HARRAN ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Harran Üniversitesi Haberleri

Harran Üniversitesi haber, Harran Üniversitesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Harran Üniversitesi - 21.04.2020
Şanlıurfa'da silahlı saldırıya uğrayan 2 kişi yaralandı
Hayati tehlikesi bulunan Murat K, buradaki ilk müdahalenin ardından Harran Üniversitesi Hastanesine sevk edildi.
Harran Üniversitesi - 05.04.2020
Cezayir'den tahliye edilen 191 kişi Şanlıurfa'ya getirildi
Korona virüsü nedeniyle Dışişleri Bakanlığı tarafından Cezayir'den tahliye edilen 94 asker ile 97 sivil Şanlıurfa'ya getirildi. Gaziantep Havalimanı'na inen uçaktan alınarak otobüslerle Şanlıurfa'ya getirilen 191 kişi, il merkezinin yaklaşık 20 kilometre dışında bulunan Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüsü içerisindeki Kredi Yurtlar Kurumuna (KYK) ait Hacer Ana Kız Öğrenci Yurdu'na götürüldü.
Harran Üniversitesi - 05.04.2020
ŞANLIURFA Cezayir'den getirilen 191 kişi, Şanlıurfa'da karantinaya alındı
Dışişleri Bakanlığı'nca koronavirüs nedeniyle Cezayir'den tahliye edilen 191 kişi, Şanlıurfa'ya getirildi. Gaziantep Havalimanı'na inen uçaktan alınarak, otobüslerle Şanlıurfa'ya getirilen 94'ü asker, 97'si sivil 191 kişi, Harran Üniversitesi kampüsünde bulunan Kredi Yurtlar Kurumu'na (KYK) ait Hacer Ana Kız Öğrenci Yurdu'na yerleştirildi.
Harran Üniversitesi - 05.04.2020
Cezayir'den tahliye edilen 191 kişi Şanlıurfa'ya getirildi
Cezayir'den tahliye edilen 191 kişi Şanlıurfa'ya getirildi Cezayir'den tahliye edilen 94 asker ile 97 sivil Şanlıurfa'da gözetim altında tutulacak ŞANLIURFA - Korona virüsü nedeniyle Dışişleri Bakanlığı tarafından Cezayir'den tahliye edilen 94'ü asker, 97'si ise sivil olmak üzere toplam 191 kişi Şanlıurfa'ya getirildi. Korona virüsü nedeniyle Dışişleri Bakanlığı tarafından Cezayir'den tahliye edilen 94 asker ile 97 sivil Şanlıurfa'ya getirildi. Gaziantep Havalimanına inen uçaktan alınarak otobüslerle Şanlıurfa'ya getirilen 191 kişi, Şanlıurfa'nın yaklaşık 20 kilometre dışında bulunan Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüsü içerisinde bulunan Kredi Yurtlar Kurumuna ait Hacer Ana Kız Öğrenci Yurduna götürüldü.
Harran Üniversitesi - 05.04.2020
Cezayir'den getirilen 321 kişi öğrenci yurduna yerleştirildi
Otobüslerin Harran Üniversitesi Osmanbey Yerleşkesine girişi Harran Üniversitesi Osmanbey Yerleşkesi girişi ve tabelası ŞANLIURFA - Cezayir'den getirilen 321 Türk vatandaşı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Şanlıurfa'daki öğrenci yurduna yerleştirildi.
Harran Üniversitesi - 05.04.2020
DHA YURT BÜLTENİ -4
'ALLAH RAZI OLSUN' Yaşlı kadın ise iyileştiği için çok mutlu olduğunu belirterek, "Allah tüm doktorlarımızdan ve hemşirelerimizden razı olsun" diye konuştu.  54 yaşındaki erkek hasta da "Allah tüm doktorlarımızdan, hemşirelerimizden ve sağlık çalışanlarımızdan razı olsun" dedi.  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ Hastaların alkışlarla uğurlanması HABER: Ayhan AYDEMİR KAMERA: BAFRA(Samsun), ================= Cezayir'den getirilen 191 kişi, Şanlıurfa'da karantinaya alındı   DIŞİŞLERİ Bakanlığı tarafından Cezayir'den tahliye edilen 94'ü asker, 97'si sivil toplam 191 kişi, getirildiği Şanlıurfa'da 14 gün karantinaya alındı.  Dışişleri Bakanlığı'nca koronavirüs nedeniyle Cezayir'den tahliye edilen 191 kişi, Şanlıurfa'ya getirildi. Gaziantep Havalimanı'na inen uçaktan alınarak, otobüslerle Şanlıurfa'ya getirilen 94'ü asker, 97'si sivil 191 kişi, Harran Üniversitesi kampüsünde bulunan Kredi Yurtlar Kurumu'na (KYK) ait Hacer Ana Kız Öğrenci Yurdu'na yerleştirildi.
Harran Üniversitesi - 03.04.2020
DHA YURT BÜLTENİ-19
Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında adliye binası duruşma salonları ile kullanılan araçlar uzman ekipler tarafından her gün düzenli olarak dezenfekte ediliyor. Bu kapsamda adliyedeki ilan panoları ve çeşitli noktalara koronavirüs salgınına karşı alınması gereken tedbirler ve dikkat edilmesi gereken hususlara ilişkin bilgilendirme afişleri asıldı. Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Tolgahan Öztoprak, vatandaşların yoğun olarak kullandığı bölümlere el dezenfektanları konulduğunu ifade etti. Salgına karşı Şanlıurfa Adliyesi'nde ve ilgili kurumlarında de gerekli önlemlerin alındığını belirten Başsavcı Öztoprak, şöyle devam etti: "Bu süreçte tedbirler en üst seviyeye çıkarılarak rutin temizlikler artırılmış ve ayrıca dezenfekte işlemleri günlük düzenli aralıklarla yapılmaya başlanmıştır. Adliyeye giren vatandaşların ateş ölçümleri yapılarak, kişisel mesafeye dikkat etmeleri ve uyması gereken kurallar hakkında bilgilendirmeler yapılmaktadır. Tedbir amacıyla tüm personellerimize koruyucu maskeler, eldiven ve dezenfektan dağıtılmıştır. Adalet Bakanlığımızın açıklamış olduğu tüm tedbirler de titizlikle yerine getirilmektedir."  CEZAEVİNE GELEN TUTUKLULAR 14 GÜN GÖZLEM ALTINDA TUTULUYOR Ceza infaz kurumlarında da çok sıkı tedbirler alındığını ifade eden Başsavcı Öztoprak, "Ceza infaz kurumlarına ilk kez alınacak tutuklular ayrı bir bölümde barındırılarak 14 günlük gözlem süresi bittiğinde herhangi bir sağlık problemleri olmadığı kesin olarak belirlenince diğer koğuşlara alınmaktadır. Ceza infaz kurumlarına dışarıdan gelen personel dahil hiç kimse, dezenfekte edilmeden, eldiven, maske takmadan ve ateş ölçümleri yapılmadan içeri alınmamaktadır. Ayrıca ceza infaz kurumlarının iç bölümlerinde ve koğuşlarında da dezenfekte çalışmaları titizlikle yapılmıştır." Öztoprak, 2 No'lu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda sağlık çalışanları için koruyucu tulum üretimine başlandığını ve bugüne kadar 6 bine üretim yapılıp, 3 bin 500 adedinin Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne teslim edildiğini bildirdi.
Harran Üniversitesi - 03.04.2020
Şanlıurfa'da arazi kavgası: 1 ölü, 1 yaralı
Olay, akşam saatlerinde ilçeye 65 kilometre uzaklıkta bulunan kırsal Bellitaş ve Sağırlı Mahallesi yakınlarında meydana geldi. Aralarında arazi anlaşmazlığı olan iki aile arasında bilinmeyen bir nedenle başlayan tartışma büyüyerek kavgaya dönüştü. Kavga sırasında kim tarafından ateşlendiği bilinmeyen tabancadan çıkan mermilerin isabet ettiği Ahmet (22) ve Halil Özkarakeçili (39) yaralandı. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerince Harran Üniversitesi Hastanesi'ne götürülen yaralılardan Ahmet Özkarakeçili doktorların tüm müdahalesine rağmen hayatını kaybetti.
Harran Üniversitesi - 03.04.2020
Siverek'te silahlı kavga: 1 ölü
Edinilen bilgiye göre kavga, Şanlıurfa'nın Siverek ilçesine bağlı Turna kırsal Mahallesi'nde yaşandı. İddiaya göre, Oyuktaş kırsal Mahallesi'ne bağlı Sağırlı Sokak ve Turna kırsal Mahallesi'ne bağlı Bellitaş Sokak'ta oturan iki aile arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle silahlı kavga çıktı. Kavgada Ahmet Ökarakeçili (22) ile Halil Ö. (39) yaralandı. Ambulansla Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılan yaralılardan Ahmet Özkarakeçili yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.
Harran Üniversitesi - 03.04.2020
Şanlıurfa Adliyesi ve Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'nde koronavirüs tedbirleri
Ceza infaz kurumlarında da çok sıkı tedbirler alındığını ifade eden Başsavcı Öztoprak, şunları kaydetti: "Ceza infaz kurumlarına ilk kez alınacak tutuklular ayrı bir bölümde barındırılarak 14 günlük gözlem süresi bittiğinde herhangi bir sağlık problemleri olmadığı kesin olarak belirlenince diğer koğuşlara alınmaktadır. Ceza infaz kurumlarına dışarıdan gelen personel dahil hiç kimse, dezenfekte edilmeden, eldiven, maske takmadan ve ateş ölçümleri yapılmadan içeri alınmamaktadır. Ayrıca ceza infaz kurumlarının iç bölümlerinde ve koğuşlarında da dezenfekte çalışmaları titizlikle yapılmıştır." Öztoprak, 2 No'lu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda sağlık çalışanları için koruyucu tulum üretimine başlandığını ve bugüne kadar 6 bine üretim yapılıp, 3 bin 500 adedinin Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine teslim edildiğini bildirdi.
Harran Üniversitesi - 21.03.2020
Üniversite hayalini karaciğer dokusu verdiği annesinin sağlığı için erteledi
Taş, rahatsızlığının ilerlemesi üzerine Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesine başvurdu.
Harran Üniversitesi - 19.03.2020
Viranşehir'de otomobilin çarptığı çocuk öldü
Kaza, Viranşehir'in Demirci Mahallesi'nde meydana geldi. Yolun karşısına geçmek isteyen Mikail Polat'a, H.İ. yönetimindeki 63 ZL 875 plakalı otomobil çarptı. Ağır yaralanan Polat, kaldırıldığı Harran Üniversitesi Hastanesi'nde doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı.
Harran Üniversitesi - 19.03.2020
Şanlıurfa'da otomobilin çarptığı çocuk öldü
Ağır yaralanan çocuk kaldırıldığı Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesindeki müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
Harran Üniversitesi - 14.03.2020
Multipl Skleroz (MS) rahatsızlığında erken teşhis uyarısı
Harran Üniversitesi Hastanesi Nöroloji Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Özlem Ethemoğlu, bacaklarda uyuşma, şiddetli vakalarda felç veya görme kaybı, uyuşma, karıncalanma, dengesizlik gibi belirtileri olan Multipl Skleroz (MS) hastalığının genç yaşlarda ortaya çıktığını belirterek,...
Harran Üniversitesi - 10.03.2020
Diyabetik körlüğe iğneli tedavi
ŞANLIURFA Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Başkanı Doç. Dr. Ali Şimşek, diyabetik körlük olarak bilinen Diabetik Retinopati'de 'İntravitreal iğne tedavisi' uygulaması başlattı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Harran Üniversitesi Haberleri | Harran Üniversitesi Haber - Haberler - Sayfa 4 - Harran Üniversitesi haberleri, son dakika harran üniversitesi haber ve gelişmeleri burada. İKA Genel Sekreteri Akyılmaz'dan iklim değişikliği uyarısı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.1.2021 18:41:01. #1.14#
title