Hartum: Sudan Devlet Başkanı Yardımcısı Taha'nın Açıklamaları

Hartum: Sudan Devlet Başkanı Yardımcısı Taha'nın Açıklamaları

Sudan Devlet Başkanı Yardımcısı Ali Osman Taha, Sudan Hükümeti'nin, Ülkenin Problemlerini Çözebilecek Kadar Geniş ve Açık Bir Vizyonu Olduğunu Söyledi.

Hartum: Sudan Devlet Başkanı Yardımcısı Taha'nın Açıklamaları

Sudan Devlet Başkanı Yardımcısı Ali Osman Taha, Sudan Hükümeti'nin, ülkenin problemlerini çözebilecek kadar geniş ve açık bir vizyonu olduğunu söyledi.

Sudan Devlet Başkanı Yardımcısı Taha, düzenlediği basın toplantısında, "Biz Afrika Birliği ile olan anlaşmamızı güçlendirmeye çalışıyoruz. Çünkü çok iyi bilindiği gibi, Sudan'ın bugünkü duruma gelmesinde Afrika Birliği'nin desteği inkar edilemez" dedi. Afrika Birliği ile olan ilişkileri sayesinde uluslararası güçleri reddettiklerini vurgulayan Taha, "Hükümetimizin Sudan'ın problemleriyle alakalı vizyonu geniş ve açıktır. Sudan Hükümeti'nin uluslararası birliklerin reddi konusundaki fikri oldukça net ve daimidir. Uluslararası toplumun görevi, siyasi süreç boyunca diğer grupları da ikna ederek bize yardım etmek olmalıdır" dedi.

Başkan Yardımcısı Taha; toplantıya Londra, Berlin, Kahire, Paris, Washington ve Pretoria'dan katılan basın mensuplarının sorularını video konferans yoluyla cevapladı.

Kaynak: İHA