Hamit ve Arda Basın Toplantısı Düzenledi

Hamit ve Arda Basın Toplantısı Düzenledi

(A) Milli Futbol Takımı, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Hazırlıklarını İsviçre'de Sürdürüyor.

Hamit ve Arda Basın Toplantısı Düzenledi

(A) Milli Futbol Takımı, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası hazırlıklarını İsviçre'de sürdürüyor.

Milli takım futbolcuları Hamit Altıntop ve Arda Turan, UEFA tarafından Nyon'daki Global Union'da, Türk basın mensupları için oluşturulan merkezde düzenlenen basın toplantısına katıldı.

İkiz kardeşi Halil'in milli takım kadrosundan çıkarılmasıyla ilgili değerlendirme yapan Hamit Altıntop, ''Bu konuda fazla bir şey söylemek istemiyorum. Sonuçta hocamızın bir bildiği vardır. Ve hocanın kararlarına saygılı olmak gerekir. Tabi ki yanımda olmasını çok çok isterdim. Ancak olunca iyi de, olmayınca kötü mü? Tek yumurta ikizi olduğumuz için yanımda olması beni mutlu ederdi. Bizim işimizde duygusallığa fazla yer yok. Halil'in gidişi benim performansımda olumsuz bir etki yaratmadı. Sonuçta milli takımdaki herkes benim kardeşimdir'' diye konuştu.

Bayern Münihli futbolcu, Portekiz'in grupta favori olduğunu belirterek, ''Hocaları da başarılı. Ancak Türkiye iyi tanınmayan bir takım olduğu için bu durum avantaj. İsviçre'nin de grupta kendisini favori göstermesi doğaldır. Çünkü şampiyona kendi ülkelerinde düzenleniyor. Ancak biz inancımızı ve hocanın isteklerini sahaya yansıtırsak başarılı olacağımızı düşünüyorum'' dedi.

Milli futbolcu, Türkiye'nin ortaya koyduğu ofansif futbolun gruptaki güçlü takımlara karşı ne kadar etkili olacağı sorusuna, ''Artık bütün takımlar taktiksel olarak kendilerini çok iyi geliştirdiler. Bazı takımları izlediğimde 4-5 ofansif oyuncuya sahip olduklarını görüyorum'' yanıtını verdi.

Milli futbolcu Arda Turan da, İsviçre Milli Takımı'nda oynayan Murat Yakın'ın grupta Portekiz ve İsviçre'yi favori görmesini değerlendirerek, ''Söylemler olacaktır. Onların duymak istedikleri de budur. Bizler milli takım olarak iyi futbolumuzu sahaya yansıtırsak grup maçları bittiğinde kimin favori olduğu görülecektir'' dedi.

Agresif bir futbol oynamak istediklerini vurgulayan Arda, ''Bu bizim başımızdaki hocadan kaynaklanıyor. Bu sistemde çok başarılı olacağımıza inanıyorum'' yorumunu yaptı.

Kaynak: AA