Harran Üniversitesi'nde Mezuniyet Töreni

Harran Üniversitesi'nde Mezuniyet Töreni

Harran Üniversitesi'nde (Hrü) 2008-2009 Eğitim ve Öğretim Yılını Başarıyla Tamamlayan 2 Bin 407 Öğrenci İçin Mezuniyet Töreni Düzenlendi.

Harran Üniversitesi'nde Mezuniyet Töreni

Harran Üniversitesi'nde (HRÜ) 2008-2009 eğitim ve öğretim yılını başarıyla tamamlayan 2 bin 407 öğrenci için mezuniyet töreni düzenlendi.

Osmanbey Kampüsü'nde düzenlenen törene Şanlıurfa Vali Vekili Abdülmuttalip Akdemir, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu, Adıyaman Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Abuzer Yücel, öğretim görevlileri, öğrenciler ile aileleri katıldı. Törende konuşan Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu, 2008-2009 eğitim ve öğretim yılında üniversiteye bağlı fakülte ve yüksek okullardan 2 bin 407 öğrencinin mezun olduğunu kaydederek, Türkiye'de, üniversiteler arasındaki yarışın ulusal niteliklerin korunup, güçlendirilerek, uluslararası alanda kabul görerek, öne çıkma, bilgi toplumlarını ve bilgi ekonomilerini yakalayarak, geçme yarışı olduğunu söyledi. Öğrencilere hayatlarında başarılar dileyen Mutlu, "Onlarla yan yana, omuz omuza attığımız her adımda sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü, güven içerisinde yaşamayı ve doğru yorumlamayı aktarmaya çalışıyoruz. Bizler gençlerimizi Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi, 'Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür' nesiller olarak topluma kazandırmaya çalışıyoruz'' diye konuştu.

Daha sonra mezun öğrenciler adına konuşmalar yapıldı. Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olan öğrenciler ise toplu halde meslek andı içti. Tören, öğrencilerin hep birlikte havaya keplerini atmasıyla son buldu.

(MY-NÇ-Y)

Kaynak: İHA