Hamit Altıntop ve Mehmet Topal'dan Açıklamalar

Milli Futbolcular Mehmet Topal ve Hamit Altıntop, A Milli Takım Kampında Basın Mensuplarına Açıklamada Bulundu.

Hamit Altıntop ve Mehmet Topal'dan Açıklamalar

Milli futbolcular Mehmet Topal ve Hamit Altıntop, A Milli Takım kampında basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Milli futbolcu Mehmet Topal, iyi bir kamp dönemi geçirdiklerini belirterek, kampta her şeyin yolunda gittiğini söyledi. Aday kadrodaki futbolcuların Avrupa Şampiyonası'nda mücadele edecek A Milli Takım kadrosunda yer almak için idmanlarda tüm gücüyle çalıştığını belirten Mehmet Topal, "Tüm oyuncular Avrupa Şampiyonası'nda oynamak ve kadroda yer almak ister. Herkes bu nedenle idmanlarda elinden geleni yapıyor. Kadroya çağrılmayan futbolcularda elbette üzüntü olacaktır, ama önemli olan milli takımın başarısıdır" dedi.

Avrupa Şampiyonası'nda final oynamak istediklerini ifade eden Mehmet Topal, "Şu an herkes grubun favorisini Portekiz olarak gösteriyor, ama bizim takımımızda da çok iyi futbolcular var. Sporcularımızın çoğu Avrupa'da futbol oynuyor. Performansımız iyi seviyede, bunu maçlara yansıtırsak her şeyin üstesinden geliriz. Gerçek gücümüzü sahaya yansıtabilirsek Portekiz maçından galibiyetle ayrılabiliriz. Avrupa Şampiyonası'nda final oynamak istiyoruz" diye konuştu.

Avrupa Şampiyonası'nın futbolcular için bir vitrin olduğunu söyleyen Mehmet Topal, "Her futbolcunun olduğu gibi benim de Avrupa'da oynamak gibi hayallerim var. Bu şampiyona bunun için bir fırsat" dedi.

Milli futbolcu Hamit Altıntop ise, ağrılarının geçtiğini ve hazır olduğunu dile getirerek, "Ağrılarım geçti. Şu an iyi durumdayım ve hazırım. Şampiyonaya Portekiz maçıyla başlamak bizim için bir avantaj. İyi oynarsak, ilk maçı kazanırız. Hocanın taktiklerini sahaya yansıttığımız zaman hiçbir sorunumuz olmayacaktır. Şampiyonada başarılı olmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız" şeklinde konuştu.

Kickers dergisine yaptığı açıklamaların yanlış anlaşıldığını ifade eden Hamit Altıntop, "Ben risk almak istemediğimi söylemiştim. Hiçbir zaman konuşarak ön planda olmak gibi bir çabam olmadı. Tam olarak hazır olmadığım taktirde gerçek performansımı gösteremeyeceğim gerekçesiyle böyle bir açıklamada bulunmuştum. Her şey milli takım için, bu ifadeleri takımı düşünerek söyledim. Şampiyonada milletimiz için her şeyin en iyisini yapmaya çalışacağız" dedi.

(BD-İY-CC-S)

Kaynak: İHA