Harput Haberleri

Harput haber, Harput son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Harput - 29.03.2020
Elazığ'da caddeler boş kaldı
Elazığ İl Pandemi Kurulu'nun almış olduğu kararlar ile halkın yoğunluk gösterdiği tarihi Harput Mahallesi, Hazar Gölü gibi tarihi ve doğal yerler ile piknik ve mesire alanları, ören yerleri gibi alanlar geçici süreyle ziyarete kapatıldı.
Harput - 04.03.2020
DHA YURT BÜLTENİ-2
Elazığ'da Kredi ve Yurtlar Kurumu'nda kalan üniversite öğrencileri, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Suriye'nin İdlib kentinde sürdürğü 'Bahar Kalkanı' harekatına destek eylemi yaptı. Ahmet Kabaklı, Ömer Bilginoğlu, İzzetpaşa, Harput ve Sare Ana yurtlarında kalan öğrenciler, 'Bahar Kalkanı' harekatına odaların ışıklarıyla 'TSK' yazısı oluşturarak Mehmetçiğe selam gönderdi.
Harput - 27.02.2020
Elazığ'daki tarihi yapılar, 6.8'lik depremde zarar görmedi
ELAZIĞ'ın Harput Mahallesi'nde bulunan tarihi Ulu Cami'nin 7 derecelik eğime sahip minaresi, 24 Ocak'ta meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremden etkilenmedi.
Harput - 23.02.2020
Elazığ'ın asırlık yapıları 6,8'lik depreme direndi
Tarihi yapılan halen ayakta Yakın zamanda inşa edilen yapıların dahi depremde zarar gördüğü kentte, 1156-1157 tarihinde Harputlu hükümdarı Fahrettin Karaaslan tarafından yaptırılan ve Anadolu'daki en eski Türk camilerinden olan Eğri Minareli Cami olarak da adlandırılan Harput Ulu Cami, milattan önce 8.
Harput - 21.02.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEMİ -TEKRAR
'TURİZMİN ODAK NOKTASI OLACAĞIZ' Başkan Kusen, Hasankeyf'i turizme kazandırmak için çalışmaların sürdüğünü belirterek, 2020 yılının Batman Valiliği'nce Hasankeyf için turizm yılı ilan edildiğini hatırlattı. Kusen, baraj gölünde tekne turları da yapılacağını ifade ederek, şunları söyledi: "Dicle havzasındaki Hasankeyf bir yerde turizmin odak noktası olacak. Daha önce turizm altyapımız yoktu. Tarihi eserlerimiz taşındı. Kalede tekne turları olacak. Geçmişte turizm pastasından alamadığımız dilimi bu yıl alacağımıza inanıyorum. Yeni projelerle Hasankeyf'e yerli ve yabancı turist çekerek ilçemizin makus talihini değiştirmek istiyoruz. Örneğin El Cezeri Parkı bizim için çok önemli. Robotun mimarı olarak bilinen bilim adamı El Cezeri'nin parkı, Hasankeyf'e yeni bir ivme kazandıracak. Arkeopark alanı ve tarihi kaledeki tarihi eserlerin onarımıyla artık Hasankeyf'te turizm için yeni bir dönem başlayacak. Konaklama tesisleri yapmak isteyenleri Hasankeyf'e davet ediyoruz." HASANKEYF'İN SU ALTINA KALIŞI HÜZÜNLENDİRDİ Her gün onlarca kişi Hasankeyf'e gelip, antik kentin su altında kalışını hüzünle izliyor. Yıllarca Hasankeyf ve Dicle Nehri'ne komşu olan Kesmeköprü sakinlerinden İbrahim Tapkan, bu bölgenin atalarının doğup büyüdüğü yerler olduğunu söyledi. Tapkan, "Bizim ve babalarımızın doğduğu evler su altında kaldı. Su seviyesinin her gün yükselmesiyle artık köyümüze veda etmeye hazırlanıyoruz. Eski köyümüzü özleyeceğiz. Buradan ayrılmak bize çok zor gelecek" dedi.  Görüntü Dökümü ------------ Baraj gölü altında kalan yerler Su altına kalan köprü Hasankeyf'i izleyenler Kusen'in açıklamaları Vatandaş röportajı Genel ve detay görüntüler Haber-Kamera: Arif ARSLAN-Reşat YİĞİZ/HASANKEYF(Batman), Haber Kodu : 200221037 =============================== Elazığ'daki deprem, Harput'taki tarihi yapılara zarar vermedi MERKEZ üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesinde 24 Ocak'ta meydana gelen ve 41 kişinin yaşamını yitirdiği 6,8 büyüklüğündeki deprem, birçok mahalledeki binalarda hasar oluştururken, kentin 4 bin yıllık geçmişe sahip tarihi Harput Mahallesi'ndeki yapılara ise zarar vermedi.
Harput - 21.02.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEMİ
'TURİZMİN ODAK NOKTASI OLACAĞIZ' Başkan Kusen, Hasankeyf'i turizme kazandırmak için çalışmaların sürdüğünü belirterek, 2020 yılının Batman Valiliği'nce Hasankeyf için turizm yılı ilan edildiğini hatırlattı. Kusen, baraj gölünde tekne turları da yapılacağını ifade ederek, şunları söyledi: "Dicle havzasındaki Hasankeyf bir yerde turizmin odak noktası olacak. Daha önce turizm altyapımız yoktu. Tarihi eserlerimiz taşındı. Kalede tekne turları olacak. Geçmişte turizm pastasından alamadığımız dilimi bu yıl alacağımıza inanıyorum. Yeni projelerle Hasankeyf'e yerli ve yabancı turist çekerek ilçemizin makus talihini değiştirmek istiyoruz. Örneğin El Cezeri Parkı bizim için çok önemli. Robotun mimarı olarak bilinen bilim adamı El Cezeri'nin parkı, Hasankeyf'e yeni bir ivme kazandıracak. Arkeopark alanı ve tarihi kaledeki tarihi eserlerin onarımıyla artık Hasankeyf'te turizm için yeni bir dönem başlayacak. Konaklama tesisleri yapmak isteyenleri Hasankeyf'e davet ediyoruz." HASANKEYF'İN SU ALTINA KALIŞI HÜZÜNLENDİRDİ Her gün onlarca kişi Hasankeyf'e gelip, antik kentin su altında kalışını hüzünle izliyor. Yıllarca Hasankeyf ve Dicle Nehri'ne komşu olan Kesmeköprü sakinlerinden İbrahim Tapkan, bu bölgenin atalarının doğup büyüdüğü yerler olduğunu söyledi. Tapkan, "Bizim ve babalarımızın doğduğu evler su altında kaldı. Su seviyesinin her gün yükselmesiyle artık köyümüze veda etmeye hazırlanıyoruz. Eski köyümüzü özleyeceğiz. Buradan ayrılmak bize çok zor gelecek" dedi.  Görüntü Dökümü ------------ Baraj gölü altında kalan yerler Su altına kalan köprü Hasankeyf'i izleyenler Kusen'in açıklamaları Vatandaş röportajı Genel ve detay görüntüler Haber-Kamera: Arif ARSLAN-Reşat YİĞİZ/HASANKEYF(Batman), =============================== Elazığ'daki deprem, Harput'taki tarihi yapılara zarar vermedi MERKEZ üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesinde 24 Ocak'ta meydana gelen ve 41 kişinin yaşamını yitirdiği 6,8 büyüklüğündeki deprem, birçok mahalledeki binalarda hasar oluştururken, kentin 4 bin yıllık geçmişe sahip tarihi Harput Mahallesi'ndeki yapılara ise zarar vermedi.
Harput - 19.02.2020
İçişleri Bakanlığı, Elazığ depremi sonrası yapılan yardımları video ile anlattı
Elazığ Harput Kız Öğrenci Yurdunda meydana gelen hasar nedeniyle yurtta kalan öğrenciler spor salonlarına yerleştirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Harput Haber, Harput Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 6 - Harput haber sayfamızda Harput haberleri okuyabilir, Harput son dakika haberleri ve güncel Harput gelişmelerini görebilirsiniz. Korona virüsle mücadele eden sağlık çalışanlarına yurt tahsis edildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.9.2021 15:34:00. #1.16#

title