Hamur'da El İşi ve Resim Sergisi

Hamur'da El İşi ve Resim Sergisi

Ağrı'nın Hamur İlçesinde Bulunan Osman Gazi İlköğretim Okulu Öğrencileri, Bir Yıl Boyunca Yaptıkları El İşleri ve Resimlerini Sergilediler.

Hamur'da El İşi ve Resim Sergisi

Ağrı'nın Hamur ilçesinde bulunan Osman Gazi İlköğretim Okulu öğrencileri, bir yıl boyunca yaptıkları el işleri ve resimlerini sergilediler.

Okulun toplantı salonunda açılan sergide öğrenciler, bir eğitim öğretim yılı boyunca yaptıkları el işi ile sulu, yağlı boya ve kara kalem çalışması olan 150 resmi sergilediler. İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Gökalp, tarafından açılışı yapılan sergiye çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Osman Gazi İlköğretim Okulu Müdürü Fehmi Belecen, eğitim öğretim yılı boyunca öğrencilerin el işi ve resim derslerinde yaptıkları eserlerini sergilediklerini ifade etti. Öğrencilerin, spor ve kültürel faaliyetler yoluyla çevresini tanıdığını ve iletişim kurarak kendine olan özgüveni arttığını ifade eden Belecen, "Öğrencilerimiz hayal dünyası ile el sanatlarını bir araya getirerek güzel eserler meydana getirdi. Başta öğretmenleri olmak üzere bütün öğrencilerimizi kutluyorum. Bu tür faaliyetler çocuklarımızın özgüven kazanmaları açısından çok önemlidir" dedi.

(İD-ŞA-Y)

14.06.2007 21:09 TSİ

Kaynak: İHA