Harmandalı Çöplüğü İçin Çözüm Arayışları
Haberler » Yerel » Haber

Harmandalı Çöplüğü İçin Çözüm Arayışları

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Harmandalı'daki Çöp Depolama Alanı ile İlgili Dünya Teknolojilerini Araştırdıklarını Söyleyen Başkan Kocaoğlu, "Harmandalı Çözümü İçin (Büyükşehir Geç Kaldı) Diyorsanız Eğer, Bunun Nedeni Hata Yapmama Kararlılığımızdır. Bu Ülkenin, Kentin, Kentin İnsanının Parasını Korumaktır. Geç Olacak, Ama Güç Olmayacak. Köklü, Kalıcı Çözüm Olacak" Dedi.

Harmandalı Çöplüğü İçin Çözüm Arayışları

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Harmandalı’daki çöp depolama alanı ile ilgili dünya teknolojilerini araştırdıklarını söyleyen Başkan Kocaoğlu, “Harmandalı çözümü için (Büyükşehir geç kaldı) diyorsanız eğer, bunun nedeni hata yapmama kararlılığımızdır. Bu ülkenin, kentin, kentin insanının parasını korumaktır. Geç olacak, ama güç olmayacak. Köklü, kalıcı çözüm olacak” dedi.

Çiğli - Egekent Mesleki Eğitim Kurs Merkezi’nin açılışı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu tarafandan gerçekleştirildi. Açılış töreninde konuşan Başkan Aziz Kocaoğlu, kurs merkezini “Anneler Günü” hediyesi olarak armağan ettiklerini söyleyerek, İzmir genelinde 6 eğitim merkezinde, 81 farklı dalda meslek edindirme kursları düzenlediklerini söyledi. Başkan Kocaoğlu, evkadınlarının meslek edindirme kursları sayesinde aile bütçesine de katkıda bulunabileceklerini ifade etti. Egekent’te düzenlenen törene Çiğli Kaymakamı Atilla Selami Aban, Çiğli Belediye Başkanı Ensari Bulut, Harmandalı Belediye Başkanı Mustafa Bölek ve Ulukent Belediye Başkanı Feyzullah Ergin de katıldı.

"ÇÖZÜM BULUCAĞIZ"

Konuşmasında, Harmandalı’daki çöp alanı ilea ilgili çalışmalar hakkında bilgi de veren Başkan Aziz Kocaoğlu, bu konuda dünyadaki son teknolojileri incelediklerini söyledi ve şöyle konuştu: “Pek çok firmadan bu sorunun çözümüne yönelik brifing aldım, ilgili birimlerimiz de konunun çözümü için araştırmalarını sürdürüyorlar. Çöpün ve çamurun yok edilmesi konusunda uluslararası şirketler araştırmalar yapıyor. Çok büyük ısıda çöp ve çamurun yakılması ve bundan elektrik enerjisi elde edilmesi konusundaki çalışmaları, deneyleri izliyoruz. Hata yapmamak için en uygun kararı vereceğiz. Bugün elinde çanta ile çok sayıda kişi ‘çöp’ ile ilgili projeler konusunda bize geliyor. (Harmandalı çözümü için Büyükşehir geç kaldı) diyorsanız eğer, bunun nedeni hata yapmama kararlılığımızdır. Bu ülkenin, kentin, kentin insanının parasını korumaktır. Bir hatayla karşı karşıya bırakmamaktır. Geçmiş hataları çözmek için mesaimizin yarısını harcıyoruz, bir hata da biz eklemeyelim. Geç olacak, ama güç olmayacak. Köklü, kalıcı çözüm olacak”dedi.

Hep birlikte çalışmanın önemine değinen Başkan Kocaoğlu, “Çalışacağız, üreteceğiz, başarılı olacağız. Hedefimiz, yerelde kalkınmaya öncülük etmektir. Ancak böyle kalkınabiliriz. İnsanlığın hedefi, yaşam standartının artmasıdır. Üstümüze düşen görevi yapıp, çocuklarımıza, torunlarımıza, iyi bir ülke bırakmak için çalışmalıyız” diye konuştu.

(Mİ-Mİ-

(Mİ-Mİ-)

14.05.2007 14:11 TSİ