia olunan Ergenekon Terör Örgütünü tanımıyorum. İddia olunan bu örgütün, iddia olunan amaçları hakkında hiçbir bilgim, isnat edilen suçlarla yakından veya uzaktan ilgim bulunmamaktadır. Bu durumun çağdaş hukuk anlayışıyla bağdaşmadığını, evrensel hukuk kurallarına uymadığını ve ceza muhakemesinin olağan şartlarını taşımadığını düşünüyorum" dedi. Taşdeler, iddinamede bozuk bir Türkçe kullanılması nedeniyle suçlandığı konuları anlayamadığını bu nedenle adil yargılanma hakkının kısıtlandığını savundu. Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, "Savunma sınırlarını aşan sözler kullanıyorsunuz.
Hasan Hüseyin Özese - 23.11.2012
"İnternet Andıcı'nda Parafım Bulunmamaktadır"
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'de görülen Ergenekon Davası'nda hakkında yakalama kararı bulunan Nusret Taşdeler'in savunması tedavi gördüğü Ankara GATA'ya videokonferans yöntemiyle bağlanılarak ifadesi alındı. Görüntüsü ve sesi duruşma salonunda bulunan ekranlara yansıtılan Taşdeler hakkındaki iddialara ilk kez cevap verdi. Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, "2007 Eylül ayında dönemin Genelkurmay 2.
Hasan Hüseyin Özese - 23.11.2012
Orgeneral Taşdeler İfade Veriyor
TAŞDELER'İN KİMLİK TESPİTİ YAPILDI Orgeneral Nusret Taşdeler'in ifadesi 19 Kasım 2012 tarihinden alınan ara karar gereği tedavi gördüğü Ankara GATA'da video konferans yöntemiyle bağlanılarak alındı. Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, Nusret Taşdeler'in yanında avukatı Metin Güçlü, üye hakimlerden Hüsnü Çalmuk ve hastanede görevli kardiyoloji uzmanı Mehmet Yokuşoğlu'nun hazır bulunduğunu belirtti.
Hasan Hüseyin Özese - 23.11.2012
267. Duruşma Başladı
Mahkeme Heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Özese, sesi ve görüntüsü duruşma salonuna yansıtılan Taşdeler'in yanında mahkeme hakimlerinden Hüsnü Çalmuk, avukatı Metin Güçlü ile hastanede görevli kardiyoloji uzmanı bir doktorun olduğunu söyledi.
Hasan Hüseyin Özese - 22.11.2012
Veli Küçük.Bana Lütfettiğiniz On Beş Dakikanın Hıçbır İşe Yaramayacagını Bildiğim İçin Kullanmak...
Küçük şöyle devam etti: "Anlaşılmaz bir şekilde, beş yıldan bu yana bitmek bilmeyen, yüzlerce yıla takabül eden, üçyüzü aşkın geceli gündüzlü devam eden, makul yargılama süresini çoktan doldurmuş dava sürecinde hala 'maddi gerçeği arıyoruz' denilebiliyorsa, aslında ceza kararları yazılmış olan, altı doldurulmaya çalışılan, hukukta yeri olmayan, ne olduğu henüz anlaşılamamış bana lütfettiğiniz on beş dakikanın hiçbir işe yaramayacağını bildiğim için kullanmak istemiyorum." Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese de, kimseye ceza verilmediğini belirterek, "Yargılama devam ediyor" dedi.
Hasan Hüseyin Özese - 22.11.2012
Ergenekon Davası'nda 266'ıncı Duruşma
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'de görülen 66'sı tutuklu 275 sanıklı Ergenekon Davası'nın 266. duruşması başladı. Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nin yanında bulunan büyük salonda yapılan duruşmada CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, emekli Korgeneral Mehmet Eröz, emekli Korgeneral İsmail Hakkı Pekin ve Gazeteci Tuncay Özkan'ın da aralarında bulunduğu 29 tutuklu sanık hazır bulundu. Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ ve CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal'ın da aralarında bulunduğu 37 tutuklu sanık duruşmaya katılmadı. Duruşma başladıktan sonra söz alan Gazeteci Tuncay Özkan'ın avukatı Ahmet Çörtoğlu, müvekkili ile duruşma sırasında 2 dakika görüşmek isteğini söyledi. Mahkeme Heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Özese de duruşmaya verilen aralarda avukat Çörtoğlu'nun cezaevinde müvekkili ile görüşebileceğini belirtti.
Hasan Hüseyin Özese - 22.11.2012
"Ergenekon" Davası
Tuncay Özkan'ın avukatı Ahmet Çörtoğlu'nun, müvekkili ile duruşma sırasında görüşmek isteğine Mahkeme Heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Özese izin vermedi.
Hasan Hüseyin Özese - 21.11.2012
Emekli Tuğamiral Sevim: En Genç Amiraldim, En Erken Emekli Amiral Oldum
"SÜRENİZİ AŞTINIZ" Emekli Tuğamiral Alaettin Sevim, belgelerin hazırlandığı iddia edilen tarihlerde Genelkurmay Başkanlığı karargahında olmadığını belirterek "Ben amiralim. Benim de sizin gibi makam arabam var. O günlerde arabamı çağırmamışım" diye konuştu. Sevim, kendisinin başvurusu üzerine Genelkurmay Başkanlığı'ndan dosyaya gönderilen karargaha giriş-çıkış ve araç istek kayıtlarına ilişkin yazıları okurken Başkan Hasan Hüseyin Özese, beyanlar için verilen 15 dakikalık sürenin dolduğunu belirterek "Toparlayın" dedi.
Hasan Hüseyin Özese - 21.11.2012
Ergenekon Davasına 1 Sanık Daha
MAHMUT GÜZEL'İN DOSYASI BİRLEŞTİRİLDİ Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, İstanbul 23.
Hasan Hüseyin Özese - 20.11.2012
"Ergenekon" Davası
"Sanık ve tanık beyanlarının bu davayı getirdiği nokta 'bilinmeyen bir yerden üzerimize ateş açılıyor, heyetçe kıpırdamamızın yasaklandığını' hissediyoruz" diyen Balbay'ı, Mahkeme Heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Özese, "Burada suçlamalar belli, CMK'ya uygun yargılama yapılıyor.
Hasan Hüseyin Özese - 20.11.2012
Ergenekon Davası'nda Söz Sırası Sanıklarda
"DEVLET BENİ İÇERİ ATMIŞSA AİLEME DE BAKMAK ZORUNDA" Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, şimdiye kadar dinlenen tanık beyanlarına ve dosyaya gelen belgelere ilişkin sanık ve avukatların savunmalarının alınacağını belirtti.
Hasan Hüseyin Özese - 19.11.2012
Orgeneral Nusret Taşdeler'in İfadesi Video Konferans Yöntemiyle Alınacak
Ergenekon Davası'na bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi aldıkları 2 sayfalık ara kararları açıkladı. Mahkeme Heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Özese, hakkında yakalama kararı bulunan Orgeneral Nusret Taşdeler ile ilgili Ankara GATA'dan gönderilen yazıda, Taşdeler'in savunmasının video konferans sistemiyle alınabilmesi için gerekli ortamın hazırlandığının bildirdiğini söyledi.
Hasan Hüseyin Özese - 19.11.2012
Ergenekon Davası'nda İrfan Dündar Tanık Olarak Dinlendi
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon Davası'nda tanık olarak dinlenen Bölücü örgüt elebaşısı Abdullah Öcalan'ın eski Avukatı İrfan Dündar mahkeme heyeti, savcı, avukat ve sanıkların sorularını yanıtladı. Duruşma savcısı Mehmet Ali Pekgüzel "Yalçın Küçük, sizi tanımadığını söylüyor. Sizin kendisini telefonla aramanızdan rahatsız oluyor. Yalçın Küçük ile görüşmenizi Abdullah Öcalan mı istedi?" diye sordu. İrfan Dündar da, Öcalan'ın çeşitli çevrelerle görüşülmesini istediğini belirterek, o dönemde gazetecilerle de görüştüklerini söyledi. Pekgüzel" Öcalan yeni bir atılım yapacağı zaman sizin birtakım çevrelerle görüşmenizi istiyor. Kendi başına karar vermiyor mu?" şeklindeki sorusuna tanık Dündar şu cevabı verdi: "Görüş alıyordu. Hükümet kanadından, sivil toplum kuruluşlarına görüş soruluyordu. Yalçın Küçük'e de soru soruluyordu. Kararını kendisi veriyordu." Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese'nin "Yalçın Küçük'ü aramanız başkalarının yönlendirmesiyle mi, telkiniyle mi yapıldı?" şeklindeki sorusuna tanık Dündar, "O dönemde her kesimle görüşme yapılıyordu.
Hasan Hüseyin Özese - 19.11.2012
Öcalan'ın Eski Avukatı Dinlendi
"ÖCALAN'IN TALEBİ ÜZERİNE BİR ÇOK ÇEVREYLE GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİ YAPIYORDUK" Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, tanık İrfan Dündar'ın hazır olduğunu belirtti.
Hasan Hüseyin Özese - 16.11.2012
Ergenekon Davası'nda Tahliye Talepleri Reddedildi
-istanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'de görülen 65'i tutuklu 274 sanıklı Ergenekon Davası'nın 262. duruşması sona erdi. Duruşmada tanık olarak dinlenilen emekli jandarma istihbarat Binbaşı Zahit Engin, Şemdin Sakık'ın Irak'tan getirildiğinde Diyarbakır Havaalanı'nda kendi ekibinin teslim aldığını belirterek, "Sakık'ı uyku tulumlarının içinde aldık. Getirildiğinde hala uyuyordu. Irak'tan Özel Kuvvetler timi almış. Sakık'ı Diyarbakır İl Jandarma'ya götürdük. Ben sorgusuna girmedim" dedi. Tanık Engin'in dinlenmesinin ardından mahkeme heyeti duruşmaya ara verdi. Aranın ardından ara kararlarını açıklayan Mahkeme Heyeti, aralarında CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay ve eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un da bulunduğu 65 sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi. Mahkeme, tutukluluk hallerinin devamına kararında "Tutuklu sanıkların atılı suçu işlediklerine ilişkin kuvvetli suç şüphesinin bulunduğu ve adli kontrol tedbirlerinin yetersiz kalacağı" gerekçelerine yer verdi. Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, davanın tutuklu sanıklarından emekli tuğgeneral Levent Ersöz'ün sağlık durumuna ilişkin mahkemeye gönderilen raporda, Ersöz'ün hastanede yatarak tedavi edilmesi gerektiğinin kaydedildiğini açıkladı.
Hasan Hüseyin Özese - 16.11.2012
Ergenekon Davası'nda Tanık Emre Çalıkoğlu Dinlendi
"SAÇAN KENDİSİNİ DERİN DEVLET DİYE ADLANDIRDI" Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, tanıklardan Emre Çalıkoğlu ve Zahit Engin'in hazır olduklarını açıkladı.
Hasan Hüseyin Özese - 14.11.2012
Ergenekon Davası'nda 'Gizli Tanık 9' Dinlendi
3 SANIK DURUŞMADAN MEN EDİLDİ Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, davanın tutuklu sanıkları Veli Küçük, Mehmet Demirtaş ve Oktay Yıldırım'ın Gizli tanık 9'un beyanlarının alınması sırasında duruşma disiplinin bozan davranışlarda bulundukları ve bu davranışları alışkanlık haline getirdikleri gerekçesiyle esas hakkındaki son savunmaları alınıncaya kadar duruşmalardan men edildiğini açıkladı.
Hasan Hüseyin Özese - 14.11.2012
Gizli Tanık 9'un Sanıklardan Biri Olduğu Ortaya Çıktı
HEM TANIK HEM SANIK Mahkeme başkanı Hasan Hüseyin Özese, kimlik tespitinin ardından gizli tanığa haklarını hatırlatarak "Aynı zamanda bu davada sanık olduğunuz için yemin ettiremiyoruz.
Hasan Hüseyin Özese - 14.11.2012
Ergenekon Mahkemesi'nden Habercilere "Bil Ama Yazma" Yasağı
GİZLİ TANIK 9 DA AÇIK KİMLİĞİYLE İFADE VERMEK İSTEDİĞİNİ BELİRTTİ Gizli Tanık 9'un mahkemeye dilekçe verdiğini söyleyen Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, Gizli Tanık 9'un açık kimliğiyle ifade vermek istediğini, gizli tanık odasında ifade vermek istediğini, orijinal ses ve görüntüsünün duruşma salonunda bulunan ekranlara yansıtılmasını talep ettiğini ifade etti.
Hasan Hüseyin Özese - 13.11.2012
Ergenekon Davası'nın Sanığı Abdülvahit Özkaya'ya Yurtdışına Çıkış Yasağı
MAHKEME BAŞKANI ÖZESE, ALPARSLAN ARSLAN'I UYARDI Bu arada Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, Danıştay Saldırısı dosyası tutuklu sanığı Alparslan Arslan'a "Alparslan Bey çok yüksek sesle gülüyorsunuz.
Hasan Hüseyin Özese - 13.11.2012
İrfan Dündar Can Güvenliği Gerekçesiyle Açık Kimliğiyle İfade Veremeyeceğini Bildirdi
TANIKLAR MAHKEMEYE MAZERET BİLDİRDİ Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, bugün mahkemede tanık olarak dinlenmesine karar verilen İrfan Dündar ve Zahit Engin'in duruşmada hazır olmadıklarını belirtti.
Hasan Hüseyin Özese - 13.11.2012
Ergenekon Davası Başladı
-Öcalan'ın eski avukatı Dündar, duruşmaya gelmedi- Mahkeme Heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Özese, duruşmaya çağrılan tanıkların duruşmaya gelmediklerinin anlaşıldığını belirterek, tanıklardan Zahit Engin'in Çanakkale'de olması ve PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın eski avukatı İrfan Dündar'ın da, açık kimlikle tanıklık yapmasının can güvenliğini tehlikeye atacağını bildirmesi gerekçesiyle duruşmaya gelmediklerini ifade etti.
Hasan Hüseyin Özese - 12.11.2012
Ergenekon Davası'nda Faruk Demir Tanık Olarak Dinlendi
"AYIŞIĞI, YAKOMOZ VE SARIKIZ'I BASINDAN DUYDUM" Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, dava sanıklarından Levent Ersöz'ün "'Ayışığı', 'Yakamoz', 'Sarıkız' gibi darbe planlarını Faruk Demir'den aldım" şeklindeki ifadesini hatırlattı.
Hasan Hüseyin Özese - 12.11.2012
"Ergenekon" Davası
Saygun, Mahkeme Heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Özese'nin anlattıklarınıza eklemek istediğiniz bir şey var mı-" sorusu üzerine şunları söyledi: "Bana sorulan her soruya bildiğim kadarıyla cevap vermeye çalıştım.
Hasan Hüseyin Özese - 12.11.2012
Ergenekon Davası'nda Emekli Orgeneral Ergin Saygun Dinleniyor
ERGİN SAYGUN SALONA BASTON YARDIMIYLA GELDİ Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, dava sanıklarından emekli Albay Dursun Çiçek'in savunma tanığı emekli Orgeneral Ergin Saygun ile emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün savunma tanığı Faruk Demir'in hazır olduğunu belirtti.
Hasan Hüseyin Özese - 12.11.2012
"Ergenekon" Davası
Duruşmada, Mahkeme Heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Özese, Dursun Çiçek'in savunma tanığı Ergin Saygun ile Levent Ersöz ve Hasan Atilla Uğur'un savunma tanığı Faruk Demir'in hazır olduğunu söyledi.
Hasan Hüseyin Özese - 09.11.2012
Gizli Tanık'tan, Mahkeme Başkanı'na 'Kimliğimi Deşifre Ediyorsun' Tepkisi
Ergenekon Davası'nın 258.duruşmasında Gizli Tanık Emek ile Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese arasında ilginç diyologlar yaşandı.
Hasan Hüseyin Özese - 08.11.2012
Ergenekon Davası'nda Ergin Saygun Tanık Olarak Dinlenecek
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'de görülen Ergenekon Davası'nda Mahkeme Heyeti, Gizli Tanık Huzur'un dinlenmesinin ardından duruşmaya ara verdi. Aranın ardından aldıkları kararı açıklayan Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, 12 Kasım Pazartesi günü yapılacak olan duruşmada emekli Orgeneral Ergin Saygun, Faruk Demir ve Uğur Berksun'un tanık olarak dinleneceğini belirttti.
Hasan Hüseyin Özese - 08.11.2012
"Ergenekon" Davası
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada Mahkeme Heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Özese, aldıkları ara kararları açıkladı.
Hasan Hüseyin Özese - 08.11.2012
Ergenekon Davası'nda Gizli Tanık Huzur Dinlendi
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'de görülen Ergenekon Davası'nda dinlenen Gizli Tanık Huzur mahkeme heyeti, savcı, ve avukatların sorularını yanıtladı. Savcı Mehmet Ali Pekgüzel'in soruları üzerine Gizli Tanık Huzur, JİTEM elemanı olduğunu söylediği kişilerle 2005-2006 yılında Adana'da tanıştığını, kendisinin JİTEM binasına gittiğini söyledi. Pekgüzel'in JİTEM binasının nerede olduğunu sorması üzerine Gizli Tanık Huzur, "Adana'da Baraj Gölü'nün kıyısında MİT binasının yanında. Sivil giyimli askerler vardı. Binaya giriş ve çıkışlarda askerler hizmet ediyordu. Evrak getirip götürüyorlardı" diye tarif etti. Emniyet ifadesini kabul eden Huzur "Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir'in öldürülmesi eylemiyle ilgili olarak Veli Küçük'ün talimatıyla iki itirafçının cezaevinden tahliye ettirilerek çıkarıldığını, bu kişilerin korkarak bu eylemden vazgeçtikleri" şeklindeki anlatımlarının da doğru olduğunu söyledi. İddialarının duyuma dayalı olduğunu ifade eden Gizli Tanık Huzur "Bana JİTEM elemanları anlattı. Veli Küçük'ün talimat verdiğini görmedim" diye konuştu. Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, emniyet ifadesinde bir para konusunu geçtiğini anımsatınca Gizli Tanık Huzur "Bana eylem karşılığında herhangi bir para vaadinde bulunulmamıştır" diye cevap verdi.
Hasan Hüseyin Özese - 08.11.2012
Ergenekon Davası'nda Gizli Tanık Huzur Dinlendi
GİZLİ TANIK HUZUR DİNLENDİ Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, Gizli Tanık Huzur'un dinleneceğini belirtti.
Hasan Hüseyin Özese - 06.11.2012
Şemdin Sakık Gizli Tanık Olarak Dinleniyor
"ÖRGÜTTEN 1. KOMUTAN OLARAK AYRILDIM" Sakık, "18 yıl boyunca PKK'da kaldım. Hamal olarak girdiğim örgütten 1. Komutan olarak ayrıldım. Örgüt liderine en yakın olması gereken isimlerden birtanesiydim. Ancak benim Abdullah Öcalan ile bütün konuşmalarımı toplarsanız Yalçık Küçük'ün bir kere konuşması kadar olmaz. Zaman açısından söylüyorum. Bunun saklanacak bir yanı yoktur. Artık 'Gazece' sıfatıyla görüştüm, 'ikna etmek' için oraya gittim, ifadeleri kimseyi inandırmıyor" diye konuştu. Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, " Küçük ile Abdullah Öcalan biraya geldiklerine ne görüşüyorlardı" diye sordu.
Hasan Hüseyin Özese - 06.11.2012
Ergenekon Bombası Şemdin Sakık Konuştu
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon Davası'nda Gizli Tanık Deniz kimliğini açıkladı. Bu gizli tanığın Şemdin Sakık olduğu ortaya çıktı. Orijinal sesi ve görüntüsü duruşma salonunda bulunan ekranlara yansıtılan Şemdin Sakık, mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese'nin sorularını yanıtladı.
Hasan Hüseyin Özese - 06.11.2012
"Ergenekon" Davası
Mahkeme Heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Özese, duruşmada gizli tanık "Deniz"in dinleneceğini belirtti.
Hasan Hüseyin Özese - 06.11.2012
Ergenekon Davası'nda Gizli Tanık Deniz Kimliğini Açıkladı: Şemdin Sakık
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'de görülen 65'i tutuklu 274 sanıklı Ergenekon Davası'nın 255. duruşması başladı. Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nin yanında bulunan büyük salonda yapılan duruşmada CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Gazeteci Tuncay Özkan ve eski Özel Harekat Dairesi Başkanvekili İbrahim Şahin de aralarında bulunduğu 33 tutuklu sanık hazır bulundu. Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal'ın da aralarında bulunduğu 32 tutuklu sanık duruşmaya katılmadı. Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese Gizli Tanık Deniz'in dinleneceğini açıkladı.
Hasan Hüseyin Özese - 05.11.2012
Ergenekon Davası'nda Savunma Tanıkları Dinlendi
Ergenekon Davası'nda AK Parti İstanbul Milletvekili emekli Tümgeneral Şirin Ünal ve Mahmut Güzel tanık olarak dinlendi. Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, Odatv ve Oyak Güvenlik Davası'na bakan mahkeme ile Bakırköy 14.
Hasan Hüseyin Özese - 05.11.2012
Ergenekon'da Şirin Ünal Dinleniyor
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'de görülen 65'i tutuklu 274 sanıklı Ergenekon Davası'nın 254. duruşması başladı. Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nin yanında bulunan büyük salonda yapılan duruşmada emekli Orgeneral Hasan Iğsız, emekli Albay Dursun Çiçek, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Gazeteci Tuncay Özkan ve eski Özel Harekat Dairesi Başkanvekili İbrahim Şahin de aralarında bulunduğu 36 tutuklu sanık hazır bulundu. Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal'ın da aralarında bulunduğu 29 tutuklu sanık duruşmaya katılmadı. Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, dava sanıklarından İlker Başbuğ, Mehmet Eröz ve Dursun Çiçek'in savunma tanığı olarak gösterdiği Şirin Ünal'ın hazır olduğunu belirtti.
Hasan Hüseyin Özese - 05.11.2012
AK Parti Milletvekili Şirin Ünal Ergenekon'da Tanık Olarak Dinlendi
"VEKALET ETTİĞİM KOMUTANIN HAKLARINI KULLANMADIM" Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, "12 Haziran 2009 tarihinde neler yaşandı, verdiğiniz emirler nelerdir?" diye sorması üzerine tanık Ünal şunları anlattı: "O dönemde Genelkurmay Harekat Başkanı Mehmet Eröz'ün yerine vekalaten baktım.
Hasan Hüseyin Özese - 05.11.2012
Şirin Ünal Tanık Olarak Dinleniyor
Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, dava sanıklarından İlker Başbuğ, Mehmet Eröz ve Dursun Çiçek'in savunma tanığı olarak gösterdiği Şirin Ünal'ın hazır olduğunu belirtti.
Hasan Hüseyin Özese - 30.10.2012
CHP Milletvekili Halıcı, Ergenekon Davasında Dinleniyor
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon Davası'nda sanık Mehmet Haberal'ın savunma tanığı CHP Milletvekili Emrehan Halıcı'nın dinlenmesine başlandı. Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, Milletvekili Emrehan Halıcı'ya geçmişte Başkent üniversitesi ile davalık olduğunu hatırlatarak dava sanıklarından herhangi biri ile arasında husumetin bulunup bulunmadığını sordu.
Hasan Hüseyin Özese - 30.10.2012
Ergenekon'da CHP Milletvekili Emrehan Halıcı Tanık Olarak Dinlendi
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'de görülen Ergenekon Davası'nında dava sanıklarından CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal'ın savunma tanığı CHP Ankara Milletvekili Emrehan Halıcı tanık olarak dinlendi. Kimlik tespiti sırasında Tanık Halıcı hala CHP Ankara Milletvekili olarak görev yaptığını söyledi. Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, "Haberal ile aranızda hakaret ve tazminat davası açılmış.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Hasan Hüseyin Özese Haberleri | Hasan Hüseyin Özese Kimdir - Haberler - Sayfa 6 - Hasan Hüseyin Özese haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Hasan Hüseyin Özese kimdir, hayatı ve biyografisi. Ergenekon Davasında Savcı, Darbe Komisyonu'nun Raporunu Talep Etti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 1.12.2021 13:46:45. #1.14#

title