HARRAN ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Harran Üniversitesi Haberleri

Harran Üniversitesi haber, Harran Üniversitesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Harran Üniversitesi - 11.9.2020
Esnaf sıkıntılarına kulak verilmesini istiyor
Uzaktan eğitimi konusunda üniversiteler tarafından alınan karara tepki gösteren esnaf, üniversite ve şehirdeki diğer yetkililere yaptıkları çağrıya bir cevap verilmemesinden üzüntü duydular. Bugün içinde oldukları zor durumunu anlatmak için ikinci bir basın açıklaması gerçekleştiren ve esnaf adına açıklamasını okuyan Emre Akdeniz, üniversitelerin esnafın seslerine kulak vermediği, vaka sayılarında büyük artış yaşayan bazı kentlerde bile üniversitelerin açıldığı dile getirerek, Eskişehir'de de YÖK bu konuda aldığı "hibrit eğitim" modeline geçilmesini talep etti. Akdeniz, açıklamasında şunları belirtti; "Malumunuz üzere ülkemizi de etkisi altına alan Korona süreci başta ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda birçok problemi de beraberinde getirmiştir. Daha önce gerçekleştirdiğimiz basın açıklamasında ilimizin ve bölgemizin ekonomik sorunlarından bahsetmiştik. Bahsi geçen konuşmanın akabinde ticaret odaları, sanayi odaları gibi birçok odalarla beraber istişarelerimiz devam etti. Lakin ticaret odamızın dışında çoğu odadan bununla alakalı pozitif bir dönüş alamadık. Şehrimizde, bölgemizde ciddi bir ekonomik kabus hakim. Her gün işletmeler kapanmakta ve birçok kişi işsiz kalmaktadır. Şehrimizde normalde açık öğretim fakültesiyle beraber 106 bin öğrenci barınmakta ve eğitim görmektedir. Fakat üniversiteler kapalı kaldığı için 106 bin adet öğrenci şehrimizde bulunmamakta ve bu da şehrimizin ticari anlamda aylık 160 milyon liralık bir ticaretten olmasına sebebiyet vermektedir. Tabii ki sağlık bütün her şeyden önemli lakin bir karar alınırken olayın kültürel, sosyal ve ekonomik faktörlerin de dikkat edilerek hareket edilmeli. Bu esnaf için, ekonomi için daha hayırlı olacaktır. Bir önceki açıklamamız da bu doğrultuda olmuştu ancak hiçbir yetkili, kurum, kuruluş tarafımıza hiçbir dönüş yapmadı ve kararlarda herhangi bir değişiklikte bulunmadı. Vakaların yoğun olduğu Ankara'daki Gazi Üniversitesi, Harran Üniversitesi, Düzce, Bilkent, Hasan Kalyoncu Üniversitesi gibi üniversiteler eğitim öğretime başlayacaklarını açıkladı.
Harran Üniversitesi - 6.9.2020
Abamor Höyüğü'nde tarihin izi sürülüyor
İlçe merkezine 15 kilometre mesafedeki kırsal Aşağı Karıncalı Mahallesi'nde bulunan alanda Kültür ve Turizm Bakanlığının himayesinde Harran Üniversitesi Arkeoloji Bölümü tarafından 20 Temmuz'da kazı çalışması başlatıldı.
Harran Üniversitesi - 27.8.2020
Son Dakika | Şanlıurfa'da üniversiteli itfaiyeci adayları zorlu eğitimden geçiyor
Harran Üniversitesi Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Bölümü öğrencisi Mesut Şakiroğlu da zorlu bir eğitim sürecinden geçtiklerini, burada aldıkları bilgilerin meslek hayatlarında kendileri için çok faydalı olacağını kaydetti.
Harran Üniversitesi - 21.8.2020
19 HASTALARI YAŞADIKLARINI ANLATIYOR - Hastalığı zorlu bir tedaviyle atlatan genç doktorlar...
Şanlıurfa'da yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanan ve zorlu tedavi süreçlerinin ardından sağlığına kavuşan Harran Üniversitesi (HRÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesinde görevli iki doktor, özellikle gençlere "tedbiri elden bırakmayın" çağrısı yaptı.
Harran Üniversitesi - 16.8.2020
Son Dakika | Şanlıurfa'da inşaattan düşen işçi öldü
Ağır yaralanan Ray, kaldırıldığı Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesinde kurtarılamadı.
Harran Üniversitesi - 20.7.2020
Şanlıurfa'da yangına müdahale havadan görüntülendi
Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüsü bölgesindeki ormanlık alanda çıkan yangın ekiplerin müdahalesi sonucu 5 saatte kontrol altına alındı.
Harran Üniversitesi - 20.7.2020
Şanlıurfa'da orman yangını
Şanlıurfa-Mardin kara yolundaki otluk alanda çıkan yangın Harran Üniversitesi Osmanbey Yerleşkesindeki ormanlık alana sıçradı.
Harran Üniversitesi - 18.7.2020
TEKNOFEST'e ev sahibi Gaziantep'ten büyük ilgi
Bu kapsamda çalışmalarıyla Gaziantep'te bulunan SANKO Üniversitesi 19'uncu ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi 28'inci, Şanlıurfa'daki Harran Üniversitesi 25'inci, Malatya'daki İnönü Üniversitesi 54'üncü, Adıyaman Üniversitesi 60'ıncı, Kahramanmaraş'taki Sütçü İmam Üniversitesi 66'ıncı, Kilis 7 Aralık Üniversitesi 84'üncü sırada yer buldu.
Harran Üniversitesi - 7.7.2020
Suriyeli öğrenciler üniversiteli olmak için ter döktü
Şanlıurfa Valiliği Suriye Destek ve Koordinasyon Merkezi Eğitim Koordinatörlüğü ile Harran Üniversitesi iş birliğinde gerçekleştirilen sınava giren öğrenciler, sağlık kontrolleri yapılarak maske ve mesafe tedbirleri kapsamında sınav salonlarına alındı.
Harran Üniversitesi - 6.7.2020
HRÜ'de Tıp Fakültesi mezuniyet töreni düzenlendi
Harran Üniversitesi (HRÜ) Tıp Fakültesi'nde mezuniyet töreni düzenlendi.
Harran Üniversitesi - 5.7.2020
HRÜ Yabancı Öğrenci Sınavı'nın ikinci aşaması yapıldı
Harran Üniversitesi'nde (HRÜ) Yabancı Öğrenci Sınavının ikinci aşaması yapıldı.
Harran Üniversitesi - 30.6.2020
HRÜ, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki ithal çay tüketimini araştırdı
Harran Üniversitesi (HRÜ) tarafından Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yoğun olarak tüketimi yapılan ithal çayın tüketim alışkanlıklarını ve özelliklerini laboratuvar ve yüz yüze anketlerle araştırdı.
Harran Üniversitesi - 30.6.2020
Niğde'de esnaf odaları başkanları bir araya geldi
Afyonkarahisar ESOB ve Harran Üniversitesi gibi bir çok kurumla esnafın işini geliştirmesi ve büyütmesi için sempozyumlar düzenlediklerini belirten Yeşil, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ile "2.
Harran Üniversitesi - 26.6.2020
Harran Üniversitesi "yüksek basınçlı hava ile masaj yapan koltuk sistemi" için patent aldı
Harran Üniversitesinin (HRÜ), bacakları ve ayaklarında dolaşım bozukluğu bulunan hastalar için geliştirdiği hiperbarik sistemine tam uyumlu, "yüksek basınçlı hava ile masaj yapan koltuk sistemi"nin patentini aldığı bildirildi.
Harran Üniversitesi - 25.6.2020
Harran Üniversitesinde ipek böcekçiliğinde ilk hasat yapıldı
Şanlıurfa'da Harran Üniversitesince (HRÜ) bölgede ipek böcekçiliğinin yeniden canlandırılması kapsamında, "Kozamı örüyorum, bursumu alıyorum" sloganıyla başlatılan projede ilk koza hasadı yapıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Harran Üniversitesi Haberleri | Harran Üniversitesi Haber - Haberler - Sayfa 2 - Harran Üniversitesi haberleri, son dakika harran üniversitesi haber ve gelişmeleri burada. Yorgunluk fotoğrafı sosyal medyaya düşen tekniker konuştu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.11.2020 15:22:17. #1.14#
title